Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 06 Iul 2017, 11:46

razvan m. scrie:Astea sunt amanunte. Conteaza cu adevarat cu totul altceva.
Opozantii s-au inscris in federatie manati de nobilul ideal de a schimba lucrurile din interior, spre binele general al pescuitului de competitie. Au in continuare posibilitatea sa... incerce ! :lol:
O parte din pucistiii repusi in drepturi de catre instanta au totusi doar calitatea de membrii provizorii, chiar daca au cotizat de fraieri 5 ani la binele popescian :)
De urmarit cum vor reusi sa-si transforme aceasta calitate in aceea de membrii permanenti, cu drept de vot. De notat faptul ca intre timp popescu si-a intarit pozitia prin cooptarea altor cluburi fantoma, suficiente insa pentru ai reasigura majoritatea in adunarea generala

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 07 Iul 2017, 10:25

Cateva reactii din partea impricinatilor :arrow: https://www.crapmania.ro/articole/nouta ... rtiv-41984
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 10 Iul 2017, 08:50

COMUNICAT

July 8, 2017 by popescu.stefan Leave a Comment

În urma Adunării generale extraordinare din data de 8 iulie 2017, s-au luat următoarele Hotărâri:

Stabilirea cu exactitate a numărului membrilor afiliați cu drept de vot;
Hotărâre cu privire la componența nominală a Biroului federal;
Aprobarea actului adițional în vederea modificării Actului constitutiv cu noua componență a Biroului federal;
Aprobarea modelului Cererii de afiliere în conformitate cu modificările aduse legii nr. 69/2000 prin OUG 38/2017
Respingerea definitivă a afilierii Cluburilor Sportive ACS Carping Club, CS Carp Zone, Asociația Potaissa Carp Club, CPS Arad, CS Lucioperca Spinning Club, CS Free Carp Deva;
Sesizarea Comisiei de disciplină cu privire la Cluburile Sportive, membri fondatori ai federației participante la Adunarea nestatutare din 19.11.2016 și aplicarea sancțiunilor prevăzute de Statut și Regulamentul disciplinar;
Inițierea unei acțiuni penale împotriva persoanelor fizice participante la Adunarea generală extraordinară din 19.11.2016, în vederea sancționării penale a celor vinovați și ca daune civile recuperarea pierderilor suferite de federație prin suspendarea finanțării nerambursabile acordată de MTS pe anul 2016 și 2017.


Președinte,

Ștefan Popescu

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 25 Iul 2017, 08:09

Mister Fisherman scrie:
COMUNICAT

July 8, 2017 by popescu.stefan Leave a Comment
.....Inițierea unei acțiuni penale împotriva persoanelor fizice participante la Adunarea generală extraordinară din 19.11.2016, în vederea sancționării penale a celor vinovați și ca daune civile recuperarea pierderilor suferite de federație prin suspendarea finanțării nerambursabile acordată de MTS pe anul 2016 și 2017.


Președinte,

Ștefan Popescu

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Probabil asta se va intampla imediat dupa ce va termina de recuperat acei 800.000 RON pe care nu i-a avut niciodata, dar pe care i-a pierdut pentru ca nu a avut ocazia sa-i cheltuie pe la competitiile CIPS la care oricum nu avea drept de participare (probabil multi isi mai amintesc acea poveste). Logica popesciana.....

In alta ordine de idei federalul se razboieste de zor cu pucistii pe alte forumuri:
Ia mai zi domnule Iuga, ce noutăți ai de la Instanță. Nu de alta, dar ruginesc lanțurile.
PS Vezi că de acum încolo începi să ai de-a face cu mine. Tu și nesimțiții cu care ai intrat în cârdășie! Nu știu dacă ai observat, dar trădătorii sunt disprețuiți de toți.
Cred că lanțurile vor schimba destinatarul. Le-am promis acest lucru puciștilor și am și Hotărârea AG să-i dau pe mâna procurorilor.
Nu contează ce zic eu, ci ce a constatat echipa de control a MTS și ce a zis Instanța. Restul sunt povești. Oricum, sunteți niște papagali. Pescarii sportivi ce scriu pe alte forumuri v-au catalogat ca atare. Te-ai întrebat de ce oare mulți dintre cei care mă contestau au fost acum de partea mea?
Când vei avea răspunsul la această întrebare o să constați că ești un papagal. Exact așa cum te-am catalogat eu și te-ai simțit ofensat. Acum o fac cei în numele cărora voiai să vorbești.
:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 25 Iul 2017, 12:29

:lol: :lol: :lol: ..are un stil fratee :lol1:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 28 Aug 2017, 13:30

..stil da ! Dar pistil ? O figura de stil !

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 01 Sep 2017, 09:41

nucus scrie:..stil da ! Dar pistil ? O figura de stil !
Mai traieste caraghiosul asta si parodia lui de federatie?
Vad ca a disparut complet din peisaj, nicio notificare, nicio somatie, niciun ultim avertisment, iar pe pagina de FB (singurul loc unde mai misca ceva) in loc de competitii sunt postate doar poze cu lebede (nu ca ar avea bietele pasari vreo vina) ;)

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de steff » 01 Sep 2017, 14:34

lazarini scrie: Mai traieste caraghiosul asta si parodia lui de federatie?
Na ca l-ai starnit pe caraghios :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 01 Sep 2017, 16:25

...be active... :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.


Scrie răspuns