Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
nutzu_z
senior
senior
Mesaje: 335
Membru din: 10 Noi 2004, 13:10
Localitate: TIMISOARA
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nutzu_z » 08 Apr 2016, 22:16

APSHD scrie:
lazarini scrie:@Stefan Dinu
Pe forumul de amatori nea fane afirma (din nou) ca impotriva ta si a altor participanti la competitii organizate de CIPS s-a dispus inceperea urmaririi penale.
Stii ceva, sau e o alta minciuna ordinara?
Nu este nici o minciuna .
Am un prieten care a fost instiintat de catre Procurori ca s-a inceput urmarirea penala asupra s-a .
Si ca atare s-a jurat omul ca nu va mai participa la nici un concurs in afara tarii fara a avea o delegatie nominala , semnata si stampilata de cei care il trimit ca sa nu mai dea el cu subsemnatul ci cei car-l trimit .

Ia zi-mi si mie care e prietenul ala care ti-a zis asa ceva ca ii cam cunosc pe toti care au mers si eu nu stiu de nici unul care sa fi fost chemat sa dea cu subsemnatul. Il cheama cumva Joni Ualcher?

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 09 Apr 2016, 04:28

Pe lumea asta oricand te poti trezi ca un nebun te da in judecata sau ca iti face vreo plangere penala. Asa e intre oameni mari.
Sa crezi ca, daca ai o hartie semnata si stampilata, lunaticul nu te mai poate denunta pentru infractiuni imaginare sau ca nu mai dai cu subsemnatul daca o face, mi se pare un copilarism.

De la plangere si pana la vreo condamnare e cale luuunga !
Mi-ar parea rau sa aud ca, dupa cat ne-am racit gura pe aici, inclusiv intorcand pe toate fetele asa-zisele infractiuni puse in carca celor care au reprezentat Romania fara ca ea sa le-o ceara” ( :lol: ), mai e totusi cineva atat de neinformat incat sa se sperie de para popesciana !
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 09 Apr 2016, 06:41

razvan m. scrie:Pe lumea asta oricand te poti trezi ca un nebun te da in judecata sau ca iti face vreo plangere penala. Asa e intre oameni mari.
Sa crezi ca, daca ai o hartie semnata si stampilata, lunaticul nu te mai poate denunta pentru infractiuni imaginare sau ca nu mai dai cu subsemnatul daca o face, mi se pare un copilarism.

De la plangere si pana la vreo condamnare e cale luuunga !
Mi-ar parea rau sa aud ca, dupa cat ne-am racit gura pe aici, inclusiv intorcand pe toate fetele asa-zisele infractiuni puse in carca celor care au reprezentat Romania fara ca ea sa le-o ceara” ( :lol: ), mai e totusi cineva atat de neinformat incat sa se sperie de para popesciana !
Nu vorbea nimeni de condamnare aici.
Pe forumul amatorilor federalul declara negru pe alb ca s-a diispus inceperea urmaririi penale. Si asa cum il avem pe nebunul de fane, asa poate aparea si un procuror dus cu sorcova.
Pana acum mintea mai cu dus/intors, isi lasa o portita de scapare atunci cand realitatea il contrazicea (urmeaza sa...., se va dispune...., va incepe....). Acum se pare ca a lasat prudenta de-o parte, semn ca disperarea este maxima. :mrgreen:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 12 Apr 2016, 09:40

A mai gasit mitomanul o "interpretare" la noul Ordin nr. 369 din 05.04.2016 privind condiţiile de practicare a pescuitului recreativ/sportiv :lol:
În toată afacerea asta, ANPA are o problemă uriașă. Adică se află sub incidența punerii în aplicare a Sentinței nr. 99/2011, definitivă și irevocabilă prin decizia nr. 1338/2012,dosar 148/57/2011, care a obligat-o să ia în evidență doar asociațiile de pescari sportivi și nu orice asociație, dacă nu este recunoscută ca structură sportivă și autorizață în condițiile art. 22, 23, 24 și 94 din Legea nr. 69/2000.
Cred că nu își va permite nimeni să nu pună în executare o Decizie a ICCJ. Chestia asta cu ordinul 369/2016, este deja o incălcare a acestei Sentințe. Să vedem cum va evolua situația, pentru că este imposibil în atare situație ca DNA să nu fie sesizat.

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 12 Apr 2016, 10:54

Eh, face si el pe Hopa-Mitica, pica-n-kur si se ridica ! :lol:
In realitate a luat o scatoalca dupa ceafa taman cand se credea pe cai mari. Si dezamagirile fatidicului an 2016 nu se vor opri aici ! :wink:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 12 Apr 2016, 11:01

razvan m. scrie:Eh, face si el pe Hopa-Mitica, pica-n-kur si se ridica ! :lol:
In realitate a luat o scatoalca dupa ceafa taman cand se credea pe cai mari. Si dezamagirile fatidicului an 2016 nu se vor opri aici ! :wink:
E suspect de multa liniste in beciul de pe Goga, si asta tocmai in saptamana marii aderari.
Sa fie oare vorba de o usoara temere legata de faptul ca cei din congresul CIPS nu se vor conforma nici de aceasta data dispozitiilor imperative ale hotarariilor judecatoresti pronuntate de instantele din Ro?

P.S. - acum 2 ani era de vina un tradator care a subminat din interior mareata constructie federala, anul trecut CIPS "doar a amanat aderarea federatiei", anul asta oare ce motiv sa va gasi? :mrgreen:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 12 Apr 2016, 11:09

Anu acesta cred ca motivul va fi "s-o lasam sa mai suga putin, ca sa creasca mare ! " :lol: :lol: :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de cezar.ch » 12 Apr 2016, 12:54

Mister Fisherman scrie:A mai gasit mitomanul o "interpretare" la noul Ordin nr. 369 din 05.04.2016 privind condiţiile de practicare a pescuitului recreativ/sportiv :lol:
În toată afacerea asta, ANPA are o problemă uriașă. Adică se află sub incidența punerii în aplicare a Sentinței nr. 99/2011, definitivă și irevocabilă prin decizia nr. 1338/2012,dosar 148/57/2011, care a obligat-o să ia în evidență doar asociațiile de pescari sportivi și nu orice asociație, dacă nu este recunoscută ca structură sportivă și autorizață în condițiile art. 22, 23, 24 și 94 din Legea nr. 69/2000.
Cred că nu își va permite nimeni să nu pună în executare o Decizie a ICCJ. Chestia asta cu ordinul 369/2016, este deja o incălcare a acestei Sentințe. Să vedem cum va evolua situația, pentru că este imposibil în atare situație ca DNA să nu fie sesizat.

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
A găsit o interpretare comică...O.M. 369/2016 se referă la pescuitul recreativ/sportiv, așa cum este definit de OUG 23, in art.23 (1).

Pescuitul sportiv este altceva...

I s-a explicat și pe alte forumuri că omul când merge la pescuit trebuie să devină mai întăi membru al federației de atletism (pentru disciplina "marș sportiv"), apoi de ciclism/motociclism/automobilism pentru transportul până la locul faptei...dacă are barcă mai intră în discuție li federația de canotaj, dacă intră și în apă cea de natație, iar dacă pescuiește la crap și are bărcuță de nădire, intră în discuție federația de navomodelism. Când se mai ridică de pe scaun sau banchetă, în vederea dezmorțirii oaselor, poate fi interesată și federația de fitness/aerobic, iar când se încaieră cu braconierii, cele de box, lupte și vreo șase variante de federații de arte marțiale.

Pescarul este un mare polisportiv, mai ales că adaugă la cele de mai sus și federațiile de halbere, sticlism viteză și coniac-canoe. :D :D :D :D

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de cezar.ch » 12 Apr 2016, 13:10

...tocmai uitasem. Se sugerase și inființarea unor fedeații de grătar artistic, picnic și prins gandaci de Colorado.

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de RYOBI » 12 Apr 2016, 15:08

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

Scrie răspuns