Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 02 Feb 2016, 13:39

pikeman scrie:@Gigi, te pierzi in idei si aduci ca argumente o disputa mai veche care nu are treaba cu situatia de fata, mi-e greu sa urmaresc paralela cu ajvps sibiu cand discutam de spurcat :lol: despre treaba cu gramatica nu mai e nimic de zis, alta disputa veche probabil , ma intreb cum de mai rezisti cu atatea sechele :P eu cred ca am uitat 90% din disputele de pe forum, la ce bun sa le tii minte, ajungi frustrat :D bine, pe jegul din subiect nu il poate uita nimeni :lol:

Are o foarte mare legatura,numai ca tu inca iesti puiutz tanar..Paralelea nu-i cu ajvps Sibiu ,ci este vorba de acelasi tip de aroganta si autosuficienta manifestata atunci in acea polemica de catre ilustrul Tavi Voinea..gramatica si alte cele sunt picanterii specifice personajului..la fel cum disputa aia cu ajvps Sibiu a fost contextul..
la ce bun sa le tii minte, ajungi frustrat
..da sunt frustrat pentru ca apele noastre se degradeaza vizibil pe zi ce trece..treaba are legatura cu popescu faraon dar si cu unii care i-ar fi putut da peste nas cand trebuia..in rest nu am nici o treaba.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 02 Feb 2016, 13:56

Trecand peste aceasta larga paranteza despre cat de multe facem noi si cat de putin voi, revenind la subiect, am o curiozitate: se mai tine ”finala” Campionatului Oficial de Copca ?
N-am vazut niciun anunt de anulare sau de reprogramare „la o data ce va fi anuntata ultrerior” pe saitul federal. Poate s-a anuntat, dar mi-a scapat mie printre atatea comunicate veninoase care sunt postate zilnic...
Stie cineva de prin zona cum e gheata ?
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de rcorbu » 02 Feb 2016, 14:09

semlecangheorghe scrie:
la ce bun sa le tii minte, ajungi frustrat
..da sunt frustrat pentru ca apele noastre se degradeaza vizibil pe zi ce trece..treaba are legatura cu popescu faraon dar si cu unii care i-ar fi putut da peste nas cand trebuia..in rest nu am nici o treaba.

Desigur, nu mai sunt pesti in apa datorita federatiei lui fane, fi omule serios !
Parca pe alte topicuri ne povestesti despre nu-s ce inspector ANPA care "protejeaza" braconierii in plina zi, ala e tot cu Fane !

Si parca acum 3 ani, tu si cu altii prevesteati desfiintarea Federatiei, ba unul chiar ameninta cu secretarul primului ministru, altul cu DNA-ul, iar altii se jurau ca nu o sa fie dat nimeni in judecata...ia zi cum sta treaba acum ?

Intradevar Fane este un pericol pentru banii pescarilor, dar sa spui ca nu mai este peste in apa din cauza lui, e paranoia !

Sa fi iubit !

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 02 Feb 2016, 15:22

razvan m. scrie:Trecand peste aceasta larga paranteza despre cat de multe facem noi si cat de putin voi, revenind la subiect, am o curiozitate: se mai tine ”finala” Campionatului Oficial de Copca ?
N-am vazut niciun anunt de anulare sau de reprogramare „la o data ce va fi anuntata ultrerior” pe saitul federal. Poate s-a anuntat, dar mi-a scapat mie printre atatea comunicate veninoase care sunt postate zilnic...
Stie cineva de prin zona cum e gheata ?
Acum sunt in jur de 14 grade in zona, zice INMH-ul, si maine cam tot la fel. Pe weekend o usoara racire, dar tot cu temperaturi trecute bine de 0 grade.
Deci numai un discurs spumos de-a lui nea fane cu privire la realizarile federale mai poate salva situatia ;)

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de rcorbu » 02 Feb 2016, 15:27

Si asa, uite ca prima etapa din "campionatul official" se amana pentru la anul !
Motivele nu se pot imputa prezidentului, Dumnezeu este de vina si posibil ca Patriarhia sa fie data in judecata pentru daune aduse FRPSC !

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 02 Feb 2016, 15:54

rcorbu scrie:Si asa, uite ca prima etapa din "campionatul official" se amana pentru la anul !
Motivele nu se pot imputa prezidentului, Dumnezeu este de vina si posibil ca Patriarhia sa fie data in judecata pentru daune aduse FRPSC !
Iti cam dai seama ce-i in sufletul lui nea fane acum?
Anularea concursului este inevitabila, problema e ca toti stam aici cu sufletul la gura in asteptarea anuntului care sa ne faca sa declaram in cor "ti-am spus eu!!!!" si sa jubilam la un nou esec federal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Si cum nea fane, care toata ziua beleste ochii aici pe forum, stie foarte bine lucrul asta, cred ca e in stare sa puna mana pe telefon si sa sune personal toti prezumtivii participanti, numai sa nu ne dea noua satisfactie ;)

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 02 Feb 2016, 16:13

"Invidioasa" lumea pe aici ! :lol: Cum adica sa amane "Campionatului Național de Pescuit Sportiv la copcă" ,cand infama cooperatica a achitat in avans "contravaloarea cheltuielilor de cazare și masă către Hotelul Turist din Fălticeni" ?
Mâine federația va achita în avans contravaloarea cheltuielilor de cazare și masă către Hotelul Turist din Fălticeni. Precizez că hotelul este pus in totalitate la dispoziția federației pe toată durata desfășurării Campionatului Național de Pescuit Sportiv la copcă.
La infama cooperativa nu conteza daca este gheata sau nu , important este sa de desemneze "campeonii" si sa se justifice banii cheltuiti . La copca poti pescui si din barca in niste cercuri plutitoare

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de rcorbu » 02 Feb 2016, 16:13

Mai e putin !

Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de boistean » 02 Feb 2016, 18:39

razvan m. scrie:Trecand peste aceasta larga paranteza despre cat de multe facem noi si cat de putin voi, revenind la subiect, am o curiozitate: se mai tine ”finala” Campionatului Oficial de Copca ?
N-am vazut niciun anunt de anulare sau de reprogramare „la o data ce va fi anuntata ultrerior” pe saitul federal. Poate s-a anuntat, dar mi-a scapat mie printre atatea comunicate veninoase care sunt postate zilnic...
Stie cineva de prin zona cum e gheata ?
Pe raul Suceava inca este pod de gheata (cu ceva apa pe deasupra), in pofida temperaturilor crescute din ultima perioada. Pe iazurile din Falticeni nu cred sa fie probleme cu gheata, cu atat mai mult cu cat de joi vom avea parte, cel putin noaptea, de temperaturi negative. Asa ca banuiesc ca marele campionat se va tine!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 02 Feb 2016, 20:04

rcorbu scrie:
semlecangheorghe scrie:
la ce bun sa le tii minte, ajungi frustrat
..da sunt frustrat pentru ca apele noastre se degradeaza vizibil pe zi ce trece..treaba are legatura cu popescu faraon dar si cu unii care i-ar fi putut da peste nas cand trebuia..in rest nu am nici o treaba.

Desigur, nu mai sunt pesti in apa datorita federatiei lui fane, fi omule serios !
Parca pe alte topicuri ne povestesti despre nu-s ce inspector ANPA care "protejeaza" braconierii in plina zi, ala e tot cu Fane !

Si parca acum 3 ani, tu si cu altii prevesteati desfiintarea Federatiei, ba unul chiar ameninta cu secretarul primului ministru, altul cu DNA-ul, iar altii se jurau ca nu o sa fie dat nimeni in judecata...ia zi cum sta treaba acum ?

Intradevar Fane este un pericol pentru banii pescarilor, dar sa spui ca nu mai este peste in apa din cauza lui, e paranoia !

Sa fi iubit !
Eu am zis ca apele noastre se ''degradeaza vizibil pe zi ce trece'' si tu ai inteles ca ''Desigur, nu mai sunt pesti in apa datorita federatiei lui fane''..Daca io am paranoia ,tu stai rau cu bibilica..

Degradarea apelor are loc si prin exploatari necontrolate in albie.Cursul raului este modificat,locurile naturale de depunere a icrelor sunt distruse.Cand pestele depune icrele primavara, balastierele lucreaza excavand si sortand nisipul,malurile sunt complet lipsite de vegetatie si orice ploaie sau fluctuatii de nivel face ca apa sa fie tulbure aproape tot timpul..plus ce sapa excavatoarele.Fane a tau pe care il admiri atata are sau a avut exploatari din astea..in veci nu o sa ia masuri impotriva unor astfel de activitati..si atunci da, apele se degradeaza..si ca el sunt multi..no imagineaza-ti ca unul ca asta o sa puna mana pe pescuit,e fix lupul ajuns paznic la oi..Te invit odata la Arad si te duc sa vezi zeci de kilometrii de rau intesati de balastiere..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns