Rugaminte - Feedback de la clienti !

Moderatori: Adelin, johnnybravo, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de MuskMd » 14 Noi 2016, 11:54

PP 10 lb e de fapt pp 9kg :lol:

grosimile si restul se potrivesc :D
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Vali Vesa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 21 Dec 2006, 09:10
Localitate: Constanta

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de Vali Vesa » 25 Noi 2016, 12:12

Buna ziua

Pe data de 11 Octombrie am lansat comanda nr 262761 care a si fost livrata cu promptitudine a doua zi, 12 Octombrie.
Am cerut in mod expres ca factura fiscala sa fie emisa pe Clubul sportiv de pescuit Ovidius.

Dupa cateva zile, am fost anuntat de contabila ca FF este pe numele meu, Valentin Vesa.

Am luat legatura cu o angajata a Dvs (doamna sau domnisoara...) si aceasta mi-a spus ca o sa vorbeasca la contabilitate si o sa-mi trimita FF modificata cu datele clubului, pe e-mail.

Din pacate nici pana azi nu am primit FF solicitata.

Va rog sa-mi spuneti cum se poate remedia problema aceasta.

Cu stima

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de goodmans » 25 Noi 2016, 13:57

Salut,

Schimbati si voi curierul pt comenzile online.
Comand miercuri pentru Bucuresti si primesc vineri la 15 mesaj ca le pare rau dar livreaza saptamana viitoare.
Asta pe banii mei,ca nu e gratuit transportul.

Am comandat joi seara de la Cla___r si primesc azi de dimineata prin Dragon Star coletul.Mai frumos ca transportul e gratuit (pt mine),probabil suportat de magazin.Am comandat doar o mulineta okuma ceymar.

Gumele de la voi deja le "vedeam" maine in gura salailor si bibanilor.

Cu stima.

Claudiu Garlea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 101
Membru din: 26 Feb 2014, 23:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de Claudiu Garlea » 25 Noi 2016, 14:53

@ Vali Vesa


Va contacteaza colega in decursul zilei de astazi. Imi cer scuze pentru neintelegere.


@ Goodmans

Ne cerem scuze pentru nelivrarea coletului dumneavoastra. Chiar daca cei de la Cargus sunt o firma de curierat foarte mare, aceasta perioada cu Black Friday le-a pus probleme, iar anumite colete au fost intarziate.
Si costurile de transport pentru comenzi sunt subventionate de catre noi pentru comenzile intre 50,00 si 99,99lei, costul transportului este de 4.99 lei. Peste 100 lei, costul transportului este suportat de catre noi in totalitate. In ambele cazuri indiferent de numarul de kilometrii, colete sau kilograme.

Am rugamintea sa imi trimiteti numele dumneavoastra sau numarul de comanda, pentru a grabi procesul de livrare.

Va multumim frumos!

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de goodmans » 25 Noi 2016, 14:58

Merci pt raspuns.Am vb deja cu o domnisoara de la voi,i-am dat nr de comanda si mi-a spus ca ii va contacta pt urgentarea livrarii.

Sincer acum,nici pe voi si nici pe mine nu ar trebui sa ne intereseze problemele de capacitate pe care le are cargus.In piata e simplu,nu faci fata te retragi.
Pt mine e cel mai rau.
Gumele alea au fost comandate ca sa fie pescuite maine si Duminica.Probabil si ultimul weekend de pescuit pt mine.Dupa aceea nu mai am nevoie de ele.
Daca nu eram aglomerat ma urcam in masina si veneam la magazin,ocazie cu care,probabil cumparam mai multe sau ma "jucam" cu noutatile.


Cu stima.

Claudiu Garlea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 101
Membru din: 26 Feb 2014, 23:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de Claudiu Garlea » 25 Noi 2016, 18:30

goodmans scrie: Sincer acum,nici pe voi si nici pe mine nu ar trebui sa ne intereseze problemele de capacitate pe care le are cargus.In piata e simplu,nu faci fata te retragi.
Pt mine e cel mai rau.

Speram sa se rezolve mult mai rapid si sa ajunga coletul in posesia dumneavoastra. Am aflat dupa ce v-am raspuns ca ati discutat deja cu colega mea, ea mi-a spus deja trimise-se o cerere de urgentare catre Cargus.

Inca odata ne cerem scuze.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de goodmans » 27 Noi 2016, 21:30

Salut,
Nu am rezolvat nimic cu astia de la Cargus.
Totusi nu voi refuza coletul pentru ca nici voi nu aveti vreo vina.Imi pare rau ca in acest fel,firme gen cargus castiga niste bani nemeritati.


O alta intrebare am la voi pentru ca m-am lovit in weekend de o chestie socanta.
Cine ofera consultanta clientilor la magazin?
Am fost in vizita la un nepot care m-a intrebat daca o sa-l iau si pe el la anul la pescuit pentru ca a fost la voi la magazin si si-a cumparat scule acum 2 zile.
El nu se pricepe la rapitor pt ca nu a pescuit niciodata dar mi-a zis ca a fost sfatuit de voi ce sa cumpere ca sa pescuiasca la biban,salau si stiuca,dupa cum dorea el.

Mi-a aratat o mulineta Spro 730 care la dimensiunea si greutatea ei nu are nici o legatura cu spinningul.Poate doar la somn sau pentru stationar la feeder,dar un feeder medium-heavy cel putin, si pe care a dat undeva la 230 lei ca am vazut bonul.
Iar ca bat i-au pus in brate un Okuma safina X de 2.4 10-36 grame.Adica omul e condamnat sa pescuiasca la cazanele dunarii.

Am montat mulineta pe batul ala si mi-au dat lacrimile,nu de ras,de suparare,ca in romanica noasta un incepator care intra sa cumpere scule,adevarat ca doar cu 500 lei in buzunar,ca atat a cheltuit,este practic "omorat in fasa".

Unde sa-l duc eu sa pescuiasca cu alea? ca la somn nici eu nu ma pricep iar stiuci capitale nu prea mai exista pe la noi?

L-am rugat sa revina maine cu ele la magazin in speranta ca acelui "consultant" i se va face mila de el,si de banii aia ii va oferi de exemplu un bat
Shimano scimitar 210 7-21gr care se preteaza la aproape orice rapitor,ca incepator,combinat cu o mulineta Shimano catana 1000FC sau 2500 sau sienna sau chiar nexave 1000FD ca se incadra in bani.

Ceva cu care sa iti vina sa pescuiesti totusi si cu sanse reale de a prinde atat biban/salau dar si stiuca:
http://www.totalfishing.ro/lanseta-shim ... 15194.html
http://www.totalfishing.ro/mulineta-shi ... 34501.html
http://www.totalfishing.ro/mulineta-shi ... 46034.html

Nici nu stiu ce sa mai zic?!

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de stefanflorin » 28 Noi 2016, 07:39

Neata,
Ne pare rau ca sunteti nemultumit de consultanta care i s-a oferit.
Poate sa aduca produsele, insotite de bonul fiscal, si vom incerca sa ii oferim altceva mai universal in bugetul respectiv, tinand cont si de sfaturile dumneavoastra.
O zi buna!
Urasc atarnatorii!

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de goodmans » 28 Noi 2016, 09:08

stefanflorin scrie:Neata,
Ne pare rau ca sunteti nemultumit de consultanta care i s-a oferit.
Poate sa aduca produsele, insotite de bonul fiscal, si vom incerca sa ii oferim altceva mai universal in bugetul respectiv, tinand cont si de sfaturile dumneavoastra.
O zi buna!

Respect!

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Rugaminte - Feedback de la clienti !

Mesaj de goodmans » 28 Noi 2016, 12:36

Incredibil oameni buni,astia de la Cargus isi bat joc de clientii vostrii.
Mesaj primit acum 10 minute:
UrgentCargus: Va asteptam in sediul din Bucuresti,Cal. Buzesti 65-69,Bloc A3,Par pana la ora 18:00 pentru ridicarea expeditiei 813876534, tel. 021 9330.

Adica eu nu am timp sa vin la voi in magazin dar trebuie sa gasesc timp sa ma duc la sediul lor si sa mai si platesc pentru asta.Norocul lor ca nu ii pot prinde la telefon ca stiu niste vorbe despre mame,morti si raniti....

Pentru cine e curios,comanda e data Miercuri saptamana trecuta si procesata de Total in ziua de JOI,adica procesata si preluata de curier.Livrare Bucuresti-Bucuresti

Scrie răspuns