Cupa Salmo Sarulesti

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 20 Sep 2006, 09:06

Terybill ,
Sincer ma astept la doua lucruri din partea ta , .. cel mai fericit lucru este sa nu participi nu ca mi-ar fi fost frica ca iesi inaintea mea (ceeace este foarte posibil) ci datorita faptului ca daca pierzi va fi acelasi scandal ca de fiecare data , cu cat fura uni si altii la concursuri dar fara sa vi cu ceva concrect sau la obiect , in ziua concursului ci numai dupa cateva zile dupa .... a doilea lucru este sa incetezi cu suspiciunile atata timp cat nu sunt fondate aducand numai deservici acestei competiti si a celor ce sunt implicati in participarea , organizarea si desfasurarea ei.

In discutile pe care le-am purtat am cautat sa te fac sa intelegi acest lucru si vad ca nu reusesc , .... chiar nu intelegi ca comentarile gratuite si fara suport nu fac decat sa te afecteze si pe tine si pe mine si pe toti cei care participa si se implica !

Sunt constient ca au fost si bune si rele in acest an si sper sa reusim sa le remediem la anul dar hai sa incetam cu mizeria asta iar daca totusi te simti furat , prinde tata de doua ori mai mult decat altii si astfel ajungi sa iesi in evidenta nu cu astfel de comentarii care mie , cel putin , nu fac decat sa-mi demonstreze ca te simti frustrat !
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 20 Sep 2006, 11:35

Luci frate,poate Radu a invatat de la Gigi Becali sa puna presiune pe adversar inaintea unei mari confruntari si cine stie poate... ii iese 8)
In alta ordine de idei nu stiu ce ar cistiga in afara de premiul pus in joc pt.concurs ca in clasamentul Avp. nu stiu sa fi adunat ceva punctulete decit la sectiunea.... absente.
Stiu ca e un pescar bun a demonstrat partial la Dirvari unde a avut si ghinion ca multi altii ,dar nu inteleg de ce e asa de suspicios ca din pacate nu poate fi vorba de a pierde LOTUL AvP in urma unor posibile fraude .
Poate la anu cind va participa la toate etapele sa aibe sanse reale de a se regasi in TOP 5 sau macar in primii 15 ,pina atunci daca vine la Sandulita poate in cel mai bun caz sa contribuie cu "fonduri la liga" nu de alta dar e foame de bani frate.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

malin
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 12 Mai 2005, 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de malin » 20 Sep 2006, 11:38

gyorg, intreaba-l pe terry daca se simte si urmarit, ca eu nu vorbesc cu el

malin
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 12 Mai 2005, 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de malin » 20 Sep 2006, 11:45

promit ca daca nu vine terry organizam dupa aia un concurs de contestatii in doua manse de cate trei ore fiecare. primii 15 puncteaza pentru lotul national de frustrati care nu vor merge la anul afara.

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 20 Sep 2006, 16:37

sa presupunem ca sunt din Iasi :lol: :lol:
ma pot inscrie si in alta parte decat Sv?
sau e un cont unde sa virez cash.ul?
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 20 Sep 2006, 17:32

[quote="leba"]sa presupunem ca sunt din Iasi :lol: :lol:
ma pot inscrie si in alta parte decat Sv?
sau e un cont unde sa virez cash.ul?[/quote]
Leba la Iasi se pot face inscrieri la magazinul L.H. LURE&FISHING SRL pina pe 30 Septembrie inclusiv. Sau poti sa-mi dai mie bani miercurea viitoare cind vin la Iasi,cred ca ai numarul meu daca nu il gasesti mai sus si ca sa nu mai cauti til dau eu aici:0742140545 Mitrea Vasile
Sau te poti inscrie la oricare alt magazin din lista anuntata in program.
O zi cit mai buna iti doresc, :wink:

georgelucius
senior
senior
Mesaje: 466
Membru din: 30 Sep 2005, 17:44

Mesaj de georgelucius » 20 Sep 2006, 18:16

Leba
sa presupunem ca sunt din Iasi
Leba dar tu chiar esti din Iasi :lol: :lol: :lol:

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 20 Sep 2006, 21:06

Forzza Gyorgu' ! Combati bine ! ( apropo erai la 4 ace cand ai redactat Komunikatul la ce ton sobru si solemn ai folosit ? )
Ba stai asa ca io cred ca m-am prins ce urmaresti ! Tu defapt il deturnezi ca apoi sa-i sutesti cutia cu " prajiturile " patent masivu ( alea cu care zice el ca la rupt pe Gostilele in timp ce altii si-au cam supt-o ( de ca el avea cei drept si dovada ca ata ete nu le da drumu atasandu-se asa de tare de ei incat ii ia acasa)) .
Lasa ma omu' sa vina da eventual fara portofel sa nu-l fure careva si chiar propun sa-si puna lacat la juvelnic ( asta daca are ce incuia ... ca de s-au mai vazut situatii un pic jenante pt un "vice" )
P.S. pt marele "M" in cazul in care constati in timpul mansei ca distanta dintre tine si alt concurent e mai mica decat cea regulamentara mai exista o explicatie inafara de cea invocata de tine ( ca ti s-au urcat pe tine si te-au deranjat ) ia te rog in calcul (daca nu tie greu ) si posibilitatea inversa si o sa constati cu stupoare ca acea distanta se reduce la fel de repede ( asta daca ala nu fuge de tine ) daca te duci tu peste el ( ipostaza in care te-ai aflat in jenat de multe momente ... ca de multi TE STIE ! ) !
Daca te incalzeste cu ceva eu ma declar un pescar mai "parnaie" ca tine dar si tu cred ca esti departe de valoarea necesara pt a solicita peste tot sponsorizari atata timp cat inca nu ai demonstrat nimic oficial . Ai grije sa nu-ti afectezi naibii plamanii de la atatea lovituri de caramida in piept ca e pacat sa te nasti talent si sa mori speranta !

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de terrybill » 20 Sep 2006, 21:42

am mai zis o data, si o mai spun, pana le intra alora de nu le-a intrat in cap:

am avut ghinioanee, ce-i drept, si am avut nesansa ca la majoritatea dintre concursurile "renumite" sa nu fie arbitraj mai deloc, ba mai mult, oameni f apropiati mie sa fie (nu sa se simta) furati pe fata, la concursurile la care nu am participat !

in ceea ce priveste frustrarile, cred ca nu am decat una: ca nu am avut bani sa arunc cu ei precum altii, ca sa vin la toate concursurile! erau niste experiente, as fi vazut daca placute sau neplacute, si oricum as fi avut doar de invatat din ele. absentele mele au fost TOTAL OBIECTIVE, si nu subiective cum sustin altii. am un copil de crescut si de educat, pentru mine asta conteaza mai mult si decat propria viata. altii, treaba lor...

iar cei care ies acum de dupa pom (ca erau cam in pom!), nu au facut altceva decat sa ajute niste unii sa mearga afara PE BANII NOSTRI, DAR CU ORICE MIJLOACE!
nu vorbesc de cei ce merita, sacrificandu-si tot timpul pt pescuit si avand rezultate de ani de zile, ci niste altii, (nu dam nici macar vagi descrieri), care inca cred ca tre sa-i spuna lui mutu' ca au facut ce au facut CU PROPRIILE LOR PUTERI, si mai ales NEAJUTATI DE ALTII!!!

am si 2 sfaturi pt toamna 2006:

GYORG, incearca te rog sa inveti sa scrii, caci nimic nu ma "incanta" mai tare decat sa vad pe cineva ca scrie pluralul ca singularul, si ca ii place mult sa manance I-uri! erau niste bazaconii d-alea de rontzait cu literele alfabetului! sincer, as prefera sa mananci d-alea, si ce ramane, in special I-uri, pune-le aici!!! si ar mai fi ceva: nu mai fii atat de "cu toti", ca au inceput sa-ti iasa vorbe!

Macaline, nu ma mai urmari, ca tot nu inveti nimic!!! PE BUNE! ca sa nu mai zic ca daca te tot bagi aici, inseamna ca ceva la posturile mele, care nu te mai ataca sau baga in seama de mult, te irita intr-un mod nefiresc! sa fie vreun samburoi de adevar prin ele? e cazul sa mai intru IAR in detalii?

hai si om vedea, sper sa reusesc sa fac ceea ce mi-am propus si sa ajung la concurs, ca imi doresc, dar mai sunt de facut cateva chestii pana atunci.

Cainii latra, ursul trece! Terrybill.

nu mai bagati posturi din astea cam nelalocul lor, caci pe viitor o sa le ignor, va promit! :x sper sa ne (mai) vedem pe balta!

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de terrybill » 20 Sep 2006, 21:57

oare de ce nu am avut nimic de comentat apropos de BELIS?

cred ca vali stratanov ar fi singurul care ar putea sa va spuna de ce, ba mai mult, care au fost ultimele mele cuvinte la plecare. daca vi le spun eu, ziceti ca nu sunt ale mele, asa ca il las pe el sa vi le spuna, asta daca ii face placere... ar avea cu ce se mandri! stie ca asa ceva iese rar din gura mea... asa ca cine vrea sa afle, sa-l asalteze pe privat ! :lol:

ar mai fi insa ceva, care s-ar traduce prin ALTA LUME, ALTI OAMENI, ALTA VIATA NENE! lucruri pe care doar oamenii care au mai avut contacte cu ardelenii pot sa le intzeleaga... de pilda daca arbitrul se uita fix la tine mai mult de 10 secunde, te simteai jenat ca probabil ai facut vreo neregula, era o chestie pe care o intelegeai doar din priviri, nu era cazul sa fluiere sau sa hauie dupa tine! feeling de pescar, ce sa-i faci... la sfarsit unul care m-a tot studiat mi-a zis ca voia sa vada si el cum dau domnii de la Bucuresti, ca nu mai vazuse... super oameni, si asta conteaza cel mai mult. n-am idee daca la 3 lacuri a fost la fel, da las' ca intreb eu...

Scrie răspuns