Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 03 Mai 2016, 20:11

Lasati-l ca a intrat in depresie dupa ce nu i-au reusit "ingineriile" care il scoteau din foame :lol: :lol: :lol:
Este normal sa nu mai scrie nimic dupa ce a pierdut sansa de a se capatui pe banii tuturor "pescarilor sportivi" ...fie ca ne placea, fie ca nu ne placea

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 03 Mai 2016, 20:15

Cred ca i-au tăiat netul pentru neplata ...
Imagine
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ticairlandezu » 04 Mai 2016, 01:06

Io nu mai suport "stresului" la care nu supune de ceva vreme, prin tăcerea asta monumentală...tare mi-e sa nu fi pătit ceva...Johnny nu-i facem o vizită impreuna saptamana asta!!! :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 04 Mai 2016, 06:58

N-are nici pa naiba...dospeste..erupe el in curand.. :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 04 Mai 2016, 07:26

Ssssst, linisteeeee ! Gurul e cufundat in meditatie. :shock:

Acum cauta revelatia care va sta la baza unei noi dogme juridico-ingineresti, potrivit careia toti pescarii din Romania trebuie sa se prosterneze in fata sacosei sale cu acte ce poarta insciptia BILLA si sa contribuie cu zeciuiala la bunul mers al templului de pe Goga 7. :lol:

Imagine
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 04 Mai 2016, 07:31

ticairlandezu scrie:Io nu mai suport "stresului" la care nu supune de ceva vreme, prin tăcerea asta monumentală...tare mi-e sa nu fi pătit ceva...Johnny nu-i facem o vizită impreuna saptamana asta!!! :lol:

Daca esti in zona, iau trenu si ne infatisam. Eu zic sa mai stam sa se indrepte vremea, ca in fata scarilor de la subsol acum este plin de gainat de gaina.
Of si soacrele astea, nu pot sta fara gaini. :| :| :|

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 04 Mai 2016, 07:33

Vi nu vi eu tot ma duc ca am delegatie. :roll: :roll:

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 04 Mai 2016, 11:47

semlecangheorghe scrie:N-are nici pa naiba...dospeste..erupe el in curand.. :D
Mai greu de data aceasta, prea s-au adunat toate intr-un interval atat de scurt de timp.
Cu o luna in urma facea consideratii docte asupra legalitatii proiectului de ordin si a obligatiei detinerii licentei federale pentru orice neofit dornic sa invete rama sa inoate in balta de la capul satului, adopta calendare competitionale cu hipergratuitati pentru participanti, publica anunturi de angajare si stabilea noua organigrama federala. Cat despre afilierea la CIPS/FIPS-ed, ea devenise efectiv o obligatie pentru organismul international.
Iar in cateva zile s-a naruit totul, banii alocati de minister sunt departe de a satisface foamea de bani a tuturor celor care vedeau federatia drept o vaca buna de muls, ANPA l-a trimis sa se joace in curtea proprie in timp ce CIPS i-a tras un definitiv si irevocabil sut in fund.
Practic a ajuns din nou de unde a plecat, la o plasa de Billa plina de hartii care nu folosesc la nimic. Probabil singura lui preocupare este acum sa-si securizeze scaunul de presedinte, sunt convins ca tot mai multi din putinii membrii ai cooperativei maraie vocal pe la colturi, cerand capul federalului.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 04 Mai 2016, 11:57

Pescuitul este recunoscut ca sport atata vreme cat este mitomanul sef la cooperativa , daca maine il arunca din cooperativa ca pe o masea stricata , de poimaine incep procesele pentru dizolvare cooperativei din diverse motive


:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 04 Mai 2016, 12:44

Acum cand finalul cooperativei se apropie in mod inexorabil , sa ne reamintim cateva fragmente din prosteala expirata cu care mitomanul incerca sa imbalige pescarii :lol: :lol: :lol:
Se pare că până acum 2 olteni mai importanți au intrat în Alba Iulia! Eu și Mihai Viteazul.Unul a unit românii, altul a unit pescarii. Și unul și celălalt au făcut-o cu forța. Ciudată istoria asta
Voi în mod sigur nu aveți nevoie de o federație. Alții în schimb, au. Și le-am oferit-o
Apropo, FRPS a preluat sub autoritatea sa tot pescuitul sportiv din România; agrement, recreere și competiție. Nu știai? Afli acum!
AGVPSR a pierdut calitatea de membru CIPS odată cu autorizarea federației
Nu pleacă nimeni la Mondiale dacă delegația din care face parte nu are autorizația de participare la respectiva competiție eliberată de MTS la cererea FRPS
Ieri am notificat CIPS asupra faptului că AGVPSR, nefiind recunoscută de statul român ca structură sportivă, nu mai are calitate de membru și am solicitat formularele de afiliere pentru federație.
Te atenționez că dacă AGVPSR mai trimite pescari sportivi în numele României săvârșește infracțiunea de uzurpare de calități oficiale
Ce nu pricepi tu fiule, este un lucru elementar. Din punct de vedere juridic, acești pescari de competiție nu există, dintr-un motiv foarte simplu; nu sunt legitimați de o federație sportivă, așa cum prevede legea
Și eu câștig destul de bine să-mi permit susținerea financiară a federației, care sper că nu crezi că am facut-o cu banii pescarilor. Și pentru mine pescuitul este o pasiune. Sunt prea bătrân să mai fac performantă
Atragem atentia cluburilor sportive cu sectii de pescuit sportiv ca federatia va fi singura care va avea drept de organizare a competitiilor pe plan intern si drept de reprezentare internationala in conformitate cu prevederile legii sportului nr. 69/2000, cu modificarile si completarile ulterioare.
Orice alta competitie organizata fara acordul federatiei va fi ilegala, iar cei care o fac sunt pasibili de a suporta rigorile legii
Legile de care amintesti le visez si noaptea. Te asigur ca totul va fi legal si fara cusur. Singura chestie pe care nu o pricep cluburile actuale si care sunt conduse de pescari, nu de conducatori adevarati (vezi expresia : din om faci pescar, din pescar om, mai greu :P ) este ca important ar fi sa fi prezent cand se construieste, nu cand e gata (vezi cazul penalului amintit de tine). Atunci fondatorii (in speta AG) o sa stabileasca (si eu o sa propun asta) ca la inscriere, la cerere, sa se perceapa o taxa de inscriere de o sa le piara cheful de pescuit. E ceva nelegal aici? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Chestie de optiune. Nu uita ca federatiile sportive sunt persoane juridice de drept privat.

PS Daca eu pun 2 miliarde lei vechi (sau cum spun unii 200.000) pentru a infiinta federatia, cat ar trebui sa carteze solicitantii ulteriori? Chestia aia cu unii cu malaiul altii cu ......, nu tine pe strada asta. Sper ca cei interesati de afiliere sa ia aminte
Iar la final am lasat "previziunea" apocaliptica a mitomanului in legatura cu afilierea la CIPS FIPS a infamei cooperative :lol:
Ati facut vorbire despre Liga de spinning. Vreau sa va fac cateva precizari, pe care le-am facut si pe alte forumuri cu referire la Federatia Romana de pescuit sportiv despre care am spus ca s-a nascut moarta si am avut din pacate dreptate. Aceasta liga, care in acest moment are acelas statut ca si federatia romana de pescuit sportiv este o forma de asociere de prsoane juridice in speta cluburi sportive. Or vreau sa va amintesc faptul ca pescuitul nu este recunoscut ca sport si pentru a fi recunoscut trebuie sa functioneze (cluburile) cel putin trei ani si apoi se poate vorbi de Liga. Liga dobandeste personalitate juridica numai in baza unei sentinte judecatoresti, nu prin simpla declatie de intentie a unor oameni bine intentionati probabil, dar care nu au suficienta pregatire juridica in ceea ce priveste infiintarea persoanelor juridice.
Ce vreau sa va precizez este ca niciodata o federatie sportiva nu va fi afiliata la CIPS ( nici AGVPSR nu este federatie sportiva). La CIPS se afiliaza federatii de pescari sportivi. Ori federatiile se constituie conform art. 35 din OG 26/2000 cu privire la asociatii si fundatii.
Punctul dumneavoastra de vedere cum ca LPS este mai serioasa decat FNPSR este unul incorect, intrucat nu ati avut ocazia sa cunoasteti ce reprezinta de fapt aceasta federatie decat din auzite si de multe ori nu ati auzit cele mai bune lucruri, fapt ce nu va dreptul sa ne judecati din auzite ci doar din ceea ce facem sau ne propunem sa facem. Stiu ca am facut deranj mare in pescuitul sportiv realizand infiinatrea acestei federatii cu sediul la Alba iulia si nu in Bucuresti si deranjand niste interese financiare mari pe piata pescuitului sportiv (vezi afacerile senzor si altele) care ne place sau nu a devenit o afacere manoasa. Noi ne propunem (si va garantez ca vom reusi) sa promovam cu adevarat pescuitul sportiv si pentru cei care acum cu talent dar fara putere finaciara nu se pot afirma.
Faptul ca afirmi ca Liga este recunoscuta de AGVPS este un afront pe care il aduci pescuitului sportiv asociindul cu o excrocherie care cat de curand va iesi la iveala."


:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Scrie răspuns