Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 25 Apr 2014, 07:06

razvan m. scrie:
apsalba scrie:Azi am citit si eu petiția lui gyorg. Îl declaer public un laș. Omul ăsta e zmeu aici pe forum. A făcut o delațiune în numele APCR, nu a clubului, asociatie care nu mai funcționează de 4 ani si pe care o conducea ovidiu 14. Oare 14 stie ce face șeful lui cu el? Oricum petiția a avut rolul să distreze functionarii MTS cu care la rândul meu m-am distrat și eu. Tipul ăsta este un semidoct.
Razi tu, dar nu e rasul tau. Te vad cam incordat. N-au mers treburile bine pe la Bucuresti ? :D
apsalba scrie: mihuță, iar o dai prin buruieni? Eu am deja avizul de organizare eliberat de MTS, în condițiile legii. I l-am trimis și lui Matteoli!

Ai vrea o dizolvare? Poate vezi poimâine una!
Cum e, Popica draga ? Batusi iar drumul la Bucuresti degeaba ? Vad ca s-a amanat pe 22 mai.

http://portal.just.ro/300/SitePages/Dos ... d_inst=300

Te cam plimba astia... In 13 mai drum la Bucuresti, in 22 mai iarasi drum de Bucuresti...
Nu te-ai plictisit de jocul asta fara sfarsit ?! :lol:
Păi măi mihuță, asta a mai rămas la AGVPSR; să tragă de timp. Ce să facă și ei dacă sunt dovediți că sunt niște impostori? Și eu nu mă plictisesc și nici nu renunț așa ușor. Nu ai remarcat acest lucru?

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 25 Apr 2014, 07:08

Vali Vesa scrie:
apsalba scrie: ...în numele APCR...
Vezi ca APCR este a lui Vladeanu. Si e de crap nu de spinning. Le cam incurci :wink:
Din cauza oboselii. Este vorba de Asociația Pescarilor de Răpitori, care nu mai are activitate de vreo 4 ani.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 25 Apr 2014, 07:53

Sconcsule , iar ai scos capul din barlog ? :lol: Mars la cotineatza ...ca vine tavalugul peste tine ! :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 25 Apr 2014, 08:09

Poate vreţi să ştiţi cum mai bate câmpii strigoiul pe forumul crapiştilor...
Iată:

Bineînțeles că jucăria a fost stricată de AGVPSR și RIG Service, care au încălcat Înțelegerea semnată. Acestia, știind că legea este împotriva lor, nu au fost prezenți la MTS ieri, când am fost la București, iar minciunile lui Oană sunt o diversiune ieftină. Ieri nu am discutat cu nici un oficial al MTS, ci doar cu funcționarii direcției de sport, alte probleme decât despre CM.
Gluma bună este că semidoctul de Bentu, care este vecin cu vărul meu îl suna pe acesta să mă roage să deblochez situația. Oare de ce nu am fost sunat eu de nimeni dintre cei interesați și s-a încercat contactarea mea prin intermediari? Răspunsul este foarte simplu. La cererea făcută și prin intervențiile la Secretarul de stat Carmen Tocală, aceasta a spus clar că nu poate încălca legea. Mai mult, avizul de organizare era eliberat, conform legii, pe numele federației. Asta nu a suportat AGVPSR si Rig Service. Să respecte legea. Și au preferat să renunțe la CM pentru că prin organizarea federației ieșeau la iveală dedesubturile acestei inginerii financiare, întrucât asta era în primul rând acest Campionat Mondial.
Eu am declarat tot timpul că susțin acest CM de crap, dacă se desfășoară conform legii și statutele asociaților. Se pare că problema lor este la statute și la actele de proprietate ale lacului Corbu
.

Moroiule, întâlnirea era programată miercuri, 24.04.2014. Ieri ai fost numai tu, să controlezi dacă nu cumva MTS a autorizat desfăşurarea CM la Corbu, cu aceleaşi minciuni şi ameninţări. Noroc că nu va fi cazul, MTS refuzând să se bage în competiţii organizate de entităţi private, care nu depind în niciun fel, de MTS.
Adică, mai concret, nici nu sprijină, nici nu se opune.
Cum poţi să minţi în halul ăsta?

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 25 Apr 2014, 08:17

Şi urmarea...iată ce mai minte Popescu:

Și ca să știți și scopul vizitei mele la MTS, a fost în principal să mă întâlnesc cu reprezentantii federațiilor de canotaj și de kaiac canoe, cu care demarăm un uriaș proiect de infrastructură pentru sporturile pe apă (pescuit sportiv, kaiac canoe și canotaj). De asta am fost la MTS, pentru că respectivele federații acolo au sediul.

Mi-am permis să informez, pe mail, preşedinţii federaţiilor de de canotaj şi caiac canoe, cu ce fel de "preşedinte" au de-a face. Cu link-uri despre principalele isprăvi, cu primăria Noşlac, cu APS Alba, cu fosta federaţie, cu actuala, cu concursurile. Am pus-o în cc şi pe dna. Carmen Tocală.
Pleacă azi şi o scrisoare, cu confirmare de primire.
Oamenii ăia gestionează bani publici şi trebuie preveniţi. Barem, dacă încep o aventură, să ştie cu cine se înhâitează.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 25 Apr 2014, 08:33

Zavera , cred ca trebuiau informate si alte auoritati ale statului :wink: Parca abuzul , santajul si amenintarile sunt prevazute in CP , nu ?
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 25 Apr 2014, 08:37

Mister Fisherman scrie:Zavera , cred ca trebuiau informate si alte auoritati ale statului :wink: Parca abuzul , santajul si amenintarile sunt prevazute in CP , nu ?
Toate la timpul lor, ca să citez din replicile nemuritoare ale strigoiului. Atât, deocamdată, pentru că nu este cazul să-l pun în gardă pe farsor.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 25 Apr 2014, 08:40

Imagine

Caramizi,mortar la preturi de producator...ia mortaru' neamule..caramidaaa la oferta...3 la leu si un gratis..ia mortaruuuu'''
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 25 Apr 2014, 09:37

apsalba scrie:Azi am citit si eu petiția lui gyorg. Îl declaer public un laș. Omul ăsta e zmeu aici pe forum. A făcut o delațiune în numele APCR, nu a clubului, asociatie care nu mai funcționează de 4 ani si pe care o conducea ovidiu 14. Oare 14 stie ce face șeful lui cu el? Oricum petiția a avut rolul să distreze functionarii MTS cu care la rândul meu m-am distrat și eu. Tipul ăsta este un semidoct.
Iar te dai ca le stii pe toate dar esti un depasit ... nu e prima oara! Mai stii de cate ori ai facut greseala asta ???
Iar cu rasul iti spun eu cum e treaba: mai bine razi cu nebunul pana pleaca decat sa iti sparga capul!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Gyorg » 25 Apr 2014, 09:39

zavera scrie: Mi-am permis să informez, pe mail, preşedinţii federaţiilor de de canotaj şi caiac canoe, cu ce fel de "preşedinte" au de-a face. Cu link-uri despre principalele isprăvi, cu primăria Noşlac, cu APS Alba, cu fosta federaţie, cu actuala, cu concursurile. Am pus-o în cc şi pe dna. Carmen Tocală.
Pleacă azi şi o scrisoare, cu confirmare de primire.
Oamenii ăia gestionează bani publici şi trebuie preveniţi. Barem, dacă încep o aventură, să ştie cu cine se înhâitează.
N-ar fi rau sa stie si despre ingineriile financiare petrecute prin Alba, in detimetrul asociatiei de unde a fost dat afara ;) D-nul Bele stie foarte multe!

Lumea vorbeste de ceva fonduri colectate de la o firma de exploatare a unei balastieri (materie prima pentru drumuri) si plecate din asociatie catre firma lui de consultanta

http://adevarul.ro/locale/alba-iulia/al ... index.html
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Scrie răspuns