Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 02 Feb 2017, 15:09

Iar a pus-o, cu speciile protejate :lol: :lol:

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de rcorbu » 02 Feb 2017, 15:30

jhonny scrie:CRED; A APARUT DIN NOU popete PE FORUM.
pESCUIT STATIONR---s-a logat agent xxx (din 25 ianuarie 2017) -----si este foarte prezent.
Deja a inceput cu lectii de legislatie. Zice ca nu pescuieste in tara, dar se da de gol dupa comentarii. :lol1:

Fanel e agent "xxx" ?

Ia uitee, parca prea mult il preocupa legislatia din Romania si speciile protejate pe unul care pescuieste in Spania !

Da parca am dubii, prea sunt infantile raspunsurile !
Fane e mai versat, ..... da orice e posibil !

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 02 Feb 2017, 16:14

Acum face pe prostul, la inceput, dar incet, incet se ridica la adevarata lui valoare.....de un ban
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 03 Feb 2017, 09:18

Nici de acesta data mitomanul n-a ratat ocazia de a mai scoate niste "firfirei" :lol:
Pentru o mai bună întelegere, orice text de lege este valabil în cazul modificării, cu ultima formă în care a fost modificat. Astfel, art. 23(1) despre care se face vorbire, este cel modificat prin Legea nr. 1/2017, care precizează în clar faptul că permisul de pescuit recreativ sportiv este un document nominal emis de administratorul resursei acvatice vii și eliberat de către acesta sau de către asociatiile de pescari sportivi, fără perceperea de taxe sau tarife.
Prin urmare, în aplicarea legii, solicitați în scris ANPA eliberarea unui permis de pescuit recreativ sportiv în conformitate cu prevederile exprese ale art. 23(1) din OUG 23/2008, așa cum a fost el modificat prin art. X din legea nr. 1/2017.
Sunt curios cum va soluționa ANPA peste 200.000 de solicitări.Dar dacă nu faceți nimic și doar vă plângeți pe forumuri, vă meritați soarta!

PS În baza acestor prevederi, Federația Română de Pescuit Sportiv a comandat la ANPA 60.000 de permise de pescuit recreativ sportiv, pentru pescarii sportivi din România, pe care le va elibera în condițiile impuse prin Statutul și regulamentele federației.

Postat de: Popescu Stefan (alias FRPS)

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 03 Feb 2017, 11:49

popete s-a vazut deconspirat si se retrage incet de pe alte forumuri (Pescuit stationar) pe care a postat la greu

”””Am vrut doar sa va sugerez citeva chestii,cu care nu sunt de acord si cam toti prietenii mei pescari din tara o vad cam la fel. Nu mai lungesc vorba,pentru ca vad ca am facut multi prieteni pe aici,mai ales pe alte topice. Am mai vrut sa discutam citeva chestii, dar n-are rost. I-mi pierd doar timpul. Numai bine.”””

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 03 Feb 2017, 11:52

Nu e el. Prezidentul nu e chiar atat de certat cu limba romana incat sa scrie "i-mi". :D
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de APSHD » 03 Feb 2017, 13:00

Nu este el .
Este un tinar plecat in Spania care se plictiseste si este dornic de povesti. :cooler: :crazy1:

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de rcorbu » 03 Feb 2017, 13:01

APSHD scrie:Nu este el .
Este un tinar plecat in Spania care se plictiseste si este dornic de povesti. :cooler: :crazy1:
Dar care totodata vrea sa ne ne de lectii si ne trage la raspundere !

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 03 Feb 2017, 14:22

60.000 de permise de pescuit recreativ sportiv, pentru pescarii sportivi din România
Nu va inghesuiti ca ajunge pentru toata lumea ! :lol: Tot ceea ce se cere este sa aveti doar suma potriviuta la voi ...

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 03 Feb 2017, 17:05

Iar prin aceasta, federatia isi va indeplini in sfarsit menirea... de chiosc de vandut permise ! :lol1:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns