Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 13 Ian 2014, 20:56

Permisele se elibereaza de asociatiile care au AUTORIZATIE, aceasta se vizeaza anual, cine nu si-a indeplinit obligatiile pierde autorizatia, ce nu este clar?
PS. La KKTOARE, concurs federal, nu trebuie permis, nu? :wink:

Dute Fane la podul Muresului si spune-le ca nu au voie la GREBLA!!!!!!!!!!!!!

Cei din AB zic ca FFFF este PATRANJEL, de s-ar duce acolo....ar face BAIEEEEEEEE, nu? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol1: :lol1:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 13 Ian 2014, 23:42

WBF scrie: Is foarte curios cum mai iesiti anul asta la mondiale. Daca mai iesiti.
Ca AGVPS e cam in pom, Fane e si el cam tot pe acolo dar pus sa va incurce la maxim.
Surpriza anului 2014 e pe vine, stai numa un pic, ai rabdare si o sa vezi ca lotul de anul asta va merge la mondiale. Am facut asta noapte o calatorie in astral unde, coincidenta, Nostradamus chiar previziona soarta lotului pt 2014...am fost inmarmurit de ce am auzit. Dar nu pot sa va spun nimic, pt ca nu mai stiu exact cum a zis: se va implini daca zic, sau se va implini daca nu zic...asa cai bine tac. O sa va spun dupa daca a avut dreptate sau nu. Oricum: :o e vorba e un valah rebel cu pielea insemnata/ ce-aluneca in ispita ca fata maritata/ va trage dupa el cole... :? oops, ca era sa ma scap sa zic.
...acuma oare o sa se implineasca doar pe jumatate?! :roll: :oops:


Nu uitati ce e scris cu rosu, pt ca o sa mai discutam despre asta mai incolo!
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 14 Ian 2014, 11:38

n cadrul sedintei de birou, s-a stabilit componenta Comisiei de Competitii, Legitimari, Transferuri si Clasificari Sportive. Aceasta este alcatuita din:

Presedinte: Gabriel Ignat
Secretar: George Rujan
Subcomisie crap: Andrei Vladeanu
Subcomisie stationar: Petru Diaconita
Subcomisie rapitori: Valentin Stratonov
Subcomisie Copii si Juniori: Razvan Florea;
Subcomisie pescuit marin: Ionel Balan
Subcomisie pescuit feminin: Lavinia Ghedan


Infama cooperativa s-a grabit si a uitat sa va faca cunoscuta si cea mai importanta subcomisie

Subcomisia de pescuit recreativ si vanzari permise

:lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 14 Ian 2014, 14:31

Imi permit sa reproduc aici o postare de pe site-ul stationaristilor (sper ca nu se supara autorul ei, dar e prea adevarata ca sa nu fie citita si de altii), o postare adresata unuia care si-a facut de lucru si pe acest forum:
truia scrie:Desemnarea campionului national si implicit a lotului national intr-un singur concurs este nu numai o mare imbecilitate dar si un proces care n-are nici o treaba cu valoarea!
Tine de noroc in mare parte...drept ptr care va trebui sa se recurga mereu la solutii de genul actual: participa primii 3 si restul de 4 ii alege capitanul...care de asemenea lasa loc la interpretari si matrapazlacuri!
Singura cale de extras adevarata valoare este un sezon regulat compus din cel putin 12 concursuri pe toate tipurile de ape ( inclusiv pe marea neagra daca e necesar!).
Ce propui tu George este tot acelasi **** dar cu alt sef ( Fane) !.... rezultatele vor fi in continuare zero!
Pot sa dau pariu pe ce vrei tu!
Asa ca nu va mai unflati in pene ca tot la zero ramaneti...macar AGVPS-ul era la zero+...ca avea pescari de talia lui Benzar, Rancu, Maty, Bodocan, Suciu, Zsolty, Boti si altii....voi cu cine varfuiti piramida?...cu Diaconita?.... ca Petre pana acuma e singurul pescar federal mai acatarii!...
Nu imi place sa spun dar cred ca 90 % din aia care au plecat la federatie au plecat pentru ca in partea cealalta nu aveau nici o sansa... carne de tun, vorba lui Tudose!!!
Singurul pescar adevarat si de mare valoare care a plecat e Aschioape...restul sunt niste ageamii... dar niste ageamii cu ambitii...care vor sa fie si ei ceva undeva!!!!

Totul depinde de cei cu care vrei sa te compari...si revin cu zicala olteneasca:
"Dintr-o ceata de magari trebuie sa raga unul mai tare!!!" .... asa ca pe principiul asta se organizeaza si federatia si tot asa va ajunge si federatia sa aiba campionii ei....
George...vorba lui Zsolt...ziceai ca te-ai retras!!!...de ce nu dai un raspuns?....cand sa te mai credem!??

Implicit si printr-o elementara deductie logica, lumea va ajunge sa creada zvonurile care circula: cum ca te-ai autopropus ca si colaborator la Fane, cum ca Fane te-a refuzat, cum ca tu te-ai "retras" din proprie initiativa, pe urma cum ca Fane s-a razgandit si te-a vrut.... si in final cum ca te-ai intors din retragere ca sa devii secretar in plina glorie...
Si gandeste-te ca, daca zvonurile astea au ajuns la mine in Africa, in Romania circula pe la toate colturile....

Ne cunoastem si ti-am luat apararea in fata lui Tudose...stiu ca nu esti limbincurist ca altii...atunci explica-ne si noua cum si ce!...e mai bine decat sa-si dea lumea cu presupusul!

Cat despre competitiile voastre da-mi voie sa fiu nu numai sceptic...dar si ironic!!!...Nu serios, tu chiar crezi ca o sa fie ceva de capul consursurilor astea?...probabil ca da ca altfel nu te-ai fi bagat!!
Hai sa fim seriosi... pe bune prea s-a batut apa in piua pe tema asta care ptr mine este inchisa din start si "nimic nou pe frontul de est " in viitorii zece ani....
Poate te vad la anul campion national de feeder la Fane ( ca la stationar te face Aschioape!!) ....asta da realizare!!!

Si vorba lui Catalin: piramide, cercuri si hexagoane...care mai de care mai colorate!!!... Apucati-va frate de pescuit nu de pictura!!! :lol: :lol:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 14 Ian 2014, 15:55

Nici macar nu exista bani pentru organizarea CN... decat in visele impostorului
Usor , usor iese la iveala cacialmaua cu care impostorul spera sa prosteasca lumea :lol: :lol: :lol:

Cititi mai jos raspunsul naucitor dat de reprezentantul federatiei :lol:
ionut72 scrie:
Andrei, scuza-ma, dar ai ocolit raspunsul. Mai clar: sa presupunem ca se dovedeste ca toata povestea asta e doar continuarea vrajelii popesciene de cativa ani incoace, adica o mare minciuna! Tu, personal, ce vei face in cazul ala? Si raspunsul oferit aici, public, la acesta intrebare nu poate fi decat in avantajul tau (daca e onest bineinteles)!

AV
voi continua sa cred in conceptul de federatie. vor exista alti oameni care sa-l inlocuiasca daca se tine de vrajeli.

ionut72 scrie:
Ai vazut dovezile despre bugetul "federatiei" pe 2014? Exista bani astfel incat pescarii sa participe gratuit la CN si CM sau nu?

AV
am fost la alba iulia si nu am vazut bani cash sau extrase de cont.


N-au bani dar vor sa organizeze CN si CM :lol:

http://www.crapmania.ro/forum/despre-co ... 85-90.html
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

georgelukas
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 15 Mai 2006, 13:47
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de georgelukas » 14 Ian 2014, 17:39

Lazarini, daca ai citat intrebarea ar trebui sa citezi si raspunsul:
Am citit de doua ori textul tau, Truio, si mi-e greu sa inteleg ce vrei! Insa incerc...

1. "Desemnarea campionului national dintr-o singura etapa e o mare tampenie!" Like, de acord. Unde ai vazut tu o etapa?

Semifinale/Finala poate sa se compuna si din mai multe concursuri. Pentru 2014 la feeder, e posibil, la stationar daca sunt 10, sai ii mai trec si prin 12 concursuri??? :lol: :lol: :lol:

Mai departe, structuri similare exista si in Italia, Franta, Ungaria fiecare cu particularitatea ei. In ungaria, la stationar sunt doar 2 nivele cum vreau eu in 2014, in Italia sunt toate nivelele cu o sg. Divizie de 50 concurenti, in Franta toate nivelele cu mai multe divizii...

2. De ce George, respins, acceptat, lins, zvonuri, sluga, tradator? In mod normal, am decis sa nu mai raspund la cretinitati, si nici nu vreau sa atac persoane/sisteme.

E simplu. am trimis o cerere, insotita de un CV si un plan de actiune, pentru Comisia de Competitii. Fiindca Tudose a fost singurul care mi-a sustinut modificarea campionatului anul trecut, am dat inapoi si am refuzat implicarea. Intre timp, vazand si dezafilierea Alba si evolutia lucrurilor, m-am razgandit si am reinitializat cererea mea de a face parte din Comisie.

3. Viitorul? Viitorul apartine pescuitului competitional declarat SPORT. Trebuie sa ne obisnuim cu asta.

4. Desene colorate? Sunt desene, ca sa se inteleaga mai bine decat un text brut. Ca nu exista nimic si e doar un proiect? Pai cu ce se incepe? Voi vreti ca ce s-a nascut ieri, azi sa ii faceti majoratul!

Deocamdata trebuie facute in maxim 14 zile:

- calendarul concursurilor si bugetul aferent;
- propunerea de piste;
- verificarea/completarea regulamentelor;
- plus altele.

Ajutor? Critici constructive? Va stau la dispozitie.

PS: Ma feresc sa ii impart pe pescari in elite si carne de tun! Pentru mine, toti sunt competitori si vor fi tratati egal in competitii!

preluat de aici: http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=2&t=7499

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de anem » 14 Ian 2014, 18:23

Suntem în măsură, ca în urma înțelegerii amiabile a celor trei părți (Federația Română de Pescuit Sportiv, AGVPSR și RIG Service), să anunțăm că s-a ajuns la un acord convenit și semnat între acestea, care a fost comunicat Federației Internaționale de Pescuit Sportiv în Ape dulci (FIPS _ Ed). Acordul cuprinde disponibilitatea părților de a colabora, în calitate de co-organizatori, pentru buna desfășurare a competiției pe teritoriul României. Urmează ca cei trei co-organizatori să stabilească, de comun acord și în condițiile legii, modul de organizare și responsabilitățile ce le revin. Cât privește sportivii ce vor reprezenta România, aceștia vor fi desemnați în urma organizării unei competiții interne oficiale la care vor participa sportivii legitimați la cluburile sportive recunoscute ca structuri sportive, în condițiile legii. Delegația oficială (sportivi și oficiali sportivi) va fi autorizată de către MTS, în condițiile legii, în vederea participării la Campionatul Mondial de crap 2014.

Biroul de presă al FRPS!
sursa: http://frpsc.ro/anunt/

... daca treaba este adevarata, atunci nu pot sa spun decat sah mat si R.I.P. AGVPS. victorie federala ...

incompetenta le-a iesit inca o data la iveala ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Tavi » 14 Ian 2014, 18:42

Neah, nu e sah mat, nici macar o victorie nu e.
E doar o salvare de moment si de nevoiea situatiei. Si asta daca nu cumva FIPS muta oricum campionatul, chiar daca si-au calcat pe orgolii si au semnat impreuna hartia.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 14 Ian 2014, 19:12

Cineva a incercat sa le intinda o cursa celor de la AGVPS prin acest acord ,dar a cazut singur groapa cu excremente, semnand o hartie fara valoare :lol:
Acesta a fost doar o "mutare de sacrificiu" care a surprins dusmanul exaltat de "victorie " :lol: :lol:
O sa vedeti de ce spun asta , dar trebuie sa mai asteptati pana in Aprilie , atunci se vor clarifica pe deplin lucrurile :wink:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de WBF » 14 Ian 2014, 23:17

Sper ca nu am parte si acum ca de tot felul de aroganti si de adevarati care-mi numara caii de la barca si mor de durere ca n-au putut sa-si intreaca dibacia in pescuitul la ferocele rapitor tip clean de Belis pentru ca una din cele 20-30 de salupe care-s weekend de weekend pe Belis era mai aproape si se uita pasnic la ei. Mda

Punctual:

@Ulk
Gabi, la intrebarea ta raspunsul ar fi mai nuantat.
Prefer sa nu il dau acum, cert este ca pe mine nu ma intereseaza nici banii nici functiile nici gloria sportiva. Toate lipsesc la ora asta din federatie, e loc de pus doar osul la treaba.
Daca m-ar fi interesat una din aste ma vedeai pictat ca sherif stelar pe undeva.
Da nu ma vezi. Si nici nu o sa ma vezi.
Pot doar sa-ti spun ca are legatura cu faptul ca de o gramada de timp incercam si ne luam cu flit ceva cu Sacalaia.
E cu bataie lunga.

@Mynu_cs
Legat de banii care acum merg la ANPA sau mai vulg, banii din permise.
Evident ca federatiei i-ar placea sa nu mearga acolo ci in buzunarele proprii. Maxim ce i-ar placea.
Momentan treaba aia e pielea ursului din padure.
Eu am mari semne de intrebare legate de momentele caldute in care statul renunta la o sursa de finantare, cat de mica ar fi ea, pentru ca din seria pescarilor sportivi si pentru ca concursuri. :D

Unul din motivele pentru care m-am cam coafat si am plecat la jumatatea adunarii federative a fost legata de asta.
Am auzit acolo o prapastie cu ceva 50 de RON, de una alta, de visat cu gura deschisa.
Absolut toti gogii pe care i-am vazut ca dormeau cu gura deschisa ori sforaiau cumplit ori le curgea o bala din coltul gurii.
Dezgustator as zice :)
Hai sa trecem podul cand ajungem la el.
Pana atunci asta e o alta batalie marca federatie care ramane sa vedem daca o castiga.

Punctual, Fane nu face nimic pentru baboieri.
Pot face probabil aia care chiar organizeaza sau aia care au grija sa nu se ajunga la derapaje.
Si ca sa ai grija ca nu se ajunge la derapaje aparent nu e suficient sa injuri/miorlai/scuipi/combati pe vreun forum.

@semlecangheorghe
Gigi tata, raspunsul il ai in mizeriile de legi care nu fac diferentierea clara intre pescuit sportiv si recreativ.
O mizerie de supa care poate fi folosita dupa cum dicteaza interesele de moment ale diveselor entitati.
AGVPS era toata toata numa' o sportivitate pana cand s-au gandit ca pescuitul nu e sport.
Idem si dincolo.


@anem
E pe bune
AGVPS a incercat o romaneasca chiar si la negociere. Evident ca nu le-a iesit.
Ai raspunsul guvenrului la incercarea AGVPS si ACR sa se strecoare usurel, ai "negocierea" pentru CM de crap, ai raspunsul MTS la FIPS ed.
Pare clar tabloul, nu?
Restul sunt doar petarde si mult fum si oglinzi.

@Adelin

In ultimul an am vazut destule:
**** ca nu-ti iese federatia...si a iesit.
**** ca nu iei CIS-ul... si a iesit.
**** ca o sa mori in suc propriu... si acum AGVPS e cu basca in mana pentru un CM si nu numai.

Acum eu ce ar trebui sa cred sau mai exact pe cine?

In aprilie o sa vezi un raspuns in sfanta coada de peste, in sensul ca daca cineva vrea sa mearga la ceva CM trece pe la federatie pentru pupic pe crestet.
Stiu, naspa, asta este.

Acuma cinstit, pe langa eforturile LRS si ale tale personal + sponsorii traditionali, cat te-a ajutat agvps pentru mondialele unde ai scos un rezultat de exceptie?

Am curu' plin si de zmei care povestesc public cum se duc ei pe la ministere de sarbatori si fac lobby, si de viitoare federatii si de dizolvari forumistice si alte fracturi logice.

OK, gata.
Liber la injurat, am lamai feliate pe aproape

Scrie răspuns