Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 17 Apr 2014, 11:45

apsalba scrie:Eu vreau binele pescuitului sportiv. Dar nu te poate duce minte nici pe tine, nici pe Dinu ca să pricepeți așa ceva.
Ce iti place sa iei mue Popescule ... fii sincer!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 17 Apr 2014, 11:51

Cum draci reușești tu Popescu sa ai calitate de reclamant și sa se judece la Alba ?
Sau tu încerci iar pe aia ii doare la brăcinar sa vina pana la Alba. Si trimit o înaintare ... pe care o pierzi tu! Si uite asa toată lumea te crede un zeu al legilor. Vrăjitorul din Oz!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 17 Apr 2014, 12:06

Ba zdreanta , doar prostii mor de grija altuia. Vai ce amabil esti si plin de intelegere esti , vierme coprofag !

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 17 Apr 2014, 12:20

apsalba scrie:Eu vreau binele pescuitului sportiv.

Eu iti doresc sa ai parte de tot "binele" pe care l-ai vrut si facut pescuitului sportiv.
Amin!
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 17 Apr 2014, 12:38

Preluare de pe Crapmania, din postarea user-ului Val (Val Pangică-mare susţinător federal):

Draga Gyorg ,

este extrem de greu de vorbit cu dl. Popescu pe orice tema legata de vreo colaborare , compromis , samd ... Am vazut si eu si Andrei o chestie ... va merge pina la capat , asumindu-si orice risc . Asta nu e negociabila la dinsul . Nu agreez si i-am si spus-o nu odata , aceasta solutie si incremenire in justitie , ca singura viabila .. Parerea mea o stie foarte bine . Nu il pot obliga si sa o accepte ... cu atit mai mult sa o si respecte .
Orice alte bune intentii cum au fost cele legate de CM de la Constanta , le-am putut aborda si discuta cu el , din pacate nu acelasi lucru s-a intimplat si cu consilierii , sa zicem asa , care au intrare in Calea Mosilor . Repet , strict pe subiectul CM .
In rest sa sti ca nu am nici o putere la razboiul asta de tip tribunal , samd . Nu am competente in asa ceva . Important este ca oricare ar fi solutia finala , ea sa vina repede si sa deblocheze situatia de rahat de acum . Iata ca deja au aparut pagube mari ... si e posibil sa mai apara ..


Postarea se referă strict la organizarea în România a Campionatului Mondial de Crap, pe care dl.Popescu se străduieşte din răsputeri să o saboteze.
Ce se va întâmpla după (şi mai ales dacă) va reuşi mârşăvia, vom vedea. Dar presimt că lucrurile vor scăpa de sub control şi se va ajunge la fapte grave, din care dl.Popescu va ieşi ciufulit rău de tot.
Una este bălăcăreala pe forumuri, alta sabotarea unui eveniment care poate influenţa percepţia lumii întregi asupra României.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 17 Apr 2014, 13:12

Măi daravela,
Minți și tu prin omisiune. Rușinică!
Autorul a postat și demersurile FRPS pentru a organiza legal acest Campionat Mondial, în condițiile legii. A postat chiar avizul de organizare obținut de federație, precum și una din adresele federației pentru o organiza corect acest eveniment și la care coorganizatorii nu au răspuns. O vină o are și MTS care nu a transmis CIPS datele reale despre cine are dreptul legal să reprezinte România la CIPS. Acum FIPS, căreia MTS nu i-a răspuns deși ceruse precizările despre organizarea acestui eveniment, a luat o decizie corectă, relocând acest eveniment sportiv. Cine are cap să priceapă, înțelege că puterea AGVPSR pe plan national privind dreptul de reprezentare a pescuitului sportiv a încetat, definitiv. Este evident că afilierea internațională a federației nu se rezolvă la CIPS, ci în România. Și singura cale de rezolvare este o sentință pronuntată definitiv și irevocabil de către o instanță de judecată. Acest lucru se va produce, întrucât pe 24 aprilie se judecă fondul dosarului prin care s-a cerut dizolvarea AGVPSR. Cei care mai cred că AGVPSR mai are un cuvânt de spus în pescuitul sportiv național sunt naivi sau pur și simplu idioți. Văd că nimeni dintre trompetele plătite de AGVPSR pentru a denigra federația nu suflă o vorbă despre faptul că AGVPSR a pierdut 2 procese intentate împotriva MTS și federației, ambele la Curtea de Apel București.
Cât despre prejudiciu de imagine creat prin relocarea acestui eveniment sportiv, important pentru România, vinovații trebuie căutați în altă parte, nu prin curtea federației. Iar cățeii care plâng după AGVPSR pot să o facă în continuare. Important pentru federație este respectarea legii și a ordinii publice, lucruri până acum ignorate de majoritatea dintre voi.

PS Dacă AGVPSR are cohones, să rezolve problema. Federația a denunțat unilateral Întelegerea pe care o făcuse pentru organizarea acestui eveniment. Pentru că acești impostori, susținuți de un alde Dinu, Adelin și alți imberbi, au încercat să ne aburească, aducând prejudicii pescuitului sportiv, nu federației, care oricum nu are ce să piardă.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 17 Apr 2014, 13:33

Prejudicii nu am adus noi, mosneag fara minte, noi am adus medalii in tara, nu am sabotat un eveniment din care Romania avea doar de castigat. Esti un om mic, atat de mic incat nu te vezi de parul pubian. Bine ca nu mai ai mult de facut umbra p-aici, ca esti copt si putred pe dinauntru, ca mult rau mai ai facut si ai mai face...dar ai o scuza buna pt asta: FOAMEA.

Paste Fericit!
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 17 Apr 2014, 13:38

Nu miza pe sănătatea mea Adelin. Așa cum mă simt, pe mulți am să-i conduc pe ultimul drum.

PS Poți să-ți păstrezi medaliile. Le-ai adus eventual pentru tine, nu statului român, care are dreptul de proprietate pe titlurile sportive. Nu știai? Afli acum. Sper să și înțelegi.
Anul ăsta nu vreți să aduceți ceva medalii României?

Paște fericit și ție!

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 17 Apr 2014, 13:41

Atentie !
Legea 69/2000 ,pe care tot o invoca si cu care incerca sa va imbarlige acest mitoman incurabil, face referire si reglementeaza activitatea structurilor sportive si nicidecum a unor organizatii private

A.G.V.P.S. din România este acum persoana juridică de drept privat şi de utilitate publică, apolitică, cu patrimoniu propriu, distinct şi indivizibil. Este înscrisă, definitiv şi irevocabil, în Registrul Asociaţiilor şi Fundaţiilor de pe lângă Judecătoria sectorului II, sub nr. 4/2000, şi în Registrul Naţional al Asociaţiilor şi Fundaţiilor, sub nr. 1561/A/2000.


De cand AGVPS este structura sportiva iar competitiile cu caracter privat organizate de aceasta intra sub prevederilor legii 69/2000 ?


:lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 17 Apr 2014, 13:48

apsalba scrie:Măi daravela,
Minți și tu prin omisiune. Rușinică!
Autorul a postat și demersurile FRPS pentru a organiza legal acest Campionat Mondial, în condițiile legii. A postat chiar avizul de organizare obținut de federație, precum și una din adresele federației pentru o organiza corect acest eveniment și la care coorganizatorii nu au răspuns. O vină o are și MTS care nu a transmis CIPS datele reale despre cine are dreptul legal să reprezinte România la CIPS. Acum FIPS, căreia MTS nu i-a răspuns deși ceruse precizările despre organizarea acestui eveniment, a luat o decizie corectă, relocând acest eveniment sportiv. Cine are cap să priceapă, înțelege că puterea AGVPSR pe plan national privind dreptul de reprezentare a pescuitului sportiv a încetat, definitiv. Este evident că afilierea internațională a federației nu se rezolvă la CIPS, ci în România. Și singura cale de rezolvare este o sentință pronuntată definitiv și irevocabil de către o instanță de judecată. Acest lucru se va produce, întrucât pe 24 aprilie se judecă fondul dosarului prin care s-a cerut dizolvarea AGVPSR. Cei care mai cred că AGVPSR mai are un cuvânt de spus în pescuitul sportiv național sunt naivi sau pur și simplu idioți. Văd că nimeni dintre trompetele plătite de AGVPSR pentru a denigra federația nu suflă o vorbă despre faptul că AGVPSR a pierdut 2 procese intentate împotriva MTS și federației, ambele la Curtea de Apel București.
Cât despre prejudiciu de imagine creat prin relocarea acestui eveniment sportiv, important pentru România, vinovații trebuie căutați în altă parte, nu prin curtea federației. Iar cățeii care plâng după AGVPSR pot să o facă în continuare. Important pentru federație este respectarea legii și a ordinii publice, lucruri până acum ignorate de majoritatea dintre voi.

PS Dacă AGVPSR are cohones, să rezolve problema. Federația a denunțat unilateral Întelegerea pe care o făcuse pentru organizarea acestui eveniment. Pentru că acești impostori, susținuți de un alde Dinu, Adelin și alți imberbi, au încercat să ne aburească, aducând prejudicii pescuitului sportiv, nu federației, care oricum nu are ce să piardă.

Măi Nea Caisă,

Eu nu mint nici prin omisiune, nici altfel. Nu mă interesează curvăsăria unui Pangică sau Vlădeanu, sau istoria raporturilor contra naturii pe care le ai cu ei.
Dacă ei sunt gerontofili, necrofili sau profanatori de morminte federale, treaba lor!
Important este ca aceia care citesc ce scrii să nu dea doi bani pe abjecţiile tale de moş coclit şi să nu facă greseala de a-ţi încredinţa vreun ban, ca să-l toci tu prin tribunale.
Eu m-am adresat întotdeauna condescendent, deşi mi-erra greu să fac un astfel de compromis faţă de licheaua bătrână care eşti.

Nu sperii pe nimeni, lumea merge la ce competiţii doreşte fără să te întrebe, dacă CIPS a relocat CM Crap...treaba lor şi a celor de la AGVPS. Iar tu visezi noaptea banii şi te trezeşti plin de bale.
Să-ţi pui pofta-n cui, jerpelitule! Nu o să reprezinţi niciodată pescarii români!

Scrie răspuns