Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 05 Iul 2014, 13:47

in ianuarie , stimabilul user WBF avea niste nelamuriri , citez din distinsele sale postari :


" In ritmul asta o sa ajungeti sa va vizati permisele la Fane in scurt timp.
Fane zicea ca 50 de ron e numai buna suma...

Is foarte curios cum mai iesiti anul asta la mondiale. Daca mai iesiti.
Ca AGVPS e cam in pom, Fane e si el cam tot pe acolo dar pus sa va incurce la maxim.


ei uite ca baietii IES in continuare la mondiale fara sa tina cont de " profetiile " argatilor federali si fara sa vizeze permisele la fane balamuc :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 05 Iul 2014, 16:07

Vezi, de aia nu e bine sa iesi pe noroi cu pantofiorii de oras... :-)
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de WBF » 05 Iul 2014, 20:30

Placut
Circle jerk.
Spor
:)

Spumele suburbane de pe aici sau de pe crapari chiar au contat.
Mult.
Oh da, un fel de rezistenta urbana, dar mai mica si fara palariute de hipster.
Inteleg ca e un fel de terapie in grup. :D
Bafta.

@Adelin
Te las pe tine in cizme de cauciuc, in noroi.
Se pare ca-ti place in noroi.
Bafta, esti chiar un formator de opinie pe aici.Asta cand nu prestezi pentru diversi pesti energo.

Poti sa-mi spui, asa, usor, cand zici noi la cine te referi?

@Cristi Y
Eu nu aveam nelamuriri, cam asta vroia Fane.
Oarecum era la centimetru sa ajunga acolo.
Daca ramaneau aia de-i tineau mana pe crestet la Fane la guvernare acum chiar plateai permise la 50 de RON la Cooperitiva fericire si legalitate Fane SRL.
Intre combatutul de aici si de pe crapari, la sange, cu mame si alte treburi putin suburbane, ai avut rabdarea sa te intrebi care a fost singurul proces castigat de Fane?
Oare de ce a fost castigat prin neprezentare?
Oups...
Etc...

In rest, spor la dat **** internautice, chiar ma amuza zmeii de forum.
As putea fi mai grobian dar azi nu

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de WBF » 05 Iul 2014, 20:46

Pentru cei care nu inteleg circle jerk dau eu linkul de pe wikipedia : http://en.m.wikipedia.org/wiki/Circle_j ... _practice)
Ca sa fim putin intelesi.
Spor la practica.

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 05 Iul 2014, 21:00

WBF scrie:As putea fi mai grobian dar azi nu


se poate mai mult de-atat ?? :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de WBF » 05 Iul 2014, 21:53

Se poate Cristi.
As putea sa fac o "ponta" si sa fac copy-paste la unele din postarile tale de pe crapari, sa zic ca asa m-am gandit eu sa ma manifest.
Grobian sau suburban.
Grija mare la pian pe scari ca il zgariem, si e pacat de el, ca e lacuit proaspat. :)
Daca te-ai gandit tu sa-mi dai o mouje pentru ca deoarece, eu oi fi..cum spuneai, argatul lui Fane, ok.
Pare retarda treba cu argatul.... dar in fine.. Poti sa-i dai bataie.
Te-am intrebat punctual ceva, ia da o parere pertinenta legata de ce te-am intrebat.
Fix dupa parerea aia pertinenta, poti sa dai si o suburbana, ca nu se observa.

Esti constient ca toata treaba asta e fu ti la, eu cu treaba mea, tu cu numarul de poosturi la minut.
Esti constient ca sunt usor amuzat?

Si ma scuzi ca te intreb, ultima ta competitie la rapiciosi cand a fost? Nu pove de crapareala ca aia evaltundeva, nu aici.
Nu te intreb de ultima data cand ai dat premii sau ai participat la vreo organizare de braile.
Te intreb doar de ultima data cand ai participat.
E mult, e putin sa te intreb doua treburi?

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ticairlandezu » 05 Iul 2014, 22:57

Ce se intampla doctore!!!? pe topicul asta...povesti cu "cocalari" zici!!!...Sa vina si cu Clona :shock: :lol: :mrgreen:

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 06 Iul 2014, 00:09

WBF scrie:As putea sa fac o "ponta" si sa fac copy-paste la unele din postarile tale de pe crapari, sa zic ca asa m-am gandit eu sa ma manifest.
asta cu copy-paste sunt reminiscente din doctrina popesciana ? :lol: :lol: :lol: nu ai ce sa dovedesti cu exprimarea mea , nu m-am afisat niciodata intr-o aura academica , foarte usor imi bag p..a in gura celui care merita ...la propriu si fara remuscari
DAR , sunt consecvent in pozitie si nu ling kururi ... ca altii :wink:

WBF scrie:Si ma scuzi ca te intreb, ultima ta competitie la rapiciosi cand a fost? Nu pove de crapareala ca aia evaltundeva, nu aici.
Nu te intreb de ultima data cand ai dat premii sau ai participat la vreo organizare de braile.
Te intreb doar de ultima data cand ai participat.
am 4 participari la campionate mondiale , doua titluri mondiale , 4 nationale si vre-o 10 castigate iar ca sa-ti fac pe plac , ultimul concurs la rapitori a fost in iarna la Cormoran unde a cam participat toata elita spinningului , asta daca in conceptia ta nu e calificat drept " braila " :lol: :lol:

cand folosesti termenul " braile " banuiesc ca te referi la activitatea asta nevinovata a muritorilor de rand , la care facea referire si idolul tau de la Alba , nu la olimpiadele la care participa domnia voastra

intr-adevar am organizat si o " braila " asa cum i-i zici tu , dar la care au participat ceva nume sonore din fenomen : Gyorg , Laurentiu Andronic , Rizea , Csoby , Lazea , Bunghez , etc , , bine cu riscul sa ma repet , vorbesc despre muritori de rand nu de zei federali , care culmea !! nici unul dintre ei nu au pus botul la abureala babalacului mitoman de la Alba

dar cine se aseamana se aduna :wink: :wink:

p.s. poti sa-ti pastrezi ironiile fasaite pentru tine , chiar daca le consideri academice si lasa-ma pe mine in mediul suburban in care zac , nu te mai forta ca din cate vad , aici acasa la tine ( forumul rapitoristilor ) , iti cam dau colegii peste bot , esti cam indigest :lol: :lol: :lol:

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 06 Iul 2014, 10:37

@WBF iar la altitudini (si atitudini) "superioare"...A cistiga poate orice BOU , a pierde (si a recunoaste asta) doar un OM ...ba chiar si un gentleman...Intr-un fel tu ai pierdut ,asa ca daca nu poti sa fi OM ( deh , orgolii, multe foarte multe, si multa ,multa inteligenta) esti obligat sa fi gentleman !!

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 07 Iul 2014, 06:16

WBF scrie:
@Adelin
Te las pe tine in cizme de cauciuc, in noroi.
Se pare ca-ti place in noroi.
Bafta, esti chiar un formator de opinie pe aici.Asta cand nu prestezi pentru diversi pesti energo.

Poti sa-mi spui, asa, usor, cand zici noi la cine te referi?


In rest, spor la dat **** internautice, chiar ma amuza zmeii de forum.
As putea fi mai grobian dar azi nu
Chiar nu imi place in noroi, de asta am zis sa nu mai insisti, ca nu are rost...
Nu inteleg pana la urma ce te-a deranjat in fond de te-ai luat de noi asa deodata?!...un telefon, sau chiar asa ti-a venit natural?!
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Scrie răspuns