Rugaminte - Feedback de la clienti !

Moderatori: Adelin, johnnybravo, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mircea13
veteran
veteran
Mesaje: 569
Membru din: 21 Feb 2009, 18:17

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de mircea13 » 19 Apr 2018, 17:08

Ce ma deranjeaza cel mai tare e ca pe site-ul magazinului apar multe ca sa nu zic foarte multe produse care nu sunt pe stoc.Daca nu esti atent si le pui pe comanda incepe polemica. Te suna iti spune ca nu toate produsele sunt pe stoc si ca poate dura cateva zile sau mai mult pana le vor putea aduce de la furnizor.
Dupa cateva zile iti spun ca o parte le-au gasit iar altele nu.Daca ai o comanda mai mare rogi sa le stearga de pe lista si sa iti trimita ce au. Dar daca vrei numai cateva produse care magazinul nu le are iti iesi din papuci iti faci nervi si trebuie musai sa renunti la comanda.
O alta cauza de nervi este sa lecturezi cate o suta de pagini la promotii poate poate gasesti ceva care te intereseaza si nu e usor deoarece sunt uneori 10.000 de produse din care pe stoc sunt 2000 iar 8000 lipsesc.
Si inca una la rubrica Noutati vrei un anume produs iar in dreptul lui scrie indisponibil. Cum dracu vine asta noutate indispunibila adica vinzi blana usului din padure fara ca sa stii care e padurea si care e ursul.
Am atentionat mereu ca sa se i-a masuri pentru a se pune o bulina rosie in dreptul produselor care lipsesc de pe stoc in felul acesta nu mai comand produsul sau il sar si nu mai citesc parametrii lui stiind ca nu e pe stoc.Evit sa pierd timp si sa imi fac nervi degeaba.
Baietii in general sunt amabili si binevoitori dar ei se tem sa comunice patronilor opiniile clientilor .Poate ar fi bine sa existe pe site-ul magazinului posibilitatea de a transmite parerile clientilor.
Nu e usor sa faci comert si sa satisfaci pe toata lumea oricat te-ai stradui.Cu multi ani in urma pe peretii magazinelor era pus un anunt care scria:
Cui ii dai pe datorie
Nu-l mai vezi in pravalie
Pierzi amici ,clienti si bani
Ba mai capeti si dusmani :lol:
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
mircea13
veteran
veteran
Mesaje: 569
Membru din: 21 Feb 2009, 18:17

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de mircea13 » 21 Apr 2018, 13:20

Pe darta de 20/4/2018 pana in ora 12 am lansat o comanda on line la Total fishing. Astasi 21/4/2018 pana in ora 12 am primit pachetul la mine la usa.
Bravo si Felicitari baietilor de la Total Fishing dar si celor de la Urgent Cargus.pentru recordul de livrare in 24 ore.
Numai bine toturor. :respekt:
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de lazarini » 20 Sep 2018, 10:40

Lanseta Favorite Varita VRT662UL 1.98m/2-7g
http://www.totalfishing.ro/lanseta-favo ... 68451.html

Aveti idee cand va fi disponibil din nou acest produs?
Multumesc.

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de stefanflorin » 24 Sep 2018, 07:51

Din pacate nu cred ca prea curand. Probabil va trebui sa optezi pt. varianta alternativa ca de ex. http://www.totalfishing.ro/lanseta-craz ... 76854.html dupa mine peste cea Favorite.
Urasc atarnatorii!

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de MARIUS POPA » 02 Dec 2018, 19:46

Salut,
Zi-mi te rog ce inseamna la produsul asta:
''Semnalizator copca Jaxon SB3, 10 buc./plic''
ca este de ''Actiune: Heavy'' ?
Cat de dur este?
Am genul asta de lansete:''Lanseta copca Jaxon Multitip 55cm'' si vreau sa atasez de varful care permite atasarea din exterior semnalizatoare , niste varfuri pentru pescuit la caras-platica, si nu-mi dau seama cat de sensibile sau insensibile sunt!
Multumesc,
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de stefanflorin » 02 Dec 2018, 21:26

Salut,
Desi sunt date heavy, sunt foarte sensibile, iar rigiditatea lor se poate ajusta scurtand sau lungind partea activa. Sunt confectionate din fibra de sticla cel mai probabil si semnalizeaza chiar si un ghibort amortit 😊
Urasc atarnatorii!

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de MARIUS POPA » 02 Dec 2018, 21:30

Se ataseaza in varful batului (varf fara inel) prin cauciucul ala?
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

jackspinner
veteran
veteran
Mesaje: 712
Membru din: 03 Mai 2010, 20:18

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de jackspinner » 03 Dec 2018, 20:54

Cu fotografiile produselor nu ati reusit sa faceti nimic , arata tot ca in epoca de piatra ...

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de stefanflorin » 04 Dec 2018, 07:30

MARIUS POPA scrie:
02 Dec 2018, 21:30
Se ataseaza in varful batului (varf fara inel) prin cauciucul ala?
Exact, se "infige" varful in cauciucul ala.
jackspinner scrie:
03 Dec 2018, 20:54
Cu fotografiile produselor nu ati reusit sa faceti nimic , arata tot ca in epoca de piatra ...
Se lucreaza si la aspectul asta :)
Urasc atarnatorii!

Dan64
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 12 Mar 2016, 23:50

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de Dan64 » 06 Dec 2018, 00:26

MARIUS POPA scrie:
02 Dec 2018, 19:46
Salut,
Zi-mi te rog ce inseamna la produsul asta:
''Semnalizator copca Jaxon SB3, 10 buc./plic''
ca este de ''Actiune: Heavy'' ?
Cat de dur este?
Am genul asta de lansete:''Lanseta copca Jaxon Multitip 55cm'' si vreau sa atasez de varful care permite atasarea din exterior semnalizatoare , niste varfuri pentru pescuit la caras-platica, si nu-mi dau seama cat de sensibile sau insensibile sunt!
Multumesc,

Marius, alege indicatorii cei mai sensibili (soft). Ii vei folosi supralestati,incit sa stea indoiti aproape la maxim.In acest mod vei observa atit trasaturile positive(in jos) cit si pe cele negative (cind pestele ridica mormisca)caracteristic platicii .Corpul de cauciuc are o gaura care-l strabate.

Scrie răspuns