Intrebari cu talc pentru ultima etapa a Turneului, CupaSalmo

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 02 Oct 2006, 07:36

mrvily scrie:Situatia lacurilor Sandulita 1 si Polcesti este urmatoarea: pe aceste lacuri nu a pescuit nimeni la rapitor si nici nu se vor face antrenamente deci toti concurenti vor fi egali din acest punct de vedere.
Pentru restu adica program de desfasurare si numar de manse luni sau marti cel tirziu se va definitiva si mai nult ca sigur ca vor fi doar doua manse de 5 ore. mai multe detalii marti.
deci cum e pana la urma, Vasile? ne antrenam au ba? ne spuneti si noua mai multe? :roll:
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Dan Iercosan
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 17 Mar 2005, 17:01

Mesaj de Dan Iercosan » 02 Oct 2006, 08:09

Salut,

Ce se intampla: La asa zisa contractare a lacului, in discutia cu Robert Raduta, cuvintele acestuia au fost clare: NU se antreneaza nimeni acolo, pentru simplul motiv ca nu vrea sa sacrifice oameni care sa stea acolo la paza (sa vada daca cei ce se antreneaza proactica C&R)

La ultima sesizare facuta de colegul Sofocle c-ar pescui cineva acolo, atat Raduta, cat si administratorul PACO au negat cu vehementa ca ar fi pescuit cineva acolo.

Leba, de-aici si pana a numi "lipsa crasa de respect a organizatorilor" cred ca e o distanta mare. Tragi tu singur concluzia.

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 02 Oct 2006, 08:30

Dan Iercosan scrie:Salut,

Ce se intampla: La asa zisa contractare a lacului, in discutia cu Robert Raduta, cuvintele acestuia au fost clare: NU se antreneaza nimeni acolo, pentru simplul motiv ca nu vrea sa sacrifice oameni care sa stea acolo la paza (sa vada daca cei ce se antreneaza proactica C&R)

La ultima sesizare facuta de colegul Sofocle c-ar pescui cineva acolo, atat Raduta, cat si administratorul PACO au negat cu vehementa ca ar fi pescuit cineva acolo.

Leba, de-aici si pana a numi "lipsa crasa de respect a organizatorilor" cred ca e o distanta mare. Tragi tu singur concluzia.

ok, Dane, eu am pus un daca la inceput. :!: nu am vrut sa jignesc, stiu ce inseamna sa organizezi un concurs. nu e usor.
eu am inca incredere in oameni, mai ales in pescari.
concluzii voi trage dupa concurs, n-are rost acum.
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 02 Oct 2006, 10:52

MihaiV scrie:Am si eu o intrebare: regulamentul trofeului AVP interzice antrenamentele sau au promis cei de la Energofish ca nu se va antrena nimeni? Sau ce-i cu agitatia asta? Imi scapa mie ceva?
Pai cam iti scapa: unde este egalitatea de sanse si sportivitatea? Eu vreau sa fac antrenamente ... pot? NU! ALTI POATE !!! DE CE? Si oricum ce are de-a face regulamentul AlP cu regulamentul Cupui SALMO? Nu fac organizatorii reguli speciale? Regulamentul permite ... dar nu e obligatoriu sa permita organizatorul!!! Suna cunoscut asta, nu?

@iercosan
personal cred ca indivizii detectati de radarul vigilent a lui Mihai sunt clienti ai lacului care nu au nimic de-a face cu concursul. Daca nu este asa e pacat de tot ...
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 02 Oct 2006, 12:13

Observ ca iar se abate incet dar sigur de la tema.
Au trecut citeva zile si nu apar raspunsurile la intrebarile lui Gyorg.
Oare nu cumva sunt fabulatii :?: :lol: :lol: :lol:
S-o fi molipsit si Gyorg de virusul circotelii?
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 02 Oct 2006, 13:18

Nu te preocupa Vali, m-am lamurit ..... nimeni n-a facut antrenament :twisted: .... iar Vasile nu vrea sa-mi dea nici un numar de telefon :wink:

Concluzia este, chiar daca "EU POATE" cum zicea Stefan Dinu , nu ma bag la nici un antrenament inainte de concurs cu toate ca mi-as fi dorit foarte mult iar de informatii proaspete "LIVE" , ii las pe aceiasi sa beneficieze de ele.

Sa ne vedem sanatosi la concurs.
P.S Chiar , te-ai hotarat .... vi si cu palinca aia ?
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 02 Oct 2006, 13:50

Cu parere de rau nu vin,ne vedem la prima etapa din2007 ,cit priveste palinca ti-asi trimite -o cu cineva de la Cluj dar nu vad pe niciunul pe lista de participanti(inca).
Sa se puna de vre-un "boicot" al provincialilor?
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

peo
junior
junior
Mesaje: 62
Membru din: 04 Dec 2004, 18:48
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de peo » 02 Oct 2006, 19:45

Salut vali !
Daca tot vrei sa trimiti ceva la sarulesti sti bine ca eu am sa fiu acolo. Imi pare rau ca nu vi la sarulesti desi stiu ca esti trecut pe lista. Dami te rog un bip sa mai povestim.
Pentru toti acei care au suspiciuni in cea ce priveste antrenamentele intaresc cele spuse de dan si de discutia cu robert raduta.
Multumesc de intelegere si abia astept sa ne revedem pe sarulesti !

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 02 Oct 2006, 20:07

Vali,
Daca tot vrei sa trimiti palinca aia (as bea si eu o gura) poti sa o trimiti cu Peo. Este om de onoare si sigur va ajunge palinca la noi.Iar noi ca niste pescari ce suntem ne vom gindi si la tine cind o bem.
:wink: :lol: :lol: :lol:

salmoman
junior
junior
Mesaje: 51
Membru din: 10 Noi 2005, 20:04

Mesaj de salmoman » 03 Oct 2006, 19:24

Fratilor,ce parere aveti de numarul "mare" de pescari care participa la aceasta finala ? O fi de vina taxa(total nejustificata) sau distanta ? Ce se ofera in plus pescarilor la finala de la Sarulesti(vorba vine) fata de etapa de la Belis,de axemplu,unde toata lumea a avut cazare ,masa si altele asigurate ? S-a urmarit cumva eliminarea "prostimii" din aceasta finala ? Prea multe intrebari care pana la urma au acelasi raspuns. Fir intins tuturor concurentilor !

Scrie răspuns