Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Gyorg » 28 Apr 2014, 19:20

dupa cum vezi, scuze isi gaseste, dar justificare la concursurile organizate "in afara legii", nu zice nimic! Si nici de prima etapa

Toate sunt la litera legii in viziunea lui: cluburi membre sau nu, piste obligatorii, omologari de piste, vizite medicale la sportivi, citate si amenintari cu controale, dar la federatie nu mai vede nimic. Sunt curios cate dintre cele 12 cluburi membre in federatie respecta statulul lor, ... iti dai seama, NU?
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 28 Apr 2014, 19:29

apsalba scrie:Cine anulează Campionatul Mondial și de ce? Poate că un răspuns corect ar lămuri multe lucruri.
PS Federația a obținut Avizul pentru organizarea lui de la MTS, conform legii.
TU! Pentru ca. exact ca un tigan, desi nu ai nici o treaba cu FIPS/CIPS/CN organziat de AGVPS (ala neoficial)/CM organzait de FIPS (tot neoficial), ai inceput sa zbieri ca esti furat, batut si **** in kur.
Si ai inceput sa strigi dupa Politie ... adica dupa MTS. Care cunoscandu-te cat esti de pervers si jegos ti-au dat IGNORE THIS USER!
Dar campionatul asta nu iti apartine tie sau federatiei tale.
Si daca AGVSP ar avea coae s-ar pisa pe tine si nu te-ar baga in seama.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Gyorg » 28 Apr 2014, 19:47

StefanDinu scrie:
apsalba scrie:Cine anulează Campionatul Mondial și de ce? Poate că un răspuns corect ar lămuri multe lucruri.
PS Federația a obținut Avizul pentru organizarea lui de la MTS, conform legii.
TU! Pentru ca. exact ca un tigan, desi nu ai nici o treaba cu FIPS/CIPS/CN organziat de AGVPS (ala neoficial)/CM organzait de FIPS (tot neoficial), ai inceput sa zbieri ca esti furat, batut si **** in kur.
Si ai inceput sa strigi dupa Politie ... adica dupa MTS. Care cunoscandu-te cat esti de pervers si jegos ti-au dat IGNORE THIS USER!
Dar campionatul asta nu iti apartine tie sau federatiei tale.
Si daca AGVSP ar avea coae s-ar pisa pe tine si nu te-ar baga in seama.
Si crezi ca el nu stie?

Dar nu o vede asa!
El are legea in mana, are hartia de la MTS, este cel autoritar si legal, iar toti alti niste ilegali si merg la mondiale in locul lui - adica el ca legea si hartia nu merge - iar alti, care-au concurat pe banii lor merg fara autorizare lui.

-"Nesimtitii, la-s ca-i pun eu la punct!"
-"Eu nu am nevoie sa respect legea pe care tot eu o invoc, deoarece eu am patalama la mana de la MTS, obtinuta cu greu in justitie!"
-"Si fraieri astia incerca sa ma faca pe mine, EU a tot detinatorul de legi, articole si paragrafe in pescuit si legislatie!"
-"Ce campionat national sa-mi fac, da-i incolo de prosti, nu mai bine-l iau eu gata facut, cu totul, si cu FISP-CIPS la pachet? Ce ingrati, auzi tu, sa respect eu legea... BAI PROSTILOR EU SUNT LEGEA, N-ATI INTELES?"

"hai ca m-am enervat, ma duc sa-mi iau medicamentele. Auzi draga, unde mi-ai pus cutia cu medicamentele de seara? Cum care? Ultimele 34 pe ziua de astazi? Hai ca ma enervezi si tu si-ti trag un proces de malpraxis de nu te vezi, eeeee!!!"
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 28 Apr 2014, 19:53

apsalba scrie:Cine anulează Campionatul Mondial și de ce? Poate că un răspuns corect ar lămuri multe lucruri.
PS Federația a obținut Avizul pentru organizarea lui de la MTS, conform legii.
Ai aparut din nou, dihorule?
Lasa justificarile, caraghios batran si poveste-ne de competitiile federale: spinning, crap, feeder, stationar, fly etc.
Sau de taberele de pescuit, de pescuitul ca materie obligatorie de studiu in scoli, de bacalaureatul la pescuit sportiv, de ferma de rame, de complexele sportive federale, de proiectele cu federatia de canotaj (de-abia te asteapta dna chestor Lipa) de caiac-canoe...
Ai omologat pista federala de la Orastie, jerpelitule?

Sterge-te la poponetz cu avizul ala de la MTS si apoi inghite-l, ca poate deveni corp delict, fezandatule!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 28 Apr 2014, 20:06

lazarini scrie:
zavera scrie: Datorita faptului ca majoritatea pescarilor inscrisi la concursul de la Greaca ce se va desfasura saptamana viitoare sunt legitimati la FRPS biroul executiv a stabilit ca acest concurs sa conteze ca prima etapa a C.N. 2014.
Deci majoritatea, dar nu toti.
Pai stai, ca nu se leaga ceva: de cand au voie sa participe la competitiile "oficiale" sportivi care nu sunt legitimati la cluburi afiliate federatiei? Vezi nea fane ca te paste o incalcare grava e legii sportului, tocmai tu, marele cunoscator :mrgreen:
Art. 13...
(3) Pentru a participa la competitiile sportive oficiale locale sau nationale un sportiv de performanta trebuie sa fie legitimat la un club sportiv....
Art. 88
Constituie contraventie urmatoarele fapte, daca nu sunt savarsite in astfel de conditii incat, potrivit legii penale, sa fie considerate infractiuni:
a) incalcarea dispozitiilor art. 13 alin. (3), prin admiterea de catre organizatori a participarii la competitiile sportive oficiale inscrise in calendarele federatiilor sportive nationale pe ramuri de sport;
Corect, si pe linga aceasta contravine regulamentului federal,care zice ca nu se poate organiza concurs cu cinev din exteriorul federatiei,fie si amical fara aprobarea a.g....sau ceva de genu'...Popescule...nu degeaba te-au zidit aia in birou..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

victor kozec
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 18 Apr 2014, 00:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de victor kozec » 28 Apr 2014, 20:17

apsalba scrie:Cine anulează Campionatul Mondial și de ce? Poate că un răspuns corect ar lămuri multe lucruri.
PS Federația a obținut Avizul pentru organizarea lui de la MTS, conform legii.
bai oxiur putrezit,ce are pravalia ta jegoasa cu un campionat mondial facut de o organizatie la care nu esti afiliat?
din cite am auzit o suma de inimosi pescari de crap,fac cheta sa iti trimita un cadou de la noi de la Thigina.

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 28 Apr 2014, 21:13

victor kozec scrie:din cite am auzit o suma de inimosi pescari de crap,fac cheta sa iti trimita un cadou de la noi de la Thigina.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 29 Apr 2014, 00:17

Gyorg scrie:Stiu ca multi dintre voi - chiar si cei mai vehementi - spuneti in gluma ca vom sesiza incalcarea legii si consider ca nu suntem atat de ingusti sa o facem, coborandu-ne la mintea personajului, dar parerea mea este ca n-ar trebui nici macar sa glumim. Poate se sperie careva de pe acolo, citind cele spuse pe aici si se apuca sa intre in litera legii anuland orice sansa de intrare in normalitate.

Ar fi o pierdere mare, din partea mea. Cu cat mai multe concursuri, de unde sportivii sa aiba de alege, cu atat mai bine. Federatia in maturitatea ei ar trebui sa-si faca concursuri nu sa confiste sau sa distruga ceea ce alti au muncit. Hai sa nu cadem noi in ispita si sa-i incurajam: "- Bravo baieti, asta trebuie sa faceti, nu tribunale, nu amenintari, nu mizerii, ci munca
Gyorg, ce nu ai inteles tu e ca el cu federatia lui sunt cei ce intra sub incidenta legilor inventate de musiu' in persoana...cu alte cuvinte: "nu te poate f.ute nimeni cum te poti tu f.ute singur", o zicala care se potriveste bine situatiei. Pai cine organizeaza competitii oficiale in Romania conform legii lui Lefterescu?!...doar federatia! Corect, atunci acele reguli care au fost introduse in lege de musiu' tre sa le respecte...culmea, doar musiu'!!! :lol: :lol: :lol: ...pt ca el e oficial, noi suntem cu brailele.
Asa ca de ce sa nu il verifice organele statului pe care le tot invoca presedintele tot la al doilea post...pai daca e sa fie lege, atunci sa fie lege!


Dinu, sper ca esti cu ochii pe toate cele ce trebuiesc respectate de federali... :wink:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 29 Apr 2014, 06:36

StefanDinu scrie:
apsalba scrie:Cine anulează Campionatul Mondial și de ce? Poate că un răspuns corect ar lămuri multe lucruri.
PS Federația a obținut Avizul pentru organizarea lui de la MTS, conform legii.
TU! Pentru ca. exact ca un tigan, desi nu ai nici o treaba cu FIPS/CIPS/CN organziat de AGVPS (ala neoficial)/CM organzait de FIPS (tot neoficial), ai inceput sa zbieri ca esti furat, batut si **** in kur.
Si ai inceput sa strigi dupa Politie ... adica dupa MTS. Care cunoscandu-te cat esti de pervers si jegos ti-au dat IGNORE THIS USER!
Dar campionatul asta nu iti apartine tie sau federatiei tale.
Si daca AGVSP ar avea coae s-ar pisa pe tine si nu te-ar baga in seama.
E punctul tău de vedere. Dar văd că nu coincide cu punctul de vedere al FIPS, care condiționează participările de autorizarea MTS și de înțelegerea cu federația. Oricum, situația actuală nu se poate clarifica decât de către o instanță de judecată. Ce va fi după. o să vedem, pentru că daunele aduse federației trebuie suportate de cineva. Și cei care le-au provocat, le vor plăti.
PS Campionatul a fost dat României, iar conform regulamentului de competiții FIPS, este organizat de federația sportivă a statului membru care găzduiește competiția. Înțelegi nuanța?

PS gyorg, pe 13 mai se judecă cererea de ordonanță președențială prin care federația a solicitat interzicerea participării echipelor reprezentative la Campionatele mondiale organizate de FIPS. Dacă instanța va admite cererea federației, mai mergi în Bulgaria? Hai să te văd!

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 29 Apr 2014, 06:41

Da-ne un link cu regulamentul la care faci referire, ca poate ti l-a tradus gresit Google Translate !
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns