Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 24 Mar 2014, 06:06

Gyorg scrie:Eu zic sa-i tratam cu respectul cu care tratezi un om bolnav, si atat, fara alte comentarii!
Respectul se castiga si nu se pretinde, e reciproc si nu are legatura cu varsta. Si ca sa continui: cum iti asteni asa dormi. Asa ca Popescu si-a facut-o cu mana lui.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 24 Mar 2014, 07:30

StefanDinu scrie:
Gyorg scrie:Eu zic sa-i tratam cu respectul cu care tratezi un om bolnav, si atat, fara alte comentarii!
Respectul se castiga si nu se pretinde, e reciproc si nu are legatura cu varsta. Si ca sa continui: cum iti asteni asa dormi. Asa ca Popescu si-a facut-o cu mana lui.
Mai precis, Popescu a făcut-o cu mâna și cu banii lui. Mă refer la federație. O să constatați că este bine făcută și că va merge mai departe cu sau fără voi. Mai curând fără voi, având în vedere părerea despre voi a celor care vă pot admite cererile de afiliere. Cât despre cei care vin și pleacă, numai de bine. Este ceva normal. Într-o astfel de structură intri și ieși dacă vrei și rămâi dacă poți. Numai că unii care de abia au intrat și se și vedeau șefi. Și credeau că dețin adevărul absolut. Realitatea este însă cu totul și cu totul alta.
Oricum, este interesantă analiza demisiilor publice. Duce la concluzii diverse, cum ar fi, de exemplu, ce i-a mânat să intre în horă? Sau poate că așa au primit ordin! Unii, nu toți!

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 24 Mar 2014, 08:46

Mitomane , chiar nu realizezi ca ,infama cooperativa prin prezenta ta ,a devenit o latrina plina de rahat care emana mirosuri pestilentiale si de care fuge lumea ? Imagine
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 24 Mar 2014, 09:59

apsalba scrie:Mai precis, Popescu a făcut-o cu mâna și cu banii lui. Mă refer la federație. O să constatați că este bine făcută și că va merge mai departe cu sau fără voi. Mai curând fără voi, având în vedere părerea despre voi a celor care vă pot admite cererile de afiliere. Cât despre cei care vin și pleacă, numai de bine. Este ceva normal. Într-o astfel de structură intri și ieși dacă vrei și rămâi dacă poți. Numai că unii care de abia au intrat și se și vedeau șefi. Și credeau că dețin adevărul absolut. Realitatea este însă cu totul și cu totul alta.
Oricum, este interesantă analiza demisiilor publice. Duce la concluzii diverse, cum ar fi, de exemplu, ce i-a mânat să intre în horă? Sau poate că așa au primit ordin! Unii, nu toți!
Nu te mai mângâia singur! Toată moia care ti-o iei peste tot si de la toti (vorbesc de marea majoritate a oamenilor normali ... nu de inocenți și lingăi). De asta vorbeam. Si de idea de federație in care unii mai cred dar in mod sigur cred cu tine mort!

Si cum iti spuneam: in FRPS este un singur șef. Si ala prost și nebun. Si cand ziceam ca e Federatia lu`Popescu, ziceai ca nu. Uite cum se vede de la mine: vin oameni in FRPS ... unii mai buni, alti mai patati, altii frustrati, unii dupa functii ... in fine! Vin! Si se apuca domne sa faca ceva ... ca la inceput toti cred in federatie. Apoi pleaca ... mai cu scandal, mai pe burta ... in fine! Pleaca. Si regreta ca s-au bagat in tarate! Iar tu arunci cu rahat: ca sunt profitori, ca sunt prosti, ca sunt nedemni sa iti stea alaturi.

Acum serios: chiar asa parere buna despre tine ai?

In ceea ce priveste aderarea la federatie: daca vreau in federatie intru icand vreau. Dar nu vreau! Ca eu stiu cat esti de dus. Eu nu ma balacest in laturi! Nici macar ale federale!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

georgelukas
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 15 Mai 2006, 13:47
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de georgelukas » 24 Mar 2014, 10:20

1. Acreditare
2. Credibilitate
3. Finante pentru organizare concursuri, premii, centre de copii, piste.
4. Deschidere si promovare.

Cam astea sunt cateva din punctele la care trebuia si trebuie sa lucreze federatia, nu neaparat in ordinea asta. Am plecat pentru ca in acest moment cele patru puncte de mai sus sunt in zona corigentelor.

Federatia cluburilor sportive de pescuit, dupa umila mea parere, trebuie sa existe si sunt un adept convins al ei. Insa ea trebuie sa fie in interesul pescarilor de competitie si sa aiba un grad ridicat de atractivitate pentru pescarii existenti si viitori, altfel se alege praful de ea. Nu se poate miza exclusiv pe o singura proba, cea de feeder, unde estimez o crestere exponentiala a numarului de concurenti, datorita accesibilitatii mari a acestei probe. In conditiile actuale, eu nu puteam aduce mai multi pescari la stationar fata de anul trecut, nici la alte probe (in afara de feeder), de aceea consider normal sa imi asum esecul si sa "demisionez".

Sunt doua tipuri de motivari: cu biciul (impunere) si cu zaharelul (atractivitate). Eu cred intr-o simbioza a celor doua, trebuie si anumite impuneri (anumite procese pentru clarificarea situatiei legislative ale celor doua organizatii) dar si atractivitate.

Iar cu banii de la MTS si recreativi, in urmatorii anii nu vor fi miracole in sensul asta, ca atare sunt sperante nerealiste, eforturile trebuiesc directionate catre alte directii.

In rest, fiecare are parti bune si proaste, inclusiv eu, a fi pozitiv inseamna a stimula partile bune din ceilalti nu cele rele. E o sugestie de schimbare de perceptie, inclusiv autosugestie.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 24 Mar 2014, 10:42

georgelukas scrie:1. Acreditare
2. Credibilitate
3. Finante pentru organizare concursuri, premii, centre de copii, piste.
4. Deschidere si promovare.

Cam astea sunt cateva din punctele la care trebuia si trebuie sa lucreze federatia, nu neaparat in ordinea asta. Am plecat pentru ca in acest moment cele patru puncte de mai sus sunt in zona corigentelor.

Federatia cluburilor sportive de pescuit, dupa umila mea parere, trebuie sa existe si sunt un adept convins al ei. Insa ea trebuie sa fie in interesul pescarilor de competitie si sa aiba un grad ridicat de atractivitate pentru pescarii existenti si viitori, altfel se alege praful de ea. Nu se poate miza exclusiv pe o singura proba, cea de feeder, unde estimez o crestere exponentiala a numarului de concurenti, datorita accesibilitatii mari a acestei probe. In conditiile actuale, eu nu puteam aduce mai multi pescari la stationar fata de anul trecut, nici la alte probe (in afara de feeder), de aceea consider normal sa imi asum esecul si sa "demisionez".

Sunt doua tipuri de motivari: cu biciul (impunere) si cu zaharelul (atractivitate). Eu cred intr-o simbioza a celor doua, trebuie si anumite impuneri (anumite procese pentru clarificarea situatiei legislative ale celor doua organizatii) dar si atractivitate.

Iar cu banii de la MTS si recreativi, in urmatorii anii nu vor fi miracole in sensul asta, ca atare sunt sperante nerealiste, eforturile trebuiesc directionate catre alte directii.

In rest, fiecare are parti bune si proaste, inclusiv eu, a fi pozitiv inseamna a stimula partile bune din ceilalti nu cele rele. E o sugestie de schimbare de perceptie, inclusiv autosugestie.

Ia sa vezi acum ce iti iei cu rigla la palma !!! Cum contesti tu geniul managerial de la Alba ??? De abia ai venit i ai pareri ?
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 24 Mar 2014, 10:52

Iar cu banii de la MTS si recreativi, in urmatorii anii nu vor fi miracole in sensul asta, ca atare sunt sperante nerealiste, eforturile trebuiesc directionate catre alte directii.
De ce nu spui ca asta era scopul principal al cooperativei ?
Ca unii visau la functii si salarii pe masura , iar altii visau ca merg la CM cu scule de top cumparate din banii recreativilor :lol:
Pana la urma totul s-a dovedit a fi o vrajeala expirata a mitomanului , la care ,din pacate .unii au pus botu' si s-au alescu praful de pe toba ! :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de SF » 24 Mar 2014, 11:11

Mister Fisherman scrie:
Iar cu banii de la MTS si recreativi, in urmatorii anii nu vor fi miracole in sensul asta, ca atare sunt sperante nerealiste, eforturile trebuiesc directionate catre alte directii.
De ce nu spui ca asta era scopul principal al cooperativei ?
Ca unii visau la functii si salarii pe masura , iar altii visau ca merg la CM cu scule de top cumparate din banii recreativilor :lol:
Pana la urma totul s-a dovedit a fi o vrajeala expirata a mitomanului , la care ,din pacate .unii au pus botu' si s-au alescu praful de pe toba ! :lol:

Shoco si prietenu lui Tristi visau antrenamente gratis , pe banii lui recre :wink: Deplasari , cantonamente , etc. , exact ca la sportivii din liga de fotbal ! Dansii considerau ca asa este normal !

Dupa aia s-au facut foc si para cand lumea pe aici le-a explicat putin cum sta treaba , tot ei s-au dat loviti ! Ca-i un rahat de tara , si ca lumea ii rea , isi smulg paru din cap ca romanii is lenesi si ordinari , da io cred ca totul venea de la frustrarea rezultata in urma "reusitei" federatie :lol: :lol: :lol: ,

Oameni federali !

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 24 Mar 2014, 11:25

. Realitatea este însă cu totul și cu totul alta.
Oricum, este interesantă analiza demisiilor publice. Duce la concluzii diverse, cum ar fi, de exemplu, ce i-a mânat să intre în horă? Sau poate că așa au primit ordin! Unii, nu toți!

http://www.youtube.com/watch?v=bxU95SaM06c


Popescule..''vezi in culori??'' :lol: Nu-i bai..e important ''sa crezi in lumea ta''
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 24 Mar 2014, 12:05

Se mai organizează anul acesta, la FRPS, cursuri pentru arbitrii ?
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Scrie răspuns