Pastrav, nu joaca!

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
srb
veteran
veteran
Mesaje: 757
Membru din: 06 Mai 2006, 14:12
Contact:

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de srb » 23 Sep 2013, 14:13

nu te poti compara cu vijulanu`.priveste un pic topicurile deschise de el, iar apoi priveste-l pe al tau.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de old_radu » 23 Sep 2013, 14:19

...nici nu suporta comparatie.

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de tavistan » 24 Sep 2013, 08:14

Pif. scrie:Cati dintre noi am prins un asemenea peste ca si.. terrybill..?si probabil k nu vom prinde niciodata,ploblema,nu e k mai mancam si noi cate un peste ci faptul k se branconeaza mult ,iar fiecare dintre noi trebuie sa ne dam concursul sa facem ceva in acesta privina..



MULT RESPECT ! la toata lumea..
Multzam pentru respect - mergea si cu litere mici :roll: . N-ai priceput mai nimic. Faptul ca se braconeaza mult ar trebui sa ne oblige pe noi, cei care ne autointitulam pescari sportivi sa respectam regulile si legile si mai mult, nu sa ne justificam derapajele cu existenta braconajului. Iar de la pescari foarte buni (asa cum este se pare terrybill) eu personal as astepta si mai mult in privinta asta. Faptul ca "mai mancam si noi cate un peste" chiar nu e nici o problema; dar oare stim sa ne rezumam la o masa-doua?

Pif.
veteran
veteran
Mesaje: 550
Membru din: 13 Iun 2013, 15:44

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de Pif. » 25 Sep 2013, 09:23

tavistan scrie:
Pif. scrie:Cati dintre noi am prins un asemenea peste ca si.. terrybill..?si probabil k nu vom prinde niciodata,ploblema,nu e k mai mancam si noi cate un peste ci faptul k se branconeaza mult ,iar fiecare dintre noi trebuie sa ne dam concursul sa facem ceva in acesta privina..



MULT RESPECT ! la toata lumea..
Multzam pentru respect - mergea si cu litere mici :roll: . N-ai priceput mai nimic. Faptul ca se braconeaza mult ar trebui sa ne oblige pe noi, cei care ne autointitulam pescari sportivi sa respectam regulile si legile si mai mult, nu sa ne justificam derapajele cu existenta braconajului. Iar de la pescari foarte buni (asa cum este se pare terrybill) eu personal as astepta si mai mult in privinta asta. Faptul ca "mai mancam si noi cate un peste" chiar nu e nici o problema; dar oare stim sa ne rezumam la o masa-doua?
Da..aveti dreptate,noi pescari trebuie in primul rand sa respectam natura ,sa stim sa mentinem echilibrul,sa luam acasa doar surplusu de peste daca , vrem sa se bucure de pescuit si copii nostri.
Mesajul meu anterior a vrut sa fie urmatorul..sa fim duri cu branconerii, nu cand vedem un branconier pe rau ,sa ne bagam coada intre picioare si sa plecam acasa ,si sa fim tari in spatele monitorului si sa l facem cu ou si otet pe unul dintre noi.

Belenyessy S
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 125
Membru din: 08 Mar 2010, 13:33
Localitate: Tg-Mures

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de Belenyessy S » 22 Oct 2013, 08:27

Pe acumularea Zetea a fost un concurs de spin in data de 20 oct.
S-a prins si un pastrav indigen de 70 cm.

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de terrybill » 22 Oct 2013, 11:03

Cred ca am vazut pozele pe facebook! SUPERB EXEPMPLAR, parea mascul...
Doamne-Ajuta, mai avem pesti!
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de adiwolf » 22 Oct 2013, 17:14

Belenyessy S scrie:Pe acumularea Zetea a fost un concurs de spin in data de 20 oct.
S-a prins si un pastrav indigen de 70 cm.
e mic.
la Vidra s-au luat cateva bucati............
cand? cum cand?!
acuma, normal doar nu vreti sa mearga lumea buna la pescuit odata cu toti fraierii cand este permis :twisted:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de terrybill » 22 Oct 2013, 18:08

Si tu, Brutus? :lol: :twisted: Cica daca e cu c & r, avem voie, daca luam acasa, nu. Cati s-au ascuns sub paravanul asta si au golit lacurile de pesti plini de icre...
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

tibster
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 19 Feb 2011, 18:32
Localitate: sibiu

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de tibster » 22 Oct 2013, 18:40

terrybill scrie:Cred ca am vazut pozele pe facebook!
Poti pune linkul aici?

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Re: Pastrav, nu joaca!

Mesaj de terrybill » 22 Oct 2013, 19:21

Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

Scrie răspuns