GALERIE FOTO

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 06 Iun 2011, 13:38

Imagine

pescaru lu tata strike´s again :D

Avatar utilizator
colaps
senior
senior
Mesaje: 412
Membru din: 14 Apr 2011, 08:49
Localitate: Oradea

Mesaj de colaps » 06 Iun 2011, 15:25

el e juniorul tau ? :) pescar de pescar .

pff eu am prins doar odata asa o stiuca in rest doar dealea cat palma

:oops:

felicitari !

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 06 Iun 2011, 18:03

Felicitari, Dumitru! Asa da pescar! :cooler:
Da ia zi, daca-i intra una cu cojoc, il ajuti au ba? :D
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 06 Iun 2011, 18:20

neah, nu e stiuca mare, e copilu impins in spate :D
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 06 Iun 2011, 19:46

de ajutat normal ca il ajut... , dar nu creste nici in sera sau laborator steril ferit de orice griji... cii il si las sa faca greselile lui. ca si din alea invata plus ca el are trairile lui...

a amuzant si misto sa mergi cu astia mici... , au momente cind sint seriosi din cale afara :lol: , asta mic se incrunta cind mirlele iau fir :lol:

ieri am dat de pe mal dupa mirle pe un lac aproape ... si dupa ce am incercat linguri boblere si alte prostii a zis ca sa punem un shad si pac la prima lansare a avut o mirla la 2,5 kg pe care a scapato fix la mal.. ., el di colo striga la mine... ca : sa sar sa o prind ... :lol:

o laie... e apa rece... :lol:

nah... ca toti copii..

iovys
veteran
veteran
Mesaje: 566
Membru din: 24 Dec 2009, 19:32
Localitate: zalau
Contact:

Mesaj de iovys » 06 Iun 2011, 19:53

Sa-ti traiasca! Sigur nu mai scapa de microb. E virusat de-a binelea :lol: :lol:

Avatar utilizator
colaps
senior
senior
Mesaje: 412
Membru din: 14 Apr 2011, 08:49
Localitate: Oradea

Mesaj de colaps » 06 Iun 2011, 21:25

junioru meu are doar 2 ani , da si el e cam prins de microb ... m-a vazut prin curte cu batul de fly incercand casturi si dealea ( training ) acu si el face minute in sir cam cum m-a vazut. i-am luat si lui un bat de spin si ii dau primul elemet de la spitz si da si el cum ma vede . e tare haios + ca striga pestele pestele . deabia astept sa pot iesi cu el pe apa pe undeva sa prinda ceva pestisor :)

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de SF » 15 Feb 2012, 01:29

ia sa pun io niste poze in noul format , sa vedem cum iasa :)

Imagine

individu de mai sus o facut ca toti dracii , asa o ramas Seaguaru de 0,62 dupa ce m-o plimbat prin niste bolovani la 28-30 adincime , bine ca folosesc leadere lungi :D , il pierdeam daca frecam textilu in halu ala

Imagine

pelagici mici , rari si fitosi

Imagine

Imagine


accident pe batu de spin , hell of a fight , o dat ziua si am terminat noaptea . sora lui asta l-o facut pe Steve Irwin , release , poate calca careva pe bec :)

Imagine

intr-o buna zi m-am trezit ca ninge :shock:

Imagine

si de atunci numa pesti de sticla intra , din aia de la bunica de pe televizor :)

Imagine

care mai de care mai sticlos

Imagine

nici astia nu au de mancare in perioada asta , aproape in fiecare partida ii vad langa mal , cateodata la 10 m de stanca, sper sa fiu mai iute de mana data viitoare :wink:


Imagine

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de Jedi » 15 Feb 2012, 14:06

Ce varietate de specii domle...la ce a intrat sting rayu ala?? :shock:
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: GALERIE FOTO

Mesaj de SF » 15 Feb 2012, 18:15

La un soft Basstrix Fat Minnow Paddle Tail 6¨ montat pe un Kalin Ultimate JigHead de 2 oz . Nu o atacat , apa are cam 35 de m unde lansez , am lansat , am pus batu jos cu pickpu desfacut si spargeam niste nuci :) in timp ce cobora , m-am intrecut cu nucile si am vazut ca firu se deplaseaza in lateral , contra curentului , cred ca o trecut peste naluca si s-o agatat pe burta , aproape de gura . Dadeam fin , cu leader de 0,43 , si lupta o durat , am avut vreo cateva evadari misto , cred ca una peste 40 de m , insa relativ incet , un pelagic ii de 5 ori mai rapid :D

Varietatea o fost mai mare , baracude , grouper si amberjack mici , la kil , seabass ,ieri am fost la stavrizi , o intrat si un lufar micut , daca dai fin poti prinde 10 specii intr-o zi ,primava sau toamna insa ,pesti pana in kil dar distractiv , un grand slam is 5 specii intr-o partida, insa peste kil :D , pe aici sant concursuri pe numar de specii , tre sa prinzi 2 din fiecare , castigatoru anu trecut 22 de specii , insa vorbim de pescuit cu natural din barca .
O sa incerc la spin , chiar daca o sa dau mai fin si pesti mici , cred ca o sa fie distractiv :D

Scrie răspuns