Propuneri modificari regulament turneu AvP 2007

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Danoc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 04 Sep 2004, 23:38
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de Danoc » 07 Ian 2007, 18:03

pt la anu'...nu-i obligatoriu ca fiecare care se trezeste cu o propunere sa si fie inclusa in turneu. Poate exista locatii evaluate deja...

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 07 Ian 2007, 18:23

amadeus scrie:Presupun ca doar cei care au fost la Rogojesti si cei care au organizat vreodata un concurs pot sa comenteze cum a fost acel concurs.A comenta din auzite mie imi pare o forma de barfa de babe obosite si cu iz de mahala.Sigur ca au fost probleme dar de a-i face troaca de porci pe cei care au indraznit sa organizeze un concurs de cei care nici macar nu au fost acolo,chiar si de pe margine,mie imi pare hilar.La concurs ii ca la nunta,nici odata nu ii vei multumi pe toti ori cit ai incerca.Sfatul meu este sa participati ca si organizatori la un asemenea eveniment si dupa aia mai discutam.Multumesc
Amadeus
Iti raspund deoarece am participat ca organizator la o etapa din concurs(cupa Salmo) am organizat si am reprezentat arbitrajul cat si multe alte probleme organizatorice ale concursului.Am organizat multe alte concursuri atit de spining cit si de stationar.,chiar si doua concursuri la copca.Eu zic ca am invatat cite ceva si sunt in masura sa inteleg cind ceva este slab organizat.
Cind am spus ca am auzit de la multi ce sa intimplat acolo la Rogojesti am spus din surse sigure nu din (birfe de baba obosita) cum te-ai exprimat si nu ar trebui sa ti se para hilar.
Nu am vrut sa fiu multumit,dar cum sa desfasurat arbitrajul acolo a lasat mult de dorit si de aceea eu spun sus si tare ca cei care au organizat acel concurs de la Rogojesti nu vor mai intra in trofeu anul acesta.Poate daca vor face alte concursuri si vor demonstra profesionalism in organizare si arbitraj vor putea reveni in 2008,poate...
Ser ca am fost destul de explicit.
Si ca sa vezi ca nu ma feresc semnez
Mitrea Vasile

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 07 Ian 2007, 19:16

mrvily scrie: eu spun sus si tare ca cei care au organizat acel concurs de la Rogojesti nu vor mai intra in trofeu anul acesta....
Mitrea Vasile
Intrucit am rezolvat problema pe privat cu Mihai V. imi permit sa sterg adnotarile legate de aceasta problema .


Ok, cred ca am inteles toti parerea domnului Mitrea. N-are rost sa mai continuam. Toti ceilalti am fost de alta parere. Cum va fi vom vedea curand, nu?

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 08 Ian 2007, 14:01

MihaiV scrie:
mrvily scrie: eu spun sus si tare ca cei care au organizat acel concurs de la Rogojesti nu vor mai intra in trofeu anul acesta....
Mitrea Vasile



Ok, cred ca am inteles toti parerea domnului Mitrea. N-are rost sa mai continuam. Toti ceilalti am fost de alta parere. Cum va fi vom vedea curand, nu?
Deja nu mai e parerea domnului Mitrea ci HOTARIREA definitiva si irevocabila a detinatorului adevarului absolut. :lol: :lol: :evil:

Cred ca acum putem incheia,nu? tu ce zici? Oricum era intre mine si Mihai V. Ce nu inteleg este careToti ceilalti???.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 08 Ian 2007, 15:11

Dl Mitrea, in primul rand cand profitati de statutul de moderator si scrieti in mesajele altora cu rosu, va rog sa va semnati, sa stim si noi cine a scris acolo.
In al doilea rand, citatul este din mesajul pe care l-ati scris chiar inaintea mesajului meu. E asa greu de vazut? Cum ziceti ca nu va apartine? Asa repede uitati ce ati scris? Pentru a gasi de unde e citatul puteati folosi si optiunea "cautare" pe care o are site-ul! :))
Altfel, n-am nimic cu dvs, doamne fereste! :))

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 08 Ian 2007, 15:13

"mesajul de mai sus citat de prietenul tau Mihai este falsificat."

Daca nu v-ati descurcat cu netul era bine sa intrebati frumos inainte de a face acuze de fals!
Si tot n-am nimic cu dvs! :))

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 08 Ian 2007, 15:16

Vali cred ca ai vazut ca am intervenit cu rosu deoarece mesajul de mai sus citat de prietenul tau Mihai este falsificat.
Astept sa ma lamureasca de unde la luat altfel o sai sterg toate posturile de pe acest subiect
Nu stiu care din moderatori a scris chestia asta. Stergerea TUTUROR posturilor de pe un asemenea subiect este un ABUZ.
Si nici mie nu-mi pare falsificat mesajul citat.

Avatar utilizator
Danoc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 04 Sep 2004, 23:38
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de Danoc » 08 Ian 2007, 17:51

Categoric ABUZ...si acest obicei de a mai adauga cate ceva in mesajele celor ce scriu pe forum ( indiferent de culoare ). Atitudinea de moderator trebuie sa fie una discreta si care sa supravegheze regulile generale ale forumului..... D-le Mitrea...chiar nu are nimeni nimic cu d-voastra!

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 08 Ian 2007, 18:17

MihaiV scrie:
mrvily scrie: eu spun sus si tare ca cei care au organizat acel concurs de la Rogojesti nu vor mai intra in trofeu anul acesta....
Mitrea Vasile
Mihai, nu stiu de unde ai luat citatul de mai sus dar nu imi apartine deci te rog sa dai citatul complect ca sa ma edific altfel inclin sa cred ca ai ceva cu mine referitor la postul meu cu cele "trei lacuri".
Astept lamuriri .

Am citit si eu postul acela al lui mrvily , care probabil ca a fost editat ulterior. Chiar m-am mirat fermitatea afirmatiei.
Deci nu e vorba despre nici un fals.

Nu cred e corecta folosirea atributiilor de moderator in alte scopuri decat cele pentru care au fost ele prevazute. :!:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 08 Ian 2007, 18:45

mrvily scrie:
amadeus scrie:Presupun ca doar cei care au fost la Rogojesti si cei care au organizat vreodata un concurs pot sa comenteze cum a fost acel concurs.A comenta din auzite mie imi pare o forma de barfa de babe obosite si cu iz de mahala.Sigur ca au fost probleme dar de a-i face troaca de porci pe cei care au indraznit sa organizeze un concurs de cei care nici macar nu au fost acolo,chiar si de pe margine,mie imi pare hilar.La concurs ii ca la nunta,nici odata nu ii vei multumi pe toti ori cit ai incerca.Sfatul meu este sa participati ca si organizatori la un asemenea eveniment si dupa aia mai discutam.Multumesc
Amadeus
Iti raspund deoarece am participat ca organizator la o etapa din concurs(cupa Salmo) am organizat si am reprezentat arbitrajul cat si multe alte probleme organizatorice ale concursului.Am organizat multe alte concursuri atit de spining cit si de stationar.,chiar si doua concursuri la copca.Eu zic ca am invatat cite ceva si sunt in masura sa inteleg cind ceva este slab organizat.
Cind am spus ca am auzit de la multi ce sa intimplat acolo la Rogojesti am spus din surse sigure nu din (birfe de baba obosita) cum te-ai exprimat si nu ar trebui sa ti se para hilar.
Nu am vrut sa fiu multumit,dar cum sa desfasurat arbitrajul acolo a lasat mult de dorit si de aceea eu spun sus si tare ca cei care au organizat acel concurs de la Rogojesti nu vor mai intra in trofeu anul acesta.Poate daca vor face alte concursuri si vor demonstra profesionalism in organizare si arbitraj vor putea reveni in 2008,poate...
Ser ca am fost destul de explicit.
Si ca sa vezi ca nu ma feresc semnez
Mitrea Vasile
Si asta-i fals ?
Sau te-a cam luat "valul"?
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns