Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 22 Apr 2014, 11:08

Cam așa este cu federația. Se fac rugăminți fierbinți pe la MTS pentru ca federația să dea acordul pentru organizarea lui. Chiar mâine cică sunt invitat la MTS în acest sens. Altfel, cică Ebru (Spania) ar fi o opțiune serioasă pentru a înlocui Corbu! Acum nu mai poate fi dat la întors, întrucât Matteoli a scris oficial MTS pentru a clarifica acest lucru.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 22 Apr 2014, 11:21

apsalba scrie:Cam așa este cu federația. Se fac rugăminți fierbinți pe la MTS pentru ca federația să dea acordul pentru organizarea lui. Chiar mâine cică sunt invitat la MTS în acest sens. Altfel, cică Ebru (Spania) ar fi o opțiune serioasă pentru a înlocui Corbu! Acum nu mai poate fi dat la întors, întrucât Matteoli a scris oficial MTS pentru a clarifica acest lucru.
Oriunde se va ţine CM de Crap, la Corbu sau pe Ebru, "federaţia" ornitorincului cu mustaţă n-are nici o treabă. Se pare că şi MTS a înţeles asta, în ceasul al-12-lea.
Este, moş Prostamol, sau nu este ? :lol: :lol: :lol:

Iar despre Săruleşti, ce să zicem? Sute de mii euro, care-l salută din mers pe nea Caisă, zis Mihai Viteazul no.2
Dacă-i greşesc ăia doza de Xanax, poate fi şi Vlad Ţepeş, Napoleon Bonaparte sau Tutmes al II-lea (mă rog, mumia ăluia, pentru că seamănă bine).

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 22 Apr 2014, 12:07

Faptul ca mondialul de crap nu s-ar mai tine in Romania poate fi un prilej foarte bun pentru inchiderea definitiva a cooperativei albaiuliene.
Schema de joc este urmatoarea:

Relocarea Campionatului mondial din cauza abuzului FRPS :arrow:
prejudicii consistente pentru AGVPS si Rig Service :arrow:
actiuni in jusitite pentru repararea prejudiciiilor :arrow:
hotarari judecatoresti prin care FRPS este obligata sa repare prejudiciul :arrow:
deschiderea procedurii insolventei impotriva FRPS :arrow:
lichidare si dizolvare !
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 22 Apr 2014, 12:50

mihuță, iar o dai prin buruieni? Eu am deja avizul de organizare eliberat de MTS, în condițiile legii. I l-am trimis și lui Matteoli!

Ai vrea o dizolvare? Poate vezi poimâine una!

PS Dacă tot susții tu sus și tare că le aduc prejudicii și că se face legal, de ce nu îl fac fără federație?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 22 Apr 2014, 13:27

Eu doar iti spun ce te asteapta, nu iti dau consutanta juridica pe net. Apararile tine-ti-le pentru viitoarele procese de daune ! :wink:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 22 Apr 2014, 13:30

apsalba scrie:mihuță, iar o dai prin buruieni? Eu am deja avizul de organizare eliberat de MTS, în condițiile legii. I l-am trimis și lui Matteoli!
Nu uita si dovada afilierii la CIPS, ca o asteapta aia de la MTS. Stii ce le-ai spus: este iminenta si obligatorie!
Altfel, stii bine ca MTS nu se baga decat in cazul competitiilor organizate de federatie sau de un organism international unde federatia este afiliata!
Unde este afiliata federatia ta, putreziciune? :lol1: :lol1: :lol1:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 22 Apr 2014, 14:31

Măi mucosule,
Tu ai fost corigent la limba română?
Ia fă o analiză pe text și ia aminte la particula „și”.

Art. 37
(2) Federatiile sportive nationale asigura reprezentarea Romaniei in competitiile sportive si in organismele internationale la care sunt afiliate.

Nu ți se pare că sunt 2 lucruri diferite? Avocații noștri asta spun.

Avatar utilizator
Vali Vesa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 21 Dec 2006, 09:10
Localitate: Constanta

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Vali Vesa » 22 Apr 2014, 14:37

Jalnica interpretare !

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 22 Apr 2014, 14:43

apsalba scrie:Măi mucosule,
Tu ai fost corigent la limba română?
Ia fă o analiză pe text și ia aminte la particula „și”.

Art. 37
(2) Federatiile sportive nationale asigura reprezentarea Romaniei in competitiile sportive si in organismele internationale la care sunt afiliate.

Nu ți se pare că sunt 2 lucruri diferite? Avocații noștri asta spun.
Da, partzar batran, in organismele internationale la care sunt afiliate. Cum participa federatia la CIPS, unde nu este afiliata, cotonog penibil ce esti? Cum inscrie federatia ta echipa, daca dreptul de a inscrie echipe reprezentative au doar membrii, clovnule trist? Stii cine este membru, revalidat la Congresul din San Marino?
Hai sa-ti spun eu. AGVPSR, nu onania ta de federatie. Ce te faci ca uiti?
Care "avocatii nostri", bibane? Ma faci sa rad.

Particula "si" se cheama conjunctie, bai Parkinson.
La scoala aia de turnatori la Secu' invatati limba romana cu proful de lacatuserie? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 22 Apr 2014, 15:02

Domnu' Popescu imi permiteti sa orgnizez un mic concurs intre cativa amici avand drept miza o lada de bere,pe o incinta privata??Amu'...avem o dilema...''premiul''.. :D Daca e alcool ,poate fi considerata ''competitie sportiva??Ca noi vrem sa stabilim o ierarhie in urma unui concurs cu reguli clar definite..da' premiul nu prea cadreaza cu sportul,poate cu proba 'halbere''.. :lol: La masina de pompieri am renuntat,cunoscut fiind faptu' ca dupa cateva beri unii sting ditai pomu' in flacari cu jetu' sub presiune.. :lol: O fi sport,n-o fi...??? :roll: :roll:


(2) Federatiile sportive nationale asigura reprezentarea Romaniei in competitiile sportive si in organismele internationale la care sunt afiliate.

Nu ți se pare că sunt 2 lucruri diferite? Avocații noștri asta spun.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns