Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Tavi » 10 Dec 2016, 14:48

Erata:
In loc de:
nu cred sau deontologia...
a se citi:
nu cred ca deontologia...
Scuzati. :P
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 10 Dec 2016, 17:26

Da, discutia e putin pe langa subiect. Dar cum competitiile federale s-au mutat pentru o vreme la tribunal si stagneaza acum, mai discutam si despre alte subiecte de actualitate.

Uite, te intreb pe tine. In urma interviului... pierdut, eu, ca cititor fidel al distinsului jurnalist, eu cu cine votez maine ? Cu cel pe care jurnalistul il sustine, dar nu ii ia interviu sau cu ala pe care nu il sustine, dar ii ia interviul acela comod, care va sa zica ii ridica mingi la fileu acuma in plina campania ? :?

Vorba reputatului jurnalist Nae Catavencu, director-proprietar al publicatiei Racnetul Carpatilor, daca e tradare, daca o cer interesele partidului, fie ! Dar cel putin s-o stim si noi ! :lol: :lol: :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de cezar.ch » 10 Dec 2016, 23:55

razvan m. scrie:Da, discutia e putin pe langa subiect. Dar cum competitiile federale s-au mutat pentru o vreme la tribunal si stagneaza acum, mai discutam si despre alte subiecte de actualitate.

Uite, te intreb pe tine. In urma interviului... pierdut, eu, ca cititor fidel al distinsului jurnalist, eu cu cine votez maine ? Cu cel pe care jurnalistul il sustine, dar nu ii ia interviu sau cu ala pe care nu il sustine, dar ii ia interviul acela comod, care va sa zica ii ridica mingi la fileu acuma in plina campania ? :?

Vorba reputatului jurnalist Nae Catavencu, director-proprietar al publicatiei Racnetul Carpatilor, daca e tradare, daca o cer interesele partidului, fie ! Dar cel putin s-o stim si noi ! :lol: :lol: :lol:
Celebra replica ii apartine lui Farfuridi, dar i-ar putea apartine fara probleme si politicianul intervievat de distinsul ziarist halieutic si fost (?) admirator al maretului presedinte federal.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 11 Dec 2016, 10:28

Da, a fost o vreme cand bateau vanturi prielnice dinspre FRPS, iar acelasi maestru formator de opinie mana mioarele dezorientate inspre staulul federal, prevenindu-le parinteste ca, de nu, va fi vai si amar:

Este foarte probabil ca Stefan Popescu sa-si calce pe CIS si sa trimita o astfel de scrisoare pentru a debloca CM-ul. Ar fi doar un artificiu de marketing. Dar cu siguranta ca dupa asta va institui teroarea competitionala si va aplica legea. Adica in 2014 AGVPS nu va mai organiza niciun CN, nu va mai trimite loturi nationale la CM-uri. Nu-i va conveni nici lui Selaru si nici pescarilor de competitie sa ajunga in tribunal pentru uzurpare de calitati oficiale. Si asa va fi si in 2015, si in 2016, si cat va trebui pentru ca regulamentele FIPS sa dezafilieze AGVPS pentru lipsa de activitate. Credeti ca la Ministerul Tineretului si Sporturilor va plange cineva? Evident ca nu!

O fi simtit stimabilul din nou o schimbare a vantului, de s-a intors brusc in directia in care ne trimite interviul ? Cine stie ? :?

PS Farfuridi a zis doar ultima parte, aia cu ”s-o stim si noi !” Disponibilitatea pentru tradare, daca interesele partidului ar cere-o, si-a manifestat-o raspicat celalalt formator de opinie, venerabilul Nae Catavencu. :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 12 Dec 2016, 10:08

Mda, nu s-a inselat maestrul. A siiiiimtit el bine de unde bate vantul ! :wink:
Acum ar fi bine sa puneti interviul la loc cat mai repede, sa nu se supere domnul prim ministru Liviu Dragnea ca l-ati sters ! :lol: :lol: :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de pikeman » 12 Dec 2016, 21:53

am publicat lunea trecuta un interviu cu Liviu Dragnea despre eliminarea taxei de permis, un interviu in care incercam sa deslusesc ce se va intampla totusi cu pescuitul sportiv in Romania din momentul in care permisul de pescuit este practic eliminat. au fost valuri de injuraturi, zeci de persoane indignate ca am indraznit sa vorbesc cu Dragnea, deci e clar ca m-a platit, am pus botul la hotii de la PSD. Ziceai ca tot FB-ul este anti-PSD. Fac pariu ca jumatate din aia care au injurat au votat cu PSD si cu ALDE.
hmmm?

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 12 Dec 2016, 21:53

Si io zic ca se poate pune interviul inapoi pe site, pe langa ca a fost un interviu reusit e si de actualitate si nici nu da rau la cum bate vantul... :elkgrin:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 12 Dec 2016, 21:55

pikeman scrie:
am publicat lunea trecuta un interviu cu Liviu Dragnea despre eliminarea taxei de permis, un interviu in care incercam sa deslusesc ce se va intampla totusi cu pescuitul sportiv in Romania din momentul in care permisul de pescuit este practic eliminat. au fost valuri de injuraturi, zeci de persoane indignate ca am indraznit sa vorbesc cu Dragnea, deci e clar ca m-a platit, am pus botul la hotii de la PSD. Ziceai ca tot FB-ul este anti-PSD. Fac pariu ca jumatate din aia care au injurat au votat cu PSD si cu ALDE.
hmmm?
...curat murdar! :lol1:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 13 Dec 2016, 09:38

Lucrurile sunt putin mai complicate decat lasa maestrul sa se inteleaga. :D
Asta nu e un simplu si intamplator interviu, publicat in mod nefericit in saptamana alegerilor. Doar se vede ca jurnalistul si candidatul pescuiesc din aceeasi barca, iar intervievatul nu pare de loc incomodat de tirul de intrebari ale incisivului jurnalist independent, care ii scoate pestele cu mana. :wink:

Imagine

Maestre, ai facut-o, ai facut-o ! Asta este ! Nu e frumos sa dai acuma vina pe cititori, reprosandu-le ca oricum tot ar fi votat cu Dragnea ! :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de pikeman » 13 Dec 2016, 20:28

Adelin scrie:Si io zic ca se poate pune interviul inapoi pe site, pe langa ca a fost un interviu reusit e si de actualitate si nici nu da rau la cum bate vantul... :elkgrin:
fie vremea cat de rea numa' vantu; sa nu ma bata

Scrie răspuns