Cupa Salmo Sarulesti

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Stefan Tudose
Moderator
Moderator
Mesaje: 557
Membru din: 19 Apr 2004, 08:02
Localitate: Arad/ Timisoara

Mesaj de Stefan Tudose » 14 Sep 2006, 13:20

Terrybille,
daca esti la curent cu situatia actuala a lacurilor Sandulita si Polcesti, spune-ne-o, te rog, si noua.
Multumesc.

Adi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 109
Membru din: 07 Mai 2004, 21:41
Localitate: Arad/Timisoara
Contact:

Mesaj de Adi » 15 Sep 2006, 13:35

Si sa nu uitam de lista cu naluci prinzatoare... :lol: :twisted: :lol:

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 15 Sep 2006, 22:22

Situatia lacurilor Sandulita 1 si Polcesti este urmatoarea: pe aceste lacuri nu a pescuit nimeni la rapitor si nici nu se vor face antrenamente deci toti concurenti vor fi egali din acest punct de vedere.
Pentru restu adica program de desfasurare si numar de manse luni sau marti cel tirziu se va definitiva si mai nult ca sigur ca vor fi doar doua manse de 5 ore. mai multe detalii marti.

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 15 Sep 2006, 22:23

[quote="Adi"]Si sa nu uitam de lista cu naluci prinzatoare... :lol: :twisted: :lol:[/quote]
lista este la aprecierea fiecaruia................ :wink:

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de terrybill » 17 Sep 2006, 20:30

nu mai cereti naluci prinzatoare, ca nu spun!
imi pierd atuurile!
mai ales ca am gasit ceva acum de moare lumea!
a cam facut diferenta shpila asta: intr- zi cand toata lumea se plangea ca nu mananca, eu...l-am spart!
deci in cazul in care nu mananca, eu...in fine, om vedea!
cat despre definitivarea cu mansele si lacurile , precum si masurarea si arbitrajul, astept cu MAAAARE nerabdare...

sper sa se dea avertisment si mai mult de atat daca pe unul il ia vantul cu lest cu tot si il duce drept in zona de pescuit a altuia, si de asemeni la cei ce nu stiu de vorba buna cand li se zice sa pasttreze distanta, ok!!!

si sper de asemeni ca masurarea sa se faca de fata cu cel putin doi concurenti din "gashti" diferite, fiindca eu nu o mai cred nici pe mama ca ala a avut 5 pesti de 40, cand ei au avut 39,5, si din cauza aia l-au luat pe altul caruia pestii de 39,8 ii erau aruncati in apa nepunctati!!! o sa am grija ca cel putin in grupa mea sa fie asa, si sper sa mai am cel putin 3-4 antene si la mine si in grupa cealalta!

baieti, sunt cu ochii pe voi!!! si nu ma luati cu d-alea ca "speri mata..." ca nu mai mere!!! astept confirmarile oficiale!!!

Terrybill.

p.s. pt cei ce vreti sa vedeti ce papa acolo, facem o sedinta, dar...dupa concurs!
:D :D :lol:

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de terrybill » 17 Sep 2006, 20:37

aaaa, si sa nu uit:

sa dea naiba sa vad picior de stim noi cine pe lac, ca dau aici sa stie toata lumea! :lol:
o sa ajung pe lac cam la 2 zile, doar sa ma plimb, si sa incerc s-o "miros", ca n-am mai mirosit-o de ceva vreme, si sper ca macar de aceasta data, in ceasul al 12-lea, sa fim si noi europeni, macar pt un concurs de o asemenea anvergura...

mmm, suna bine? incercam, mr vily & co?

daca da, va multumesc si promit ca nu va uit!

apropos, sa scrieti si despre contestatii, asa, sa fie prevazute, ca nu se stie... :wink:

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 19 Sep 2006, 12:44

[quote="terrybill"]aaaa, si sa nu uit:

sa dea naiba sa vad picior de stim noi cine pe lac, ca dau aici sa stie toata lumea! :lol: wink:[/quote


???????????Nu stiu la cine te referi???

[quote="terrybill"] apropos, sa scrieti si despre contestatii, asa, sa fie prevazute, ca nu se stie... :wink:[/quote]
Daca ai fi citit atent regulamentul Turneului Aventuri la Pescuit ai fi gasit la Sectiunea ORGANIZARE SI ARBITRAJ Art. 19 A cea ce te intereseaza cu contestatiile.
Sa auzim de bine, :wink:

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 19 Sep 2006, 12:52

In cea ce priveste noul program de desfasurare,cel cu doua manse cred ca pe Miercuri sau Joi, cu scuzele de rigoare dar cel ce posteaza este in concediu pina miercuri. :wink:

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 19 Sep 2006, 14:37

Nu ar fi rau sa aflam din timp despre modificarile aparute ,nu de alta dar sa putem sa ne planificam plecarea sa ajungem in timp util nu cu 3 min.de inceperea mansei.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 19 Sep 2006, 20:05

[quote="valistrati"] Nu ar fi rau sa aflam din timp despre modificarile aparute ,nu de alta dar sa putem sa ne planificam plecarea sa ajungem in timp util nu cu 3 min.de inceperea mansei. [/quote]

Cu parere de rau dar nu eu sunt cel care fac programul cu toate ca am luat parte la facerea lui,sub contul ENERGOFISH posteaza numai o singura persoana,asa ca va rog sa aveti putintica rabdare domnilor ca se afiseaza.

Scrie răspuns