Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Tavi » 14 Ian 2014, 23:46

WBF, o singura intrebare: la intalnirile cu personajul Fane nu ai nevoie de lamai feliate?
Mersi.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 14 Ian 2014, 23:52

WBF scrie:Sper ca nu am parte si acum ca de tot felul de aroganti si de adevarati care-mi numara caii de la barca si mor de durere ca n-au putut sa-si intreaca dibacia in pescuitul la ferocele rapitor tip clean de Belis pentru ca una din cele 20-30 de salupe care-s weekend de weekend pe Belis era mai aproape si se uita pasnic la ei. Mda

Punctual:



@Adelin

In ultimul an am vazut destule:
**** ca nu-ti iese federatia...si a iesit.
**** ca nu iei CIS-ul... si a iesit.
**** ca o sa mori in suc propriu... si acum AGVPS e cu basca in mana pentru un CM si nu numai.

Acum eu ce ar trebui sa cred sau mai exact pe cine?
Acuma cinstit, pe langa eforturile LRS si ale tale personal + sponsorii traditionali, cat te-a ajutat agvps pentru mondialele unde ai scos un rezultat de exceptie?
OK, gata.
Liber la injurat, am lamai feliate pe aproape
Mai, nu mai pune la suflet iesirea aia de la Belis, ca intotdeauna se va gasi cineva sa dea vina pe ceva cand nu se prinde. Eu de exemplu intr-una din manse m-am folosit de trecerea salupelor care faceau valuri ce spalau un mal, iar pe tulbureala de la spalatura io prindeam clean dupa clean...ma rugam sa treaca o salupa la 3 minute, dar din pacate nu a fost sa fie asa.
Asa ca uite io m-am bucurat de calutii tai! :-)

Revenind la mizeriile noastre si la ce ai scris tu mai sus, io nu am spus ca nu iese federatia, ca nu ii iese CIS-ul si nici :"o sa mori in suc propriu...".

Eu am spus ca Fane e batran, bolnav si ramolit fizic si ca toate semnele care i se citesc pe figura duc intr-un singur loc: la groapa! Io nu m-a referit nici o secunda ca Federatia nu va reusi, sau ca nu ar fi pe val. Io vorbeam strict de Lefter Popescu, de raposatu, daca m-antelegi...fie-i tarana usoara! Asta va fi cel mai mare regret al lui Fane, ca nu se va putea bucura de ce a construit. O sa vedeti ca nu vorbesc prosti, vorba lu' Fane din interviul cu anticonceptionalele din rauri, care sterilizeaza carasul: "...o sa va dovedesc!" :-) Cand va fi gata lucrarea si o sa cante fanfara cu foc, presedintele o va auzi, dar de la 2m sub cota zero...ce nu credeti?! :roll: ...o sa va dovedesc! :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 14 Ian 2014, 23:57

Tavi scrie:WBF, o singura intrebare: la intalnirile cu personajul Fane nu ai nevoie de lamai feliate?
Mersi.
Nu ai nevoie mai Tavi, daca te tine cineva de frunte cand borasti si te da pe la tample cu apa rece...de asta tre' sa mergi la intalnire in doi. :wink:

:lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de WBF » 15 Ian 2014, 00:18

LOL, nu sunteti normali :)

Tavi, hai sa o formulez politicos si non arogant:

Fac afaceri in Romania din 93 de cand m-am gandit ca e desteapta ideea sa ma intorc in tara.
In diverse domenii, unde mi-am luat moujele stelare sau am reusit.
Totdeauna trebuie sa ai la tine o tabachera. Nu cu tigari ci cu lamai feliate.
Cu timpul am ajuns sa nu mai car tabachera cu mine, pot fi imun la persoane si pot fi receptiv la o idee.
Un zglobiu lasat de unul singur sigur derapeaza.
Cand nu mai e singur, mai greu cu derapatul, ala de langa zglobiu parca nu vrea cu oistea in gard.

Adelin, tu chiar crezi ca ma supara aia de-mi numara caii?
Is din ciclu cu aia de-mi dau chei pe masina.
Si da, e ok cand stii ca ai pe cineva care te poate tine de frunte si sa te dea cu apa rece pe la tample..

PS: faptul ca Fane nu mai combate toxic pe vreun forum cum vi se pare?

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 15 Ian 2014, 06:51

WBF scrie:faptul ca Fane nu mai combate toxic pe vreun forum cum vi se pare?
temporar
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 15 Ian 2014, 09:28

georgelukas scrie:Lazarini, daca ai citat intrebarea ar trebui sa citezi si raspunsul:
Nu am citat raspunsul pentru ca nu merita.

BTW, recunosti cuvintele de mai jos:
...Lipusi a numarat si cand a iesit campion, "lipusi" si-a strans si in jurul lui la asociatie ... si pe acesti obleti viseaza sa ii faca echipa internationala (apropo, sunt 2 echipe)! Si sa ii trimita la concursuri internationale fara sa concureze cu Tibi, Suciu, Petrisor, Brola, Lulu, Mh, Bogdan eu si altii ... (campionul era Dorel Harsan - n.b.)
...Nu ar fi nici o problema cu tendintele separatiste si de casa ale APS Arad, daca Domnul Profesor (Dorel Harsan - n.b.) nu ar visa sa preia dansul organizarea sistemului competitionar, si/sau sa transmita echipe ale Aradului la competitii interne si internationale, care sa reprezinte Aradul si/sau Romania, excluzand dupa bunul plac pe alti pescari de competitii din diverse motive (ca au concurat la AJVPS, ca nu le plac produsele comercializate de dansul, ca nu ...)

Cred ca un raspuns la cele de mai sus ar fi mult mai interesant.

georgelukas
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 15 Mai 2006, 13:47
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de georgelukas » 15 Ian 2014, 11:14

Lazarini, de ce trebuie sa te bag in seama?

Postarea aia cred ca e cel mult din 2009, sunt lucruri de acolo cu care sunt de acord si acum (adica criteriul de selectie al valorii trebuie sa fie corect si fara restrictii "de rasa", insa complet legal) si sunt lucruri asupra carora mi-am schimbat parerea, mai exact consider si obletii pesti de concurs.

Intre timp, inaintarea in varsta mi-a adus si atributul de a nu mai fi radical si agresiv si a gandi lucrurile in profunzime, ceea ce nu te caracterizeaza.

In rest, baga mare, dar macar citeaza si sursa (baga linkul la pagina). Asa e corect.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 15 Ian 2014, 12:17

A inceput ,pe mai toate forumurile de pescuit, o campanie agresiva de "promovarea" a infamei cooperative in randul maselor de pescari :lol:
Prozeliti fac acum apologia infamei cooperative si a "benefacerilor" ei , si n-au limite ,au ajuns cu teoriile cooperatiste pana si pe site-urile conservatoare ale perscarilor recreativi , acesta campanie fiind coordonata din umbra de "geniul" pescuitului din Carpati :lol:
Si toate acestea ,in speranta ca vor putea indoctrina si ademeni alti naivi , cu scopul de-ai transforma in simpli cotizanti la bugetul cooperatist :lol:
Este de inteles acesta campanie agresiva , devreme ce infama cooperativa vrea sa rupa gura targului cu organizarea unor competitii mondiale , iar ea nu are bani nici sa treaca strada :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 15 Ian 2014, 12:43

Mister Fisherman scrie:Si toate acestea ,in speranta ca vor putea indoctrina si ademeni alti naivi , cu scopul de-ai transforma in simpli cotizanti la bugetul cooperatist
Greșit! Scopul este sa atragă o masa critica de pescari pentru a avea o oarecare legitimitate în acțiunile sale. Ceva de genul "Avem pescari! Avem concursuri! Ce daca nu sunt cei mai buni sau notorii! Aia sunt niște frustrați care nu pot trece de orgoliul personal! Așadar noi suntem competiția de pescuit în România! Oricum pescarii sa își vadă de pescuit ca de condus ii conducem noi."
Foarte tare însă mi se pare bugetul. De unde știe impostorul cat costa un concurs de spinning când el nu a organizat nici unul pana acum. De unde știe care vor fi cheltuielile dacă el nu știe câți si de unde vor venii sportivii pentru a e deconta drumul, cazarea si masa.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 15 Ian 2014, 13:02

O SA LE IA BANII LA TOTI ASA CUM LE-A LUAT LA APSALBA.
FALIMENT SCRIE PE "COOPERATIVA" :!: :!: :!:

Scrie răspuns