Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ticairlandezu » 01 Sep 2016, 22:11

jhonny scrie:Daca popete pierde federatia ”lui”, prima data ii scoate din casa si pe urma nu le da contabilitatea! :| :| :|
Hahaha, vorbesti de cei doi saci cu... cotoare de chitante APS Alba... pe care nu ia deslusit nimeni, nici chiar pana in ziua de azi!!! :lol: :lol:
Am avut onoarea de a vedea o poza cu ei :wink:

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 02 Sep 2016, 11:48

Da, sigur. Apsalba a facut 5 sedinte pana a reusit sa schimbe sediul prin vot a membrilor fondatori si pe urma sa preia ce a mai ramas din contabilitate.
Nu puteau saracii sa reconstitue si sa stabileasca o valoare certa a prejudiciului pentru ca lipseu acte contabile, registru de casa era praf, extrase de cont nu(a lucrat numai cu banii jos) Si uite asa datorita datoriilor la fisc a fost falimentata as. ca si as Apulum infiintata de el ulterior.
La as. Apulum mai plateste si azi la ANAF, solidar cu inca doi vreo 30.000 lei. Saracii aia doi nu au stiut nimic, numai s-au trezit cu ordin de poprire, unul pe pensie si celalalt pe salar. Belea popete nu gluma. Ce am prezis se va intampla sigur. Pariu!!! :| :| :| :| :|

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de steff » 06 Sep 2016, 06:35

florentiniuga scrie:
Popescu Stefan scrie: Nu este nimeni plătit. Cei care conduc federația o fac fără pretenții financiare pentru că înțeleg exact situația creată și piedicile care se pun în calea funcționării ei.
Eu nu vad decat o singura piedica.
Popescu Stefan scrie: Ce face federația în schimb, asigură prin eforturi proprii participarea gratuită a sportivilor la competiții și le asigură condițiile pe care un sportiv de performanță le merită. Despre asta văd că nu vorbește nimeni.
Vorbesc eu. CN de rapitor nu se mai tine. CN de feeder nu se mai tine. CN de crap s-a desfasurat fara sa simtim vreo prezenta a federatiei, inafara de doua tricouri si o ambulanta. Nici macar cupe nu erau facute, ne-am agitat noi in timpul competitiei sa ne spalam obrazul. Astea sunt conditiile pe care le merita sportivii? Ce mai performanta!
Popescu Stefan scrie: Cât despre cozile de topor care încearcă să facă deranj în interiorul federației (știu ei pentru ce) acestea vor primi ceea ce merită. Adică cuvenitul bombeu în fund.
In acest moment, neasocierea cu Popescu Stefan personal, e o adevarata binecuvantare. Dar se rezolva pe 17 la Alba sau pe 19 la Bucuresti. Se stie de ce il vaneaza toti pe Popescu Stefan, ca sa puna mana pe functiile si bugetul federatiei, sa-si faca salarii ca la BNR, vile la Monaco si vacante in Las Vegas.
:lol1:

Nu e cam tarziu D-le Iuga? L-ati facut imparat si acum... ???

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 06 Sep 2016, 08:54

Dar cand mitomanul a organizat toate mascaradele de pana acum , de ce atunci nimeni din cooperativa n-a luat pozitie impotriva lui ?
Pai mitomanul era bun doar atunci cand le promitea salarii si alte avantaje fara acoperire , iar cand rasculatii au realizat ca totul n-a fost decat abureala pentru fraieri , acum nu mai este bun si trebuie schimbat :lol: :lol: :lol:
Bine le face acum ca-i arunca din cooperativa ca pe o masea stricata , cine i-a pus sa se uite in gura mitomanului si mai ales sa creada balivernele lui expirate ? :lol:
Pe toate forumurile de pescuit se tot vorbeste , cu mult inaite de infiintarea cooperativei , ca mitomanul este un escroc care trage teape atunci cand prinde ocazia , iar "razvratitii" de azi din cooperativa vin sa ne spuna ca de abia acum s-au convins de asta :lol: :lol: :lol:
Hai ca deja a inceput sa puta a prostitutie de centura !


:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 06 Sep 2016, 16:16

Re: Federatia fara Popescu

Mesajde Popescu Stefan » Astăzi

E ușor să minți? CN de Feeder se ține, iar CN de răpitori va fi reprogramat si se va ține în Delta Dunării, la o dată ce se va stabili în AG extraordinară. Motivele se vor expune acolo.


Și ca să fie clar pentru toată lumea de ce s-a amânat CN la răpitori, este dintr-un motiv foarte simplu; toate competițiile de până acum, s-au desfăsurat pe locatii puse la dispozitie gratuit de deținători. Locația aleasă pentru CN de răpitori, trebuia să se țină pe o locație deținută de unul din membri cluburilor afiliate federației și care a solicitat bani pentru a ține acolo competiția. Îi mulțumim frumos. CN se va ține probabil la sfârșitul lunii octombrie - începutul lunii noiembrie, în Delta Dunării, pe o locație pusă la dispozitie gratuit.
Sper că vei avea bunul simț să-ți ceri scuze. Nu mie, ci celor pe care îi dezinformezi, crezând că îmi faci mie o imagine negativă. Să-ți fie rușine. Dacă știi ce este aia!

PS Sper să încetăm cât de curând „asocierea”.
Pana la urma , ca sa demonstreze cat este de "capabil" ,mitomanul tot mai prostete pe cate unii care sa-i puna la dispozitie gratuit locatiile unde sa-si tina mascaradele
De aia care i-au cerul bani o sa se debaraseze cat de curand ...

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 06 Sep 2016, 19:37

Eh, discutii intre asociati. Stii cum e, nu e bine sa te bagi in familia altora, ca ei se certa si tot ei se impaca. Iar mai apoi te trezesti ca tie iti poarta ura. :lol: :lol: :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 06 Sep 2016, 22:27

Am omis un lucru foarte important :lol:
La infama cooperativa se fac numai incasari , de regula cash si doar la caseria infamei cooperative , in niciun caz nu se pot face plati ... doar o singura persoana este exceptata de la regula :lol: :lol: :lol:
In consecinta ,doar cei care vin sa faca plata catre infama cooperativa sau cei care pun gratuit la dispozitia acesteia locatiile detinute ,pot beneficia de "toate facilitatile" oferite de catre "autoritatea publica" din subsol :lol: :lol: :lol:
Restul nu pot fi declarati decat indezirabili si tratati ca atare , inclusiv asociatii care au tupeul sa aiba o alta opinie fata ce cea "oficiala" exprimata de "el lider maximo"

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de steff » 07 Sep 2016, 07:24

florentiniuga scrie:
Popescu Stefan scrie: Sper că vei avea bunul simț să-ți ceri scuze. Nu mie, ci celor pe care îi dezinformezi, crezând că îmi faci mie o imagine negativă. Să-ți fie rușine. Dacă știi ce este aia!

PS Sper să încetăm cât de curând „asocierea”.
Eu nu dezinforme, eu informez, spre deosebire de tine care te-ai trezit abia azinoapte sa-l informezi pe organizator ca ai gasit o locatie in Delta. La fel si cu feederul, azi te-ai grabit sa faci diligentele. Vezi ce buna e critica? Actionezi doar cu jar la c u r?

Ca sa-mi fie rusine, invat de la tine ce e aia. Probabil ca devin din ce in ce mai bun. =)) Cea mai buna imagine negativa ti-o faci singur. Asta ma depaseste, n-o sa reusesc niciodata sa folosesc tesla ca tine.

PS Daca speri ca incetam "asocierea" in baza motivului ca am vreo datorie la federatie, mai gandeste-te. Sunt martori ca ai primit banii. Toti banii, de la asociere si pana la zi. Dar ai "uitat" sa eliberezi chitante si nu sunt singurul caruia ai omis sa i le dai, ai antecedente. In afara de asta, poti fi linistit. In privinta "asocierii" suntem de acord. Si eu sper sa inceteze cat mai curand, numai ca tine minte ca nu-ti spun decat o singura data, eu nu am nimic de pierdut si nici nu-mi joc soarta la cacealma.
Pai ce-ai facut ma nene ma? Iar bani, iar fara chitante???... :lol:
nene Iuga (stiu ca citesti pe-aici si tu si fomistul din subsol), pai cand i-ai dat banii n-ai stiut ca-i hot... acum de ce strigi hotule? :lol:
Ai sperat si matale (ca multi altii care s-au asociat cu mopescu) la rotile de cascaval si acum surpriza, ai nimerit exact gaura din cascaval :lol: .
Pai, vrei sa ne spui noua ca nu stii ce i-a facut lui Tarus (altul care-si merita soarta) si nu numai lui? Hai bre, fi serios.
Ultima oară modificat 07 Sep 2016, 07:25 de către steff, modificat 1 dată în total.

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 07 Sep 2016, 07:25

Am citit ce scrie Iuga pe alt forum, ca cei care au platit la coperativa nu au primit chitante, pai mai popete tu ai eliminat deja birocratia?

Tica sa ma anunti cand vrei sa mergem la popete cu PROBA!!! Vezi mai intai contractul cu demisia, afisat aici pentru a fii toti martori. :| :|

Ba puie tu nu vezi ca recidivezi in tot ceea ce faci. Se pare ca fiecare asociatie infiintata de tine este executata silit de fisc. Daca vrei probe zi repede ca le scanez si le pun aici. :| :| :| :|

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 07 Sep 2016, 09:05

Eu nu prea inteleg un lucru iar ceva nu se leaga aici :lol: Astia care-l mai sustin acum pe escroc chiar nu stiu de incasarile facute fara chitanta sau sunt in cardasie cu el ?

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Scrie răspuns