Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Tavi » 30 Sep 2015, 12:05

Aaah da, plangerile impotriva concurentilor care au comis nu mai stiu ce infractiune participand la concursuri de pescuit? :D
Alea sunt distractive si cam atat, n-are nicio sansa. Eventual se pot intoarce impotriva lui ca denunt calomnios.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 30 Sep 2015, 12:10

Tavi scrie:Aaah da, plangerile impotriva concurentilor care au comis nu mai stiu ce infractiune participand la concursuri de pescuit? :D
Alea sunt distractive si cam atat, n-are nicio sansa. Eventual se pot intoarce impotriva lui ca inducerea in eroare a organelor judiciare.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 30 Sep 2015, 12:17

Tavi scrie:Bun, deci maine probabil Popescu va pierde definitiv procesul prin care cerea dizolvarea AGVPS.
Din cate stiu AGVPS a pierdut procesul in care cerea anularea CIS-ului Federatiei.
Daca asa vor ramane lucrurile practic situatia va fi neschimbata dupa ani de procese.
AGVPS, FRPSC si pescarii recreativo-sportivi mai mult sau mai putin afiliati care unde isi vad fiecare de treaba lor, care o fi aia, minus niste cheltuieli de judecata...
Imi scapa ceva? Mai vreun proces pe rol care ar putea schimba semnificativ peisajul?
Proces cu impact semnificativ, nu.
Insa mai ramane in curs de rezolvare ridicola initiativa popesciana de modificare a ordonantei pescuitului, in urma careia banii de permise ar trebui sa revina FRPS. A fost respinsa de Senat si acuma se asteapta respingerea ei si de catre Camera Deputatilor.
Cursul procedurii legislative poate fi urmarit aici: http://www.cameradeputatilor.ro/pls/pro ... &idp=14659

In rest nimic nou. :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Tavi » 30 Sep 2015, 14:01

Doar nu credeti ca Nea Fane sta linistit in timp ce AGVPS incaseaza cotizatii de membru de la pescari...
La anul expira autorizatiile de pescuit, operatiune ratata la vremea respectiva de nea Fane pentru ca...AGVPS.
Asadar era cazul sa faca ceva, de exemplu acea initiativa legislativa.
Eu zic sa ne mai asteptam si la alte actiuni federale avand acest scop final: BANII.
Cu procesele nu i-a mers, AGVPS rezista.
De notat totusi ca si-a atins cel putin partial scopul: a primit bani publici. CIS-ul ala scremut l-a pus in randul federatiilor sportive si cumva a primit si bani, desi discutabila atribuirea. Numai ca banii aia de la buget aia sunt cam greu de cheltuit asa, oricum. Mai intreaba Curtea de Conturi una alta, tre sa justifici, sa ai documente, etc
Banii pescarilor in schimb (licente, cotizatii, permise, whatever, nu conteaza denumirea, bani sa fie) sunt mult mai usor de cheltuit fara explicatii... 8)
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 30 Sep 2015, 14:16

Tavi scrie:... Numai ca banii aia de la buget aia sunt cam greu de cheltuit asa, oricum. Mai intreaba Curtea de Conturi una alta, tre sa justifici, sa ai documente, etc
Mai mult ... dacaa ai cerut bani pentru organziare competitii interne si ai luat hartie igienica sau chitantiere ai belit miaua. Daca ai cerut bani de competitii internationale oficiale si tu pas, esti incapabil si la anul pas ei.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 30 Sep 2015, 15:49

Hopa ! Se taie macaroana la MTS :lol:

http://www.gsp.ro/gsp-special/investiga ... 59762.html
"deschideți o cutie a Pandorei, nu numai noi, ci mai multe federații sînt în aceeași culpă!".

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 01 Oct 2015, 06:23

Inainte de ''concursul'' de la Nada Florilor avea un anunt pe site in care zicea ca aloca nush ce suma pentru barci si motoare.Acuma ,dupa maretul eveniment la care participantii am inteles ca au tras la vasle,nu mai gasesc nicicum anuntul ala .Nici un clasament,cu ce cantitati..etc..cred ca in ''federatie'' informatii de genul asta circula in formula ''citeste si da mai departe''..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 01 Oct 2015, 07:29

Vezi daca studiezi superficial ?

Promisiunea neonorata o gasesti aici: http://frpsc.ro/finala-campionatului-na ... -rapitori/
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de boistean » 01 Oct 2015, 09:53

si-uite asa s-a ajuns la pagina 666 :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 01 Oct 2015, 10:38

In timp ce unii pierd vremea pe aici cu nimicuri, musiu Popescu isi pledeaza cauza pentru a capata monopol asupra pescuitului sportiv, in fata Curtii de Apel Bucuresti, in dosarul de dizolvare a AGVPSR ( http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar ... &id_inst=2 ).

Imagine

Va obtine Don Quijote de la Alba monopolul mult visat, in ultima instanta, dupa ce a dat-o in bara - cu cheltuieli de judecata - in instantele anterioare ( http://portal.just.ro/300/SitePages/Dos ... d_inst=300 si http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar ... &id_inst=3 ) ???

Sau se va multumi din nou cu un altfel de monopol :arrow:

Imagine

:lol1: :lol1: :lol1:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns