Cupa Bucovinei Editia a 2-a
Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori
Cupa Bucovinei Editia a 2-a
Cupa Bucovinei Editia a 2-a
Are loc in perioada 19.08.2016- 21. 08.2016 pe acumularea Rogojesti, in organizarea Clubului Bucovina Spinning Club .Concursul va fi pentru echipe de cate doi concurenti sau individual.
Taxa de participare este de 300 de lei de echipa sau 150 de lei pentru cei ce vor participa individual.
Taxa va fi platita la Magazinul Articope de pescuit din Radauti (Marcel Bilan) si la magazinul Fishing store din Suceava (Andronic Cristian sau Catalin Avasiloae).Pentru participantii din alte
localitati ,taxa de participare va fi achitata la locul de campare in ziua de 19.08.2016 la sedinta tehnica .
Programul este urmatorul :
19.08.2016 ora 19 ,sedita tehnica
20.08.2016 ora 06 30,intrarea pe apa
20.08.2016 ora 07 00 incepe prima mansa
14 00 sfarsit mansa
15 30 afisare rezultate
16 oo servit masa si etc.
21.08.2016 ora 06 30 intrare pe apa
o7 00 incepe mansa a doua
14 00 sfarsit mansa
15 30 afisare rezultate finale
16 00 servit masa
17 00 festivitatea de premiere
Regulamentul de concurs este cel al LRS cu urmatoarele exceptii:
puncteaza cei mai mari 10 pesti din urmatoarele specii:
stiuca de la 40 cm
bibanul de la 17 cm
salaul de la 40 cm
cleanul de la 25 cm
avatul de la 40 cm
pot fi masurati cate 10 pesti doar de 3(trei) ori.
Vor fi doua puncte de masurare pe mal.
Are loc in perioada 19.08.2016- 21. 08.2016 pe acumularea Rogojesti, in organizarea Clubului Bucovina Spinning Club .Concursul va fi pentru echipe de cate doi concurenti sau individual.
Taxa de participare este de 300 de lei de echipa sau 150 de lei pentru cei ce vor participa individual.
Taxa va fi platita la Magazinul Articope de pescuit din Radauti (Marcel Bilan) si la magazinul Fishing store din Suceava (Andronic Cristian sau Catalin Avasiloae).Pentru participantii din alte
localitati ,taxa de participare va fi achitata la locul de campare in ziua de 19.08.2016 la sedinta tehnica .
Programul este urmatorul :
19.08.2016 ora 19 ,sedita tehnica
20.08.2016 ora 06 30,intrarea pe apa
20.08.2016 ora 07 00 incepe prima mansa
14 00 sfarsit mansa
15 30 afisare rezultate
16 oo servit masa si etc.
21.08.2016 ora 06 30 intrare pe apa
o7 00 incepe mansa a doua
14 00 sfarsit mansa
15 30 afisare rezultate finale
16 00 servit masa
17 00 festivitatea de premiere
Regulamentul de concurs este cel al LRS cu urmatoarele exceptii:
puncteaza cei mai mari 10 pesti din urmatoarele specii:
stiuca de la 40 cm
bibanul de la 17 cm
salaul de la 40 cm
cleanul de la 25 cm
avatul de la 40 cm
pot fi masurati cate 10 pesti doar de 3(trei) ori.
Vor fi doua puncte de masurare pe mal.
Re: Cupa Bucovinei Editia a 2-a
Lista celor inscrisi :
1. Vali Stratonov
2. Rusu Andrei si Filip Andrei R. Moldova
3. Buculei Ionut individual
4. Cazac Vlad individual
5. Bilan Romeo individual
6. Bilan Marcel individual
1. Vali Stratonov
2. Rusu Andrei si Filip Andrei R. Moldova
3. Buculei Ionut individual
4. Cazac Vlad individual
5. Bilan Romeo individual
6. Bilan Marcel individual
Re: Cupa Bucovinei Editia a 2-a
Clasamentul final la Cupa Bucovinei editia a doua :
1. Jarda Vasile 5 puncte
2. Nicoara Mihai 5 puncte
3. Buculei Ionut 6 puncte
4. Avasiloie Catalin 12 puncte
5. Gheorghita Marcel 13 puncte
6. Cazac Vlad 15 puncte
7. Olenici Petrica 15 puncte
8. Popescu Cristian 19 puncte
9.Stratonov Valentin 19 puncte
10. Ursu Dan Ciotau Liviu 20 puncte
11.Bilan Marcel Bilan Romeo 20 puncte
12. Luca Micella 20 puncte
13. Rusu Andrei Filip Andrei 20 puncte
14. Parascanu Ovidiu 26 puncte
15. Cotovanu Adrian 26 puncte
16 . Haiura Edward Drosu Lica abandon
Criteriul de departajare conform reg. LRS : cel mai mare peste
CMMC : Ursu Dan avat 71 cm .
1. Jarda Vasile 5 puncte
2. Nicoara Mihai 5 puncte
3. Buculei Ionut 6 puncte
4. Avasiloie Catalin 12 puncte
5. Gheorghita Marcel 13 puncte
6. Cazac Vlad 15 puncte
7. Olenici Petrica 15 puncte
8. Popescu Cristian 19 puncte
9.Stratonov Valentin 19 puncte
10. Ursu Dan Ciotau Liviu 20 puncte
11.Bilan Marcel Bilan Romeo 20 puncte
12. Luca Micella 20 puncte
13. Rusu Andrei Filip Andrei 20 puncte
14. Parascanu Ovidiu 26 puncte
15. Cotovanu Adrian 26 puncte
16 . Haiura Edward Drosu Lica abandon
Criteriul de departajare conform reg. LRS : cel mai mare peste
CMMC : Ursu Dan avat 71 cm .
Re: Cupa Bucovinei Editia a 2-a
nucus scrie:Clasamentul final la Cupa Bucovinei editia a doua :
1. Jarda Vasile 5 puncte
2. Nicoara Mihai 5 puncte
3. Buculei Ionut 6 puncte
4. Avasiloaie Catalin 12 puncte
5. Gheorghita Marcel 13 puncte
6. Cazac Vlad 15 puncte
7. Olenici Petrica 15 puncte
8. Popescu Cristian 19 puncte
9.Stratonov Valentin 19 puncte
10. Ursu Dan Ciotau Liviu 20 puncte
11.Bilan Marcel Bilan Romeo 20 puncte
12. Luca Micella 20 puncte
13. Rusu Andrei Filip Andrei 20 puncte
14. Parascanu Ovidiu 26 puncte
15. Cotovanu Adrian 26 puncte
16 . Haiura Edward Drosu Lica abandon
Criteriul de departajare conform reg. LRS : cel mai mare peste
CMMC : Ursu Dan avat 71 cm .
Re: Cupa Bucovinei Editia a 2-a
aaaaaaa
Re: Cupa Bucovinei Editia a 2-a
Si la celelalte specii care a fost CMMC ?
Re: Cupa Bucovinei Editia a 2-a
Pai CMMC e doar una ! Dar cea mai mare stiuca a fost de 59 cm iar bibanul cel mai mare de 30 cm . Iar media la biban in jur de 25 cm .
-
- senior
- Mesaje: 394
- Membru din: 11 Dec 2005, 09:15
- Localitate: Botosani
Re: Cupa Bucovinei Editia a 2-a
CMMMC e numai una...anul asta....
Ia uite in 2015:
CMMC stiuca 54 cm Pavel Calance
CMMC biban 23 cm Catalin Avasiloaie
Ia uite in 2015:
CMMC stiuca 54 cm Pavel Calance
CMMC biban 23 cm Catalin Avasiloaie
Re: Cupa Bucovinei Editia a 2-a
23 cm la biban .