Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 26 Apr 2014, 20:50

Mister Fisherman scrie:
Se pare că până acum 2 olteni mai importanți au intrat în Alba Iulia! Eu și Mihai Viteazul.
Unul a unit românii, altul a unit pescarii. Și unul și celălalt au făcut-o cu forța. Ciudată istoria asta
Imagine

:lol1: :lol1: :lol1:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 27 Apr 2014, 07:46

a mai fost un caiac celebru ,plecat spre alte zari :D

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 27 Apr 2014, 09:27

infama cooperativa scrie:Nu meritați nici o scuză. Atâta timp cât vă împopoțonați că mergeți în numele României, ar trebui să știți că România sprijină echipele reprezentative care merg să o reprezinte la competițiile sportive internaționale, prin alocarea sumelor de bani necesare acestor participări. Dar faptul că ați ales să susțineți niște impostori, despre care toți spuneți că nu au ce căuta în pescuitul sportiv (mă refer la AGVPSR) și care sunt dovediți că folosesc banii obținuți din pescuitul sportiv în folos propriu, vă atrage o imensă responsabilitate pentru faptul că împiedicați prin gestul dumneavoastră pescuitul sportiv să meargă pe propriile picioare. Și, mai mult decât atât, rezultatele sportivilor români au ajuns să nu fie recunoscute în propria lor țară, atâta timp cât nu v-a autorizat participarea la aceste competiții. Sper ca această stare să se termine în scurt timp.
Aș avea mult respect față de dumneavoastră dacă, alături de alții, v-ați asuma această gravă eroare în care vă aflați, cu încălcarea voită a legii. Sunt convins că odată și odată veți recunoaște acest lucru.
Nu pot fi acuzat eu de impotența altora.
Ca sa vedeti si dvs cat tupeu ordinar are milogul asta care il tine lumea de mila , ca si asa face umbra pamantului degeaba ! :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 28 Apr 2014, 10:16

infama cooperativa scrie: Am infiintat prima forma de asociere a asociatiilor de pescari sportivi (FNPSR): am contribuit la elaborarea legilor privind pescuitul si acvacultura din Romania(vezi http://www.cdep.ro), am facut primele proiecte privind protejarea si conservarea resurselor acvatice vii, am facut tabere pentru copii si acum fac prima pista de competitii pentru copii intr-un parteneriat cu Primaria Orastei. Vezi de ce nu m-am remarcat ca pescar sportiv? Desi in debaraua mea zac o groaza de scule de pescuit pe care se pune praful. Asta este diferenta dintre unul care de ocupa cu practicarea pescuitulului de competitie si unul care se ocupa de viitorul lui. Care crezi ca este mai important?
Daca nu se ocupa mitomanul ,cu debaraua plina de scule de pescuit, de viitorul pescuitului sportiv , unde mai pescuiati voi acum ? :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 28 Apr 2014, 10:23

Paranoia la ea acasa...asta e. :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 28 Apr 2014, 10:26

Peste 1.000.000 de pescari români care de-abia aşteaptă "să intre sub autoritatea federaţiei" :lol: :lol: :lol: , zeci de cluburi puternice şi prospere :!: :wink: care au făcut coadă la uşa ZAHARISITULUI, sute de mii de tinere talente descoperite de antrenorii federali mai ales cu ocazia nenumăratelor tabere de pescuit :lol: :lol: :lol: , pe scurt, toată suflarea pescărească aşteaptă cu emoţie prima etapă a Campionatului Naţional OFICIAL la spinning din barcă, 2-4 mai 2014, Mânjeşti.

Tu ce mai faci, BOT ÎMBLĂNIT, sănătos, voinic? Ţi-ai luat pastiluţele ? Tratamentul la 220 V ţi-a priit ?
Răspunde, dacă poţi, GREŞEALĂ A NATURII!

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 28 Apr 2014, 11:19

Constriuesc o pista pentru copii cu spatii de cazare si masa, gospodarie anexe, pista de casting si o ferma piscicola de puiet pentru populari. Suprafata totala a locatiei 32 ha. Tu ce ai facut?
Ai dovada:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

PS Crezi ca pescuitul sportiv se reduce doar la competitie? Daca asa crezi, te inseli.
:lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 28 Apr 2014, 11:26

Unirea se va face la Alba Iulia, dar am un vag sentiment că îți va fi rușine să fi prezent la Unire. Pentru tine unirea s-a făcut pe Calea Moșilor nr.128 din București și acolo vei rămâne. Să nu uiți, Darie! :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: Muhahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 28 Apr 2014, 11:36

Adelin , sa ai in vedere urmatorul aspect
Va veni o vreme când va fi o onoare pentru acest web site ca federația să fie pomenită pe el. Să reții acest lucru!

:lol: :lol: :lol: Muahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 28 Apr 2014, 14:09

Iată ce scrie Costică Buhac, preşedintele subcomisiei crap a FRPS:

Datorita faptului ca majoritatea pescarilor inscrisi la concursul de la Greaca ce se va desfasura saptamana viitoare sunt legitimati la FRPS biroul executiv a stabilit ca acest concurs sa conteze ca prima etapa a C.N. 2014 .

Tălâmbilor federali, este un concurs PRIVAT, o "brăilă" a concurenţilor. Vreţi să-i faceţi şi pe ăia să se lipsească de concurs?
Rău aţi ajuns, flămânzilor, în frunte cu flămândul şef Popescu. Ruşine !!! :fluch

De ce nu contează şi Cupa Ligii la spinning ca prima etapă a "campionatului federal"?

Scrie răspuns