Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de SF » 15 Mar 2014, 12:11

Tavi scrie:Programul campionatelor federatiei este asta:
http://frpsc.ro/wp-content/uploads/2014/03/CC.pdf
Eu va sugerez sa va salvati fisierul si sa va notati in calendar datele competitiilor, sa nu cumva sa le ratati. :lol:

Popescu , las la o parte faptu ca pistele inca nu-s omologate , si vorbesti ca de obicei la timpu viitor , insa totusi vad ca ai doua competii pe Plaja Vadu , aflata in Rezervatia Biosferei Deltei Dunarii :shock:

In orice tara civilizata din Europa deja erai la stiri , insa amici tai din PVTV se pare ca nu-ti vad decat partea care vor sa o vada :twisted:

Pentru cultura ta generala , plaja aia nu ii buna pentru competii de casting , si daca ar fi dupa regulament FIPS nu ar fi omologata drept pista in veci , si nu doar pentru faptu ca ii rezervatie , desi asta ar ajunge , rezervatiile prin definitie fiind zone unde activitatea umana ii redusa la minim si nu o sa vezi inveci competii in astfel de locuri in tarile civilizate, ci pentru ca nu indeplineste conditiile , insa de unde sa stie un subnormal ca tine , tu doar oferi cadru legal ! Ce gunoi !

O sa omologhezi piste , si dupa aia ce , crezi ca concursurile vor fi gratis :?: Chiar crezi ca o sa ai bani europeni nerambursabili in buzunar, la discretie :wink: Ii lesne de vazut ce se va intampla si ti-am spus , pan la urma la mititica ajungi :wink: , asta daca nu pledezi in senil !

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 15 Mar 2014, 14:26

Prea multe detalii, iar musiu' e batran. Uite deja cauta solutii de iesire prin legi...iar are treaba o vreme! :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 15 Mar 2014, 15:00

Mitomane , ai propus AG spre aprobare si DIZOLVAREA infamei cooperative sau mai astepti pana dupa 5 aprilie ?
:lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de SF » 15 Mar 2014, 15:56

popica , uite inca o realizare marca ta

http://www.cdep.ro/informatii_publice/o ... f_idc=1756

ce ai ispravit de nu ti-o mers :lol: , auzi la el , domeniu de activitate ...cultura , arta , sport , recreere :lol: :lol:

ca intodeauna , fin cunoscator al legilor , unicu si singuru , da , ai inregistrat :lol:

http://www.cdep.ro/informatii_publice/o ... t_aprobate

dar de ce nu ai fost acreditat :?:

http://www.cdep.ro/informatii_publice/o ... bate?par=1

cum de ai putut da gres popica , tu , maestru legilor , avocatu avocatilor :?: ..... :lol: :lol: :lol:

stiu ca nu o sa ma asculti , insa iti spun cinstit omule , ti-ar prinde bine o internare , ai aproape 10 ani de cand vrei sa te ungi singur sefu pescuitului din Romania , sincer, esti bolnav :cry:

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 15 Mar 2014, 22:41

Bai Popescule! Asa ceva nu se mai poate! Uzurpare dupa uzurpare ... Pe ei cand ii dai in judecata ???
Imagine
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 15 Mar 2014, 23:16

Gata! Pana aici ... eu plec in Congo! Asta nu e tara ... se uzurpa la tot pasul. Adică vine omul si oferă cadrul legal si voi ce faceți? Uzurpați !!!
Ultima uzurpare de calități oficiale
Imagine
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 16 Mar 2014, 12:22

Toti cei care fac "uzurpari de calitati oficiale" in pescuit , trebuie neaparat sa cotizeze ceva si la infama cooperativa ... ca altfel , se supara cooperativa si va face cate o

Imagine

la fiecare

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ticairlandezu » 16 Mar 2014, 14:03

http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... 7&start=20


Gasiti in paginile topicului de mai sus (pag. 3 si 4) modalitatea "transparent-originala" de acordare a ..."Acreditarilor Federale" pentru deplsarea concurentilor la competitiile Internationale.
Pe scurt se ia un subaltern, nu conteza numele Oskar=George Rujan=Lukas, si se trece la santaj pe fata!!!!.
Pofta buna!!! :lol: :lol:

toteu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 157
Membru din: 21 Sep 2009, 17:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de toteu » 16 Mar 2014, 15:35

Ceva vesti de la sedinta federatiei de ieri ?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 16 Mar 2014, 16:29

Andrei Ghioghiu
Subiectul mesajului: Re: ce este ordinul presedential?MesajScris: Mie Mar 05, 2014 6:49 pm
Neconectat
Administratorul site-ului
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 22, 2009 1:49 pm
Mesaje: 1461
glukas scrie:
Andrei, am stiu de la deschiderea topicului unde vrei sa ajungi...

Nu ma intereseaza functia, daca nu s-a inteles asta pana acum. Am propus niste idei de CN, Lot National etc. si doar din comisie puteam sa le implementez. De fapt nu am nici un fel de decizie sau numire ca v-as da o demisie in alb sau la termen sa terminati cu chestiile astea.

Eu in primul rand sunt competitor, insa deja am vazut destule lucruri in neregula, lucruri pe care nu vreau sa le combat decat printr-o structura noua.

Nu VREAU, nu CAUT, nu URMARESC ca Romania sa nu aiba Loturi Nationale. Din contra, sunt partizanul unei intelegeri intre cele doua organizatii de care sa beneficieze TOTI pescarii de competitie.

Nu DORESC si nu VREAU ca voi sau altii sa se retraga.

Nu vedem padurea din cauza copacilor... bataia este pe Echipa Nationala pentru unii... De ce???

De ce nu puteti avea selectii corecte? De ce nu puteti avea un Lot National adevarat? De ce aveti un selectioner etern si concurent, indiferent de performanta? De ce nu puteti avea manageri si antrenori angajati cu criterii de performanta? De ce nu puteti avea Contracte de Sponsorisare transparente? De ce nu punem o taxa de competitii pentru echipa Romaniei? De ce nu se ocupa NIMENI pe baza de contract de aducere fonduri la Nationala???

De ce?... multi de ce si in campionate... foarte multi. Insa pentru unii sistemul actual e perfect.

In incheiere, incerc sa nu vad in continuare jignirile. Din punctul meu de vedere, fie sa castige AGVPS-ul. Dar oare o sa invete cineva ceva din lucrurile astea? Veti reforma sau corecta neregulile??? A venit careva din voi cu un plan, de corectare a deficientelor??? Sau totul e perfect. Romania e in coada clasamentelor CIPS la stationar, sunt in fata noastra tari care nu au participari, concurentii sunt in scadere, la copii e tragedie, insa sistemul e perfect.

Mda.


Si dupa toate intrebarile tale si nemultumirile tale......ai ajuns la concluzia ca federatia lui popescu e solutia :?: :?: :shock: :shock: :shock:
Intreaba-l a platit toate premiile pana la locul 10 la Cupa Baracuda? sau doar 1-3? Asta e solutia? Si fii convins ca jumatate din concurenti se vor lasa ;) Atunci va fi progres?
Vrei sa-ti mai spun din nerealizarile lui Popescu? De ce nu-l intrebi pe Ben, pe Uszkay Pityu?
Iti doresc din toata inima insucces, deoarece prin actiunile tale e posibil sa-mi distrugi mie hobby-ul :twisted: :twisted:
Si totusi ce se intampla daca federatia castiga in instanta si agvpsul cipsul? stau toti pe bara cativa ani. tie iti convine asta? Ai luat atitudine fata de popescu? Anunta cand face-ti ceva constructiv si nu doar distructiv :!: :!: :!: :!: Rusine :!: :!: :!:



Haooooleuuuuuu....Popesculeeeee, :lol1: nici acu' nu platisi premiile la toti castigatorii?? :lol1: :lol1: :lol1:
Te poti privi in oglinda in fiecare dimineata???
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns