Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 03 Apr 2014, 12:14

Așa ai tu impresia? Cineva zicea pe alt forum că fraierii au impresia că dau m.ie lui Popescu, dar în realitate vă dă el la greu. Citat dintr-ul user!
PS O să ai ocazia cât de curând să fi primul care ți-o iei! Ține minte!

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 03 Apr 2014, 12:23

apsalba scrie:Așa ai tu impresia? Cineva zicea pe alt forum că fraierii au impresia că dau m.ie lui Popescu, dar în realitate vă dă el la greu. Citat dintr-ul user!
PS O să ai ocazia cât de curând să fi primul care ți-o iei! Ține minte!
Tu ai inceput sa te citezi pe tine insuti? Cauta la simptomele paranoia! E unul dintre ele ... mai sunt!
Si da tu o dai tu o iei, ce inseamna asta ? Contorsionist batran, bun de Romanii au Talent !!!
Eu sa mi-o iau de la tine ? Te bat asa batran cum esti fatalau pedofil! Nu ma enerva ca ma sui in masina si vin la Alba.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 03 Apr 2014, 12:27

Ce te oprește? N-am mai spălat demult pe jos cu un dobitoc!

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 03 Apr 2014, 12:28

georgelukas scrie:Zavera, habar nu am cine sunt in acceptiunea CIPS Autoritatile Nationale. Textul citat are mai multe directii potentiale si e destul de interesant, nu contine doar fraza cu Autoritatile Nationale.

Nu fac acum critica pe text, cine are minte intelege mai multe din el. LRS-ul organizeaza si va organiza concursuri de rapitori, nu AGVPS. De aici sa dezvolte altii.

Sa incercam sa intelegem ce vrea CIPS-ul cu aceste formulari, nu ce dorim noi. In orice caz, deciziile congresului de maine vor fi interesant de citit, fiindca se vor referi si la planuri de actiuni ulterioare.

Nu mai spune Dl. Glukas, sunt George pentru toata lumea.

O zi buna.
Ok, George!

Ma pricep un pic la chestiile astea, poti sa ma crezi. Un lucru este absolut sigur:
Cand scriu un text (lege, statut, contract, declaratie, protocol, comunicat etc), occidentalii îl redactează suficient de precis, pentru a nu lăsa loc la interpretări, analize, discuţii, etc.
Dar, ai dreptate, ce va fi după 5 aprilie 2014, vom vedea. Dar, spre deosebire de majoritatea celorlalţi, eu nu cred prea mult în "momentul 5 aprilie 2014". CIPS nu va tranşa lucrurile, vor adopta o poziţie prudentă, de expectativă, iar la noi, va fi ca şi până acum: rocesele, ceilalţi cu competiţiile.
Dacă dl. Popescu ar înţelege că este mai util să construiască decât să distrugă, poate va avea mai mulţi adepţi, respectiv speranţe.

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ULK » 03 Apr 2014, 12:39

"popescu" si " a construi" sunt antonime....deci e absurd sa te astepti la asaceva.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

georgelukas
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 15 Mai 2006, 13:47
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de georgelukas » 03 Apr 2014, 12:47

Am scris clar: directiile de urmarit, nu decizii.

Si dupa parerea mea, anul asta AGVPS-ul ramane in CIPS. Ideea este ca CIPS-ul va oferi cateva directive de urmarit pentru toti membrii, cu termene., astfel intinzand o mana de ajutor si AGVPS-ul dar cu conditia de reformare si oficializare. Sau altora.

Lucrurile sunt destul de difuze acum, vom vedea ce se va intampla la Congres. Cu statutul modificat, e posibil ca si LRS-ul, de pilda, sa nu mai aiba nevoie de AGVPS si sa se inscrie direct la CIPS.

Vom vedea. Cert este ca situatia e departe de a se amorsa, conflictele au intrat intr-o noua faza.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 03 Apr 2014, 12:49

Mitomane , cine ti-a spus tie ca la CIPS FIPS se afiliaza doar structurile sportive recunoscute de legea 69/2000 ? :lol: :lol: :lol:
O sa te bagea aia de la CIPS FIPS in seama , de o sa faci spume pe tine , mai ales ca ai pe rol , pe putin 2-3 procese de anulare CIS si revocarea a recunoasterii functionarii infamei cooperative :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 03 Apr 2014, 13:43

apsalba scrie:Ce te oprește? N-am mai spălat demult pe jos cu un dobitoc!
Bai basinosule ma opreste teama ca daca iti dau una mori ... si nu vreau sa stau cu un fost mare fotbalist la parnaie pentru un idiot batran si nebun!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 03 Apr 2014, 20:11

Așa cum mă așteptam, ești un laș ordinar. Numai gura este de tine. Nu contează că scoți pe ea doar prostii.

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 03 Apr 2014, 20:30

@ Stefan Dinu

nu mai te lasa provocat de bosorogul asta oligofren si schizoid , abia asteapta lătura sa ia o palma de la cineva sa-l tarasca prin tribunale

fiecare pasare pe glasul ei piere .... apropos liliacul are glas ???? ca este singura vietate cu care se poate asemana fecalomul de la Alba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns