Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 17 Apr 2014, 06:58

StefanDinu scrie:
apsalba scrie:Apropo, Adelin, ai aflat cumva cum se deplasează loturile naționale anul acesta? Am înțeles că fără autorizație nu pot pleca.
Cu mașina în Bulgaria și cu avionul în Franța. Autorizație? Este! Nu de la MTS sau de la lepra de tine. Avem de la membru FIPSed legitim. Drept care Popescule poți sa plângi, poți sa urli și poți sa ne rogi frumos ... nu ne interesezi. Ne pisam pe tine! Obișnuiește-te cu senzația !
Eu am senzația că o să faci în pantaloni. Încearcă cu ceva pamperși!

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 17 Apr 2014, 07:03

apsalba scrie:Eu am senzația că o să faci în pantaloni. Încearcă cu ceva pamperși!
Umor nasol Popescu ... umorul se spune ca este o trăsătură a inteligentei. Drept care e de înțeles de ce faci glumele proaste.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 17 Apr 2014, 07:25

Aschimodia limbrico-paranoica a incercat sa opresca organizarea Cupei LRS din 3-4 mai indrugind imbecilitatile caracteristice referitoare la omologarea locatiei si autorizarea concursului ! A dat peste un om ferm si un bun cunoscator al legilor ,asa ca a fost trims la plimbare si la lecturarea Constitutiei referitor la dreptul de proorietate.
Pina cind vei abuza de rabdarea noastra ...

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 17 Apr 2014, 07:28

apsalba scrie: A încălcat propriul statut. Art. 6, care spune că o structură afiliată CIPS pierde calitatea de membru, dacă si-a pierdut dreptul de reprezentare a pescuitului sportiv în propria sa țară. Oricum, reprezentarea la CIPS nu se rezolvă la CIPS, ci în România. Și se va rezolva, conform legii.
Apropo, Adelin, ai aflat cumva cum se deplasează loturile naționale anul acesta? Am înțeles că fără autorizație nu pot pleca.
Popescule, discutiile cu tine sunt curata pierdere de vreme. Tu nu te auzi decat pe tine si o tii ca orbul de bata, indiferent ce iti spune interlocutorul. Dar fiind prohibit pescuitul, mai pierdem vremea cu tine pe aici...

Iata ce iti spuneam pe tema CIPS in octombrie 2011 (cand tu deja te laudai ca ai obtinut cis-ul :lol: ):
razvan m. scrie:
apsalba scrie:
razvan m. scrie:Si CIPS-ul ai ajuns sa il notifici ??? Inseamna ca tu esti al mai tare de pe planeta ! Ii notifici de le tremura nadragii la ai notificati ! :lol:
Asa intelegi tu sa devii asociat undeva, intr-un organism privat ? Impunandu-te cu forta, prin notificari ? Esti de rasul lumii. Cred ca iti vor da aia un picior direct in fund ! :oops:

Am facut mai in primavara un filmulet cu notificarea ta impotriva LRS, pe care faceam.... ceva, dar nu m-au lasat colegii sa il pun pe you tube. :lol:
Cred ca acelasi lucru va face si CIPS-ul cu NOTIFICAREA asta ! :lol: :lol: :lol:
Te grabesti sau asta este speranta ta? Dupa tine ce trebuia sa fac? Te anunt ca afiliererile internationale se fac cu avizul ANST.
Eu stiu ca afilierile internationale se fac cu avizul ANST, pentru ca am citit Legea sportului. Dar tu nu pricepi ca avizul ANST nu obliga organismul international sa te afilieze ! Asta e problema ta !
Ti-a spus-o pana si amantu-to Gerula, la FIPS si CIPS te afiliezi dupa regulile FIPS si CIPS, nu dupa regulile nationale. Caci federatia din Bangladesh nu se afiliaza la FIPS dupa regulile din Bangladesh, iar federatia din Burkina Faso dupa regulie din Burkina Faso. Nu, toate se afiliaza doar dupa regulile clare din statutele FIPS/CIPS.

Iar regulile acelea, pe care ti le-am tradus de mai multe ori, sunt foarte limpezi:
- nu e nevoie sa fi federatie, merge si asociatie;
- nu e nevoie sa fii constituit ca federatie sportiva, ci este indeajuns sa practici pescuitul sportiv;
- nu e nevoie sa ai reprezentativitate potrivit legislatiei tale interne.

Iar pentru a pleca din FIPS sau CIPS, regulile sunt iarasi clare si sunt inscrise in statutele acelorasi organizatii, nicidecum in legislatiile interne ale statelor de unde provin membrii afiliati. Ca sa plece AGVPS trebuie sa isi piarda calitatea de asociatie nationala. Iar pierderea calitatii de asociatie nationala se face prin desfiintare.

In rest, daca ai obtinut acel c.i.s., bravo tie. Nu e decat o hartie in plus pe biroul federal din camera mica a locuintei tale, care nu va schimba cu nimic lucrurile !
Aaa, poate asa vei mai organiza si tu cate un concurs de pescuit, caci nu mai tine scuza de pana acum cu lipsa cis-ului ! :oops: :oops: :oops:
http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... 60#p319338

Dupa cum vezi, deja discutiile au ajuns sa se invarta in cerc. Noi, astia cu mintea mai limpede, ti-am spus de pe atunci cum stau lucrurile, dar ai tinut sa te convingi pe propria piele.
Iar acum cand te-ai convins ca ustura, tu o tii tot pe a ta, ca problema afilierii se rezolva in Romania. :lol:
Bravo ! N-ai inteles nimic ! Stai jos, PATRU ! :lol: :lol: :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 17 Apr 2014, 07:47

Stai jos, PATRU ! :lol: :lol: :lol: Da' indulgent mai esti , Razvane !

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 17 Apr 2014, 08:43

nucus scrie:Aschimodia limbrico-paranoica a incercat sa opresca organizarea Cupei LRS din 3-4 mai indrugind imbecilitatile caracteristice referitoare la omologarea locatiei si autorizarea concursului ! A dat peste un om ferm si un bun cunoscator al legilor ,asa ca a fost trims la plimbare si la lecturarea Constitutiei referitor la dreptul de proprietate.
Pina cind vei abuza de rabdarea noastra ...
De astea faci Popescule ??? Pai bine mai parazitule nu ti-am spus sa sezi bland ca infig mana in gatul tau si iti dau drumul cand ma plictisesc ??? De acum la toate competitiile o sa avem grija sa ne exercitam dreptul de libera circulatie fix pe pista ta de concurs. Ti-am spus ca o sa te reclam peste tot ? Cum ti-ai luat-o peste bot cu Stolniciul asa o sa patesti cu toti administratorii de piste.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 17 Apr 2014, 08:51

Vezi că o să fi verificat de autorități, nu de mine. Să ai autorizația de funcționare al LRS la tine, tu sau oricare dintre organizatori. Discuția cu patronul, om destupat la minte, a fost simpatică. Mi-a zis sincer că voi faceți pescuit de subzistență, nu pescuit sportiv. Și omul are dreptate. Ce pot face niște impostori?
Poți să îl întrebi, să nu crezi că te aburesc. Oricum, veți fi controlați. De asta să nu te îndoiești. La toate competițiile pe care LRS le va face anul acesta.

PS Abia astept clipa când voi avea în gât mâna ta. Să te speli pe mâini.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 17 Apr 2014, 09:00

E foarte clar ca ,curcanii mei se vor ingrasa inainte de Craciun..Popescule la cate pastile de ras sa ma astept pa zi??Ca nu-i amiaza si deja ai produs 2-3...ma pot baza zilnic pe ''productia'' asta??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 17 Apr 2014, 09:05

apsalba scrie:Vezi că o să fi verificat de autorități, nu de mine. Să ai autorizația de funcționare al LRS la tine, tu sau oricare dintre organizatori. Discuția cu patronul, om destupat la minte, a fost simpatică. Mi-a zis sincer că voi faceți pescuit de subzistență, nu pescuit sportiv. Și omul are dreptate. Ce pot face niște impostori?
Poți să îl întrebi, să nu crezi că te aburesc. Oricum, veți fi controlați. De asta să nu te îndoiești. La toate competițiile pe care LRS le va face anul acesta.

PS Abia astept clipa când voi avea în gât mâna ta. Să te speli pe mâini.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bine mai mortule umblator ... faci pe cocosul cu mine. Vedem noi care are coaele mai mari ... scopitule!
O sa te usture si in ***, o sa te doara si gatul ... asta pana ma plictisesc si ma intorc de la Cluj pe Valea Oltului. Chiar asa, unde esti păsărică pe 24 mai după 7 seara ?
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
mynu_cs
veteran
veteran
Mesaje: 1512
Membru din: 21 Iun 2011, 19:50
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de mynu_cs » 17 Apr 2014, 09:27

apsalba scrie:Vezi că o să fi verificat de autorități, nu de mine. Să ai autorizația de funcționare al LRS la tine, tu sau oricare dintre organizatori. Discuția cu patronul, om destupat la minte, a fost simpatică. Mi-a zis sincer că voi faceți pescuit de subzistență, nu pescuit sportiv. Și omul are dreptate. Ce pot face niște impostori?
Poți să îl întrebi, să nu crezi că te aburesc. Oricum, veți fi controlați. De asta să nu te îndoiești. La toate competițiile pe care LRS le va face anul acesta.

PS Abia astept clipa când voi avea în gât mâna ta. Să te speli pe mâini.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

domnu Popescu daca MTS si Federatia nu recunosc concursurile organizate de LRS ca oficiale .. ce drept aveti sa controlati un concurs privat ? pentru ca la urma urmei.. asta spuneti ca e .. neoficial

In schimb la concursurile organizate de dumneavoastra se poate face un corp de control deoarce acestea sunt oficiale..
"In fiecare zi ne batem joc
De pasari ,de iubire si de mare
Si nu bagam in sema ca in loc
Ramane un desert de disperare ."


Romulus Vulpescu

Scrie răspuns