Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 25 Apr 2014, 10:08

Gyorg scrie:
zavera scrie: Mi-am permis să informez, pe mail, preşedinţii federaţiilor de de canotaj şi caiac canoe, cu ce fel de "preşedinte" au de-a face. Cu link-uri despre principalele isprăvi, cu primăria Noşlac, cu APS Alba, cu fosta federaţie, cu actuala, cu concursurile. Am pus-o în cc şi pe dna. Carmen Tocală.
Pleacă azi şi o scrisoare, cu confirmare de primire.
Oamenii ăia gestionează bani publici şi trebuie preveniţi. Barem, dacă încep o aventură, să ştie cu cine se înhâitează.
N-ar fi rau sa stie si despre ingineriile financiare petrecute prin Alba, in detimetrul asociatiei de unde a fost dat afara ;) D-nul Bele stie foarte multe!

Lumea vorbeste de ceva fonduri colectate de la o firma de exploatare a unei balastieri (materie prima pentru drumuri) si plecate din asociatie catre firma lui de consultanta

http://adevarul.ro/locale/alba-iulia/al ... index.html

Dna chestor de poliţie Elisabeta Lipă, preşedinta federaţiei de canotaj mi-a confirmat (cu mulţumiri!) primirea mesajului.

PS - ştiam de dl.Bele, de fraudele de la Alba, de balastiere, de rostogolirea sumelor şi drenarea lor către domnul Popescu...acum ştie şi doamna chestor. Mai ştie şi de unde să primească informaţii detaliate.
Aceleaşi informaţii au ajuns şi la dna.Tocală, şi la dl.Ioan Bârlădeanu, preşedintele federaţiei de caiac canoe.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 25 Apr 2014, 10:09

Strigoi, moroi, Prostamol :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Gyorg » 25 Apr 2014, 10:18

apsalba scrie:Azi am citit si eu petiția lui gyorg. Îl declaer public un laș. Omul ăsta e zmeu aici pe forum. A făcut o delațiune în numele APCR, nu a clubului, asociatie care nu mai funcționează de 4 ani si pe care o conducea ovidiu 14. Oare 14 stie ce face șeful lui cu el? Oricum petiția a avut rolul să distreze functionarii MTS cu care la rândul meu m-am distrat și eu. Tipul ăsta este un semidoct.
Las? am fost intradevar, cand nu te-am demascat din 2011, atunci cand am aflat multe lucruri despre tine!

Iar asociatia inca functioneaza, stimate a tot stiutorule, puteai sa verifici din datele publice. Acum, ca nu m-am adresat MTS-ului in numele clubului este foarte simplu de inteles, de ce! Asa cum am mai spus-o, nu numai eu, dar si altii, CIS-ul clubului si autoritatea acestuia in fata MTS este nula atata timp cat nu ma ajuta cu nimic in legislatie sau organizare. Asociatia, in schimb este cea care imi confera autonomie maxima, fara sa ma inrolez la armata statului - cum ai facut-o tu si incerci acum sa ne santajezi cu ea.

Se pare ca ai invatat un cuvant - "semidoct" - pe care-l folosesti pe toate site-urile. Te ajuta?

Stai linistit, nu ma apuc sa ma cobor la nivelul tau, cred ca ma bati cu experienta si nu vreau sa risc ;)
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Gyorg » 25 Apr 2014, 10:30

zavera scrie: Dna chestor de poliţie Elisabeta Lipă, preşedinta federaţiei de canotaj mi-a confirmat (cu mulţumiri!) primirea mesajului.

PS - ştiam de dl.Bele, de fraudele de la Alba, de balastiere, de rostogolirea sumelor şi drenarea lor către domnul Popescu...acum ştie şi doamna chestor. Mai ştie şi de unde să primească informaţii detaliate.
Aceleaşi informaţii au ajuns şi la dna.Tocală, şi la dl.Ioan Bârlădeanu, preşedintele federaţiei de caiac canoe.
Ma intreb pana unde o sa mearga toate acestea impotriva singurei LEGALE federatii:
1. Desfintarea LRS - actiune respinsa de justitie printr-o hotarare definitiva si irevocabila. In urmatoarele zile incepe procesul de recuperare a cheltuielilor de judecata de catre LRS.
2. Desfintarea AGVPS - respins, amanat
3. Ordonanta presedentiala la Alba - respinsa, mutata in sectorul 2
4. Aderare FIPS - CIPS, respinsa
5. Inrolarea cluburilor fortata - nereusita
6. blocarea CM de Crap :mrgreen: :mrgreen: YESSS ...

Chiar asa, toata lumea este impotriva acestei umile si legale, unice, apartinica, reprezentativa si unica in Romania cu toata autoritatea halieutica nationala si internationala ???
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 25 Apr 2014, 11:26

Gyorg scrie:
zavera scrie: Dna chestor de poliţie Elisabeta Lipă, preşedinta federaţiei de canotaj mi-a confirmat (cu mulţumiri!) primirea mesajului.

PS - ştiam de dl.Bele, de fraudele de la Alba, de balastiere, de rostogolirea sumelor şi drenarea lor către domnul Popescu...acum ştie şi doamna chestor. Mai ştie şi de unde să primească informaţii detaliate.
Aceleaşi informaţii au ajuns şi la dna.Tocală, şi la dl.Ioan Bârlădeanu, preşedintele federaţiei de caiac canoe.
Ma intreb pana unde o sa mearga toate acestea impotriva singurei LEGALE federatii:
1. Desfintarea LRS - actiune respinsa de justitie printr-o hotarare definitiva si irevocabila. In urmatoarele zile incepe procesul de recuperare a cheltuielilor de judecata de catre LRS.
2. Desfintarea AGVPS - respins, amanat
3. Ordonanta presedentiala la Alba - respinsa, mutata in sectorul 2
4. Aderare FIPS - CIPS, respinsa
5. Inrolarea cluburilor fortata - nereusita
6. blocarea CM de Crap :mrgreen: :mrgreen: YESSS ...

Chiar asa, toata lumea este impotriva acestei umile si legale, unice, apartinica, reprezentativa si unica in Romania cu toata autoritatea halieutica nationala si internationala ???
...iar prima etapă a Campionatului Naţional de Spinning - 3-4 mai 2014, Mânjeşti este programată săptămâna viitoare, cf. calendarului federal.
"Fosila" se face că plouă, subcomisia federală de spinning stă cu sacul în cap, site-ul federaţiei este încremenit...
Discreţie totală, nimeni nu ştie nimic.
Alooo, deşteptarea, domnilor federali!
Sau astăzi, de Izvorul Tămăduirii, aşacum arată Calendarul Creştin Ortodox, strigoii stau la întuneric....

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 25 Apr 2014, 11:46

Gyorg scrie:
apsalba scrie:Azi am citit si eu petiția lui gyorg. Îl declaer public un laș. Omul ăsta e zmeu aici pe forum. A făcut o delațiune în numele APCR, nu a clubului, asociatie care nu mai funcționează de 4 ani si pe care o conducea ovidiu 14. Oare 14 stie ce face șeful lui cu el? Oricum petiția a avut rolul să distreze functionarii MTS cu care la rândul meu m-am distrat și eu. Tipul ăsta este un semidoct.
Las? am fost intradevar, cand nu te-am demascat din 2011, atunci cand am aflat multe lucruri despre tine!
A făcut-o un fost procuror general în locul tău și acum îmi plătește cheltuieli de judecată. De ce nu o faci? Și banii lui socrul tău sunt buni, că fără el erai nimeni în drum.

PS Oricum, va trebui să probezi șantajul. Și o să am grijă să-ți înghiți toate măgăriile care le-ai spus la adresa mea.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 25 Apr 2014, 11:49

Gyorg scrie:
zavera scrie: Dna chestor de poliţie Elisabeta Lipă, preşedinta federaţiei de canotaj mi-a confirmat (cu mulţumiri!) primirea mesajului.

PS - ştiam de dl.Bele, de fraudele de la Alba, de balastiere, de rostogolirea sumelor şi drenarea lor către domnul Popescu...acum ştie şi doamna chestor. Mai ştie şi de unde să primească informaţii detaliate.
Aceleaşi informaţii au ajuns şi la dna.Tocală, şi la dl.Ioan Bârlădeanu, preşedintele federaţiei de caiac canoe.
Ma intreb pana unde o sa mearga toate acestea impotriva singurei LEGALE federatii:
1. Desfintarea LRS - actiune respinsa de justitie printr-o hotarare definitiva si irevocabila. In urmatoarele zile incepe procesul de recuperare a cheltuielilor de judecata de catre LRS.
2. Desfintarea AGVPS - respins, amanat
3. Ordonanta presedentiala la Alba - respinsa, mutata in sectorul 2
4. Aderare FIPS - CIPS, respinsa
5. Inrolarea cluburilor fortata - nereusita
6. blocarea CM de Crap :mrgreen: :mrgreen: YESSS ...

Chiar asa, toata lumea este impotriva acestei umile si legale, unice, apartinica, reprezentativa si unica in Romania cu toata autoritatea halieutica nationala si internationala ???
NU, numai proștii sunt împotriva federației. Și tu ești unul dintre ei! Dar, asta nu mă miră!

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 25 Apr 2014, 11:59

apsalba scrie:NU, numai proștii sunt împotriva federației. Și tu ești unul dintre ei! Dar, asta nu mă miră!
Cat de nebun trebuie sa fi sa crezi ca toti sunt prosti si nebuni si doar tu esti ala sanatos ???
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 25 Apr 2014, 12:05

Aloooo, tanti Roza-Scleroza, alias Moş Alzheimer, cum e cu prima etapă la spinning, Mânjeşti, 3-4 mai 2014?
Vreo listă de participanţi găsim pe undeva? Putem vedea şi noi lista de înscrieri, compusă numai din deştepţi?

Dacă nu răspunzi, te declarăm public MINCINOS. Îţi dăm şi diplomă, dacă vrei... :lol: :lol: :lol:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 25 Apr 2014, 12:12

zavera scrie:Aloooo, tanti Roza-Scleroza, alias Moş Alzheimer, cum e cu prima etapă la spinning, Mânjeşti, 3-4 mai 2014?
Vreo listă de participanţi găsim pe undeva? Putem vedea şi noi lista de înscrieri, compusă numai din deştepţi?

Dacă nu răspunzi, te declarăm public MINCINOS. Îţi dăm şi diplomă, dacă vrei... :lol: :lol: :lol:
Măi Mucea, nu crezi că te bagi cam prea mult în seamă?

Scrie răspuns