Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 29 Apr 2014, 12:50

Mitoamane , pentru urmatoarele locatii pe care se vor desfasura competitiile organizate de infama coopertativa exista Certificatele de omologare a pistelor de competitie ???
Ai acceptul/avizul proprietarului sau detinatorului de drept sa omologhezi si sa transformi bazinele piscicole in piste de competitie ?
Ai chitante pentru ca ai incasat banii pe omologare ?
Ai avizul de Mediu pentru fiecare locatie in parte ?


CN Rapitori Etapa I 2 days Fri 5/2/14 Sun 5/4/14 Manjesti
Semifinala B1 CN FRPS Feeder 3 days Thu 5/8/14 Mon 5/12/14 Lugoj
CN Crap Etapa I 3 days Thu 6/5/14 Sun 6/8/14 Doripesco
Finala CN FRPS Feeder 3 days Thu 6/12/14 Sun 6/15/14 Sarulesti
Semifinala CN FRPS Stationar 3 days Thu 6/19/14 Sun 6/22/14 Targu Jiu
CN Musca Etapa I 3 days Thu 6/26/14 Sun 6/29/14 Tarnava Mare
Finale Copii 2 days Fri 6/27/14 Sun 6/29/14 Lacul Mori
Finala Femei 2 days Fri 6/27/14 Sun 6/29/14 Lacul Mori
Finala CN FRPS Stationar 3 days Thu 7/10/14 Sun 7/13/14 Avrig
CN Musca Etapa I 2 days Fri 7/18/14 Sun 7/20/14 Bistrita Aurie
CN Crap Etapa II 2 days Fri 7/18/14 Sun 7/20/14 Sarulesti
CN Rapitori Etapa II 2 days Fri 7/25/14 Sun 7/27/14 Fantanele
CN Musca Etapa III 2 days Fri 8/8/14 Sun 8/10/14 Lacul Iovanu
CN Rapitori Etapa III 2 days Fri 8/29/14 Sun 8/31/14 Se va anunta
CN Marin Mal Etapa I 2 days Fri 9/19/14Sun 9/21/14 Plaja Vadu
CN Marin Casting Finala1 dayFri 9/19/14Fri 9/19/14 Plaja Vadu
Finala Echipe Stationar 6 days Mon 9/22/14 Sun 9/28/14 Canal Midia
CN Marin Mal Etapa II 2 days Fri 9/26/14 Sun 9/28/14 Plaja Corbu
CN Marin Mal Etapa III 2 days Fri 10/3/14 Sun 10/5/14 Plaja Corbu
CN Marin Barca Etapa II 2 days Fri 10/10/14 Sun 10/12/14 Constanta

Ai ceva care sa-ti acopere ilegalitatile ? :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 29 Apr 2014, 12:58

Si asta face pe aparatorul legalitatii in pescuitul de competitie ?!!!
Huoooo !!!

Vezi-ti bre prezidente de necazurile tale si nu iti mai baga nasul un oala altora ca te frigi ! Nu ne fa sa dam drumul la petitii pe la autoritatile competente ca intr-un an ti se va inchide sandramaua aia "facuta cu respectarea intocmai a legii".
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 29 Apr 2014, 13:10

razvan m. scrie:Si asta face pe aparatorul legalitatii in pescuitul de competitie ?!!!
Huoooo !!!

Vezi-ti bre prezidente de necazurile tale si nu iti mai baga nasul un oala altora ca te frigi ! Nu ne fa sa dam drumul la petitii pe la autoritatile competente ca intr-un an ti se va inchide sandramaua aia "facuta cu respectarea intocmai a legii".
Domnu' Mihuţă, sunteţi cumva la curent cu ancheta Inspecţiei Judiciare pe lângă instanţele din Alba (recent încheiată) ? Se pare că au descoperit ceva neregularităţi, printre care şi dispariţia unor documente din dosare. Este vânzoleală mare printre grefierii din Alba Iulia, mai ales că a intrat pe fir şi DNA-ul.
Or fi şi dosare d'ale lui "musiu" la mijloc? Degetul meu mic îmi spune că ar cam fi...ce credeţi? :shock:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 29 Apr 2014, 16:51

Aici zace ultima speranta desarta a infamei cooperartive ,de care se agata cu disperare :lol: :lol: :lol:

http://portal.just.ro/300/SitePages/Dos ... d_inst=300

Daca si aici pierde , nu-i ma ramane de facut decat sa-si aleaga una din urmatoarele variante

Imagine


:lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 29 Apr 2014, 17:08

Așa zic și eu. Dar cel care o administrează se pare că nu este de aceeași părere. I-am trimis vreo 4 adrese pentru a documenta cererea de autorizare și s-a făcut că plouă. Am așteptat și în acest ultim ceas un semn de viață, dar a preferat să discute doar cu reprezentantul federației din Constanța. Las la o parte faptul că fondul discuției a fost doar afacerea în sine, nu legalitatea desfășurării competiției.
În schimb sunt contactat de purtători de cuvânt gen Bentu și Victor Oană. Să le intre bine în cap la unii; eu nu discut cu țucălari și nici pe genunchi. Aici se discută instituțional. Eu am vrut (și vreau în continuare) ca acest CM să se țină în România. Dar se pare că cei care se opun sunt cei care zic că l-au adus în România, atâta timp cât legea este pentru ei doar o vorbă goală. Probabil că mai sunt și alte motive, dar nu intră în sfera de interes a federației.

PS Parcă vă bucurați că federația nu a fost admisă la CIPS. Păi dacă este așa, de ce mai are AGVPSR nevoie de acordul federației? Parcă erau invincibili și bătuți în cuie definitiv. Văd că nu vor să țină seama de faptul că federația a obținut Avizul favorabil de organizare, conform Înțelegerii semnate inițial.
Mitomane , sa-ti intre bine in cap ,nimeni nu are nevoie de tine si serviciile infamei cooperative . Te-ai bagat singur in sema si ai sa raspunzi pentru asta , In rest esti TERMINAT ! :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 29 Apr 2014, 20:14

Măcar eu am declarat de la început că pescarii nu fac parte din filmul ăsta. Ei sunt doar sportivi și atât. Depinde de ei dacă vor să se implice în organizarea pescuitului sportiv, dar asta nu are nimic de a face cu o competiție sportivă. Și acest lucru nu s-a priceput, iar pescarii au căscat urechile la niște demagogi care și-au permis să vorbească în numele lor și care acum își dovedesc impotența.
Nu-i nimic. Pescuitul sportiv va merge înainte. Iar cei care își fac iluzii că vor mai merge să reprezinte România la Competiții internaționale CIPS, ar face bine să fie atenți la ce va urma și să nu se iluzioneze că vor mai avea o asemenea ocazie. Participările echipelor reprezentative la competiții internaționale se lămuresc în România, nu la FIPS. Și ține de instanțele de judecată, nu de altceva. Dacă rațiunea este bătută de pasiune, este nevoie de un duș rece pentru a se înțelege că un stat de drept este cel în care se respectă legile, nu cel în care fiecare îți face legea lui.
Cata demagogie ieftina are acest escoc de 2 lei si restul seminte , te face sa borasti pe el :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 30 Apr 2014, 08:33

Sper să nu vă referiți la afilierea la CIPS pentru că asta este o imensă minciună care va fi dovedită în instanță. Și care va avea consecințe nebănuite asupra tuturor rezultatelor sportivilor români de până acum. Să vedem cine își asumă aceste consecințe.
De asta n-ati mai auzit pa acum "afilierea la CIPS FIPS este o minciuna" :lol: :lol: :lol:
Fomistule mitoman, chiar esti prost de puti , creierul tau bolnav nu stie ce sa mai inventeze :lol: :lol: :lol: Ai ajuns sa contesti pana si deciziile unui organism international , de oftica ca ti-a dat prin gura :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 30 Apr 2014, 08:48

Pe unde scrie aberatiile astea, ca as vrea sa le citesc si eu ?
Am observat ca de cand se discuta aspecte de legalitate privind "competitiile oficiale" musiu Popica a bagat capul in nisip ca strutul... Pesemne il subiectul il cam stanjeneste. :oops:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 30 Apr 2014, 08:55

O să-ți răspund în instanță. Să fi pregătit.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 30 Apr 2014, 08:59

Stiam eu ca esti pe aici pe aproape... pe dupa perdea ! :oops:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns