totul despre Delta

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
deltaic
veteran
veteran
Mesaje: 1249
Membru din: 08 Mai 2011, 19:45

Re: totul despre Delta

Mesaj de deltaic » 29 Aug 2016, 10:25

adrian99 scrie:cam tarziu pentru varicela liviule...dar asta e...multa sanatate :wink:
Varicela am avut demult (si cam toate bolile copilariei) , acum am trecut la un nivel superior , mult mai potrivit varstei , mai "exotica" , am mononucleoza , o adevarata incantare ... Boala se poate face din copilarie pana la batranete , este cumva atipica (bine ca nu este grava desi poate deveni).

>>> Pana sa se tulbure accentuat Dunarea , se prindea binisor salau . Pe Cernovca , craparii inca nu avusesera rezultate pana la venirea tulburelii , nu stiu daca vor mai insista cu naditul tinand cont de evenimente .
Homer(singurul om ce nu s-a putut loga la forum), dimineata prindea stiuci pe lacurile din nord , la apa cat mai adanca . Vor mai veni vesti de la corespondentii din teritoriu .

sherbamont
veteran
veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Noi 2009, 11:21
Localitate: bucuresti

Re: totul despre Delta

Mesaj de sherbamont » 30 Aug 2016, 20:20

deltaic scrie:
adrian99 scrie:cam tarziu pentru varicela liviule...dar asta e...multa sanatate :wink:
Varicela am avut demult (si cam toate bolile copilariei) , acum am trecut la un nivel superior , mult mai potrivit varstei , mai "exotica" , am mononucleoza , o adevarata incantare ... Boala se poate face din copilarie pana la batranete , este cumva atipica (bine ca nu este grava desi poate deveni).

>>> Pana sa se tulbure accentuat Dunarea , se prindea binisor salau . Pe Cernovca , craparii inca nu avusesera rezultate pana la venirea tulburelii , nu stiu daca vor mai insista cu naditul tinand cont de evenimente .
Homer(singurul om ce nu s-a putut loga la forum), dimineata prindea stiuci pe lacurile din nord , la apa cat mai adanca . Vor mai veni vesti de la corespondentii din teritoriu .



mama ce tare,nuam nci un prieten care sa aiba asaceva,acum ma pot lauda,sanatate ,trebuia sa zici mai din timp!

sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 955
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: totul despre Delta

Mesaj de sosoktm » 31 Aug 2016, 06:58

sherbamont scrie:
deltaic scrie:
adrian99 scrie:cam tarziu pentru varicela liviule...dar asta e...multa sanatate :wink:
Varicela am avut demult (si cam toate bolile copilariei) , acum am trecut la un nivel superior , mult mai potrivit varstei , mai "exotica" , am mononucleoza , o adevarata incantare ... Boala se poate face din copilarie pana la batranete , este cumva atipica (bine ca nu este grava desi poate deveni).

>>> Pana sa se tulbure accentuat Dunarea , se prindea binisor salau . Pe Cernovca , craparii inca nu avusesera rezultate pana la venirea tulburelii , nu stiu daca vor mai insista cu naditul tinand cont de evenimente .
Homer(singurul om ce nu s-a putut loga la forum), dimineata prindea stiuci pe lacurile din nord , la apa cat mai adanca . Vor mai veni vesti de la corespondentii din teritoriu .



mama ce tare,nuam nci un prieten care sa aiba asaceva,acum ma pot lauda,sanatate ,trebuia sa zici mai din timp!
Auuu, lesin:)))
Liviule, cu asa prieteni...cui ii mai trebuie dusmani?:))))
P.s. Cum stai cu antrenamentele la "manusa"?

deltaic
veteran
veteran
Mesaje: 1249
Membru din: 08 Mai 2011, 19:45

Re: totul despre Delta

Mesaj de deltaic » 31 Aug 2016, 11:48

sosoktm scrie:P.s. Cum stai cu antrenamentele la "manusa"?
Tiinand cont ca o perioada nu am voie sa fac efort , manusa sper sa fie din dantela , cat despre antrenamente...stau si vorbesc la tel. cu cei ce se afla prin delta .

>>> Cine a cautat stiuca pe lacurile din stanga/dreapta Litcovului , nu au avut prea mare succes . Am inteles ca o mare parte dintre lacurile din zona au apa destul de ciudata . Pe Litcov nu pescuia nimeni la stationar , curios !?

Avatar utilizator
wilddanube
veteran
veteran
Mesaje: 1255
Membru din: 04 Aug 2004, 09:57
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Re: totul despre Delta

Mesaj de wilddanube » 31 Aug 2016, 12:54

Liviu - eu am prins azi zeci de bucati - unele absolut remarcabile !
www.wilddanube.ro

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16133
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: totul despre Delta

Mesaj de adrian99 » 31 Aug 2016, 13:25

dar cand nu prinzi tu...mai ales bucati "remarcabile" :D

Albuletu Alexandru
veteran
veteran
Mesaje: 756
Membru din: 09 Iul 2009, 19:38
Localitate: sibiu

Re: totul despre Delta

Mesaj de Albuletu Alexandru » 31 Aug 2016, 15:24

Stie cineva cum e apa pe Dunarea Veche?
Maine decolam si noi catre Delta. Abia astept :D :D :D
Nihil Sine Deo

deltaic
veteran
veteran
Mesaje: 1249
Membru din: 08 Mai 2011, 19:45

Re: totul despre Delta

Mesaj de deltaic » 31 Aug 2016, 16:47

wilddanube scrie:Liviu - eu am prins azi zeci de bucati - unele absolut remarcabile !
Cei ce au fost pe Litcov au venit dinspre Balteni si s-au oprit in dreptul Potcoavei(au fost pe Potcoava ,nu cea interzisa). Nu au intrat pe Isac si restul lacurilor din zona. Maine este vorba sa pescuiasca acolo . Chiar asa , ma straduiesc sa dau de tine la tel. si nu reusesc...

deltaic
veteran
veteran
Mesaje: 1249
Membru din: 08 Mai 2011, 19:45

Re: totul despre Delta

Mesaj de deltaic » 31 Aug 2016, 17:16

Albuletu Alexandru scrie:Stie cineva cum e apa pe Dunarea Veche?
Maine decolam si noi catre Delta. Abia astept :D :D :D

Pe Dunarea Veche se pescuieste la stationar , apa este relativ curata(comparativ cu restul deltei).
Homer(singurul om ce nu s-a putut loga la forum) si inca cativa se intorc acasa in seara asta sau maine dimineata , rezultatele au fost per ansamblu slabe. Cei ce vroiau sa plece vineri(2 echipe) si-au amanat plecarea .

Albuletu Alexandru
veteran
veteran
Mesaje: 756
Membru din: 09 Iul 2009, 19:38
Localitate: sibiu

Re: totul despre Delta

Mesaj de Albuletu Alexandru » 31 Aug 2016, 17:33

De curiozitate, carui fapt se datoreaza, oare, turbiditatea apei din Delta acum?
Nihil Sine Deo

Scrie răspuns