Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 10 Dec 2013, 21:14

Federația Română de Pescuit Sportiv vă invită la încheierea unui Protocol de conciliere, pentru a clarifica drepturile de organizare a acestui eveniment sportiv oficial și a face posibilă desfășurarea lui pe teritoriul României.
Ce protocol sa incheie infama cooperativa cand legea 69/2000 art 37 spune clar :
(2) Federatiile sportive nationale asigura reprezentarea Romaniei in competitiile sportive si in organismele internationale la care sunt afiliate.
Poate ne spune cineva la ce organism international este afiliata infama cooperativa ??? :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 07 Ian 2014, 09:42

apsalba scrie: O să te delectezi cu 2 reportaje de la evenimentele organizate de federație din revista „Pescuitul pentru toți” din luna decembrie. Sunt vreo 12 pagini de relatări! .....
Mda, de la impuscarea lui Ceausesc in ziua de Craciun n-am mai citit asemenea "relatari" jurnalistice...
Pacat ca revista respectiva a ajuns sa isi umple paginile cu astfel de balast si ca accepta ca realitatea sa fie denaturata in asemenea hal, transformandu-se in trambita a propagandei federale... E un semn ca echipa de acolo nu a tras prea multe invataminte din esecul numit Superpescar...

Totusi recomand celor interesati de fenomenul Popescu sa citeasca cele doua "reportaje" ( :lol: ), pentru a vedea cum a cautat autorul articolului sa dea raspuns la toate criticile aparute pe forumuri... :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 07 Ian 2014, 09:58

razvan m. scrie:
apsalba scrie: O să te delectezi cu 2 reportaje de la evenimentele organizate de federație din revista „Pescuitul pentru toți” din luna decembrie. Sunt vreo 12 pagini de relatări! .....
Mda, de la impuscarea lui Ceausesc in ziua de Craciun n-am mai citit asemenea "relatari" jurnalistice...
Pacat ca revista respectiva a ajuns sa isi umple paginile cu astfel de balast si ca accepta ca realitatea sa fie denaturata in asemenea hal, transformandu-se in trambita a propagandei federale... E un semn ca echipa de acolo nu a tras prea multe invataminte din esecul numit Superpescar...

Totusi recomand celor interesati de fenomenul Popescu sa citeasca cele doua "reportaje" ( :lol: ), pentru a vedea cum a cautat autorul articolului sa dea raspuns la toate criticile aparute pe forumuri... :lol:

Se gaseste on line articolul??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 07 Ian 2014, 10:04

Nu. Tre sa scoti 18,90 lei din buzunar daca vrei sa il citesti. :oops:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de steff » 07 Ian 2014, 10:27

Cine semneaza articolul?

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 08 Ian 2014, 00:14

steff scrie:Cine semneaza articolul?
Cine altcineva decat trompeta cooperativei (din cate s-a scris pe aici se pare ca ar avea si o calitate oficiala), maestru Dan Secosan. Imi aduc aminte cum Malin Musatescu se razboia aici pe forum cu Adrian Ionascu pentru lobby-ul pe care acesta din urma il facea lui Nea Fane in paginile AVP pe stil vechi. Vad ca acum nu are nicio greata sa gireze, in calitate de Senior Editor al PPT, o atitudine pe care o condamna frenetic in urma cu ceva timp. La fel si Redactorul Sef Andrei Vladeanu, cel care era gata sa-i desfiinteze astuia cooperativa (avea o hotarare favorabila la instanta de fond), devenit peste noapte avocatul diavolului.
Bine, sa nu uitam ca acelasi Malin l-a tolerat pe Gerula pe forumul PM numai pentru a injura LRS-ul, dupa ce aici Gerula ii desfiintase o carte scrisa de acesta.
Se pare ca prea multi in ziua de astazi au o coloana vertebrala a carei verticalitate oscileaza intre cea a unui contorsionist si cea a unei rame. Si sunt convins ca ne vor mai astepta si alte suprize, vis a vis de atitudinea fata de cooperativa. Pacat.
Desi am constatat o continua scadere calitativa, am perseverat in a achiziona lunar (mai apoi la doua luni si acum cand da Domnu sau sponsorul sa iasa de la tipografie :mrgreen: ) tot ce a aparut pe piata de profil, am aproape toate numerele din AVP, PM, PPT si PPS. Pentru a scurta perioada cumparam chiar si trei reviste pe luna - AVP, PM, PPT :lol: Dar in mod clar numarul cu odele aduse cooperativei este ultimul numar de PPT pe care am dat banii. Si la cat de multi cititori le-au ramas, lucrul acesta ar trebui sa-i puna pe ganduri.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 08 Ian 2014, 01:14

razvan m. scrie:Nu. Tre sa scoti 18,90 lei din buzunar daca vrei sa il citesti. :oops:
Imi pare o suma enorma pt a citi niste pupici in dosul lui Fane. Daca te rugam, nu faci poze sa citim aici si sa analizam rand cu rand prostitutia autorului.
Dasi au vrut sa faca vanzari mari cu publicarea articolului, pe principiul daca ata se cere asta le dam, cunosc o gramada de oameni care nu au cumparat revista pt ca refuza prostitutia. :oops:
Degradant!
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de SF » 09 Ian 2014, 13:26

lazarini scrie:
steff scrie:Cine semneaza articolul?
Cine altcineva decat trompeta cooperativei (din cate s-a scris pe aici se pare ca ar avea si o calitate oficiala), maestru Dan Secosan. Imi aduc aminte cum Malin Musatescu se razboia aici pe forum cu Adrian Ionascu pentru lobby-ul pe care acesta din urma il facea lui Nea Fane in paginile AVP pe stil vechi. Vad ca acum nu are nicio greata sa gireze, in calitate de Senior Editor al PPT, o atitudine pe care o condamna frenetic in urma cu ceva timp. La fel si Redactorul Sef Andrei Vladeanu, cel care era gata sa-i desfiinteze astuia cooperativa (avea o hotarare favorabila la instanta de fond), devenit peste noapte avocatul diavolului.
Bine, sa nu uitam ca acelasi Malin l-a tolerat pe Gerula pe forumul PM numai pentru a injura LRS-ul, dupa ce aici Gerula ii desfiintase o carte scrisa de acesta.
Se pare ca prea multi in ziua de astazi au o coloana vertebrala a carei verticalitate oscileaza intre cea a unui contorsionist si cea a unei rame. Si sunt convins ca ne vor mai astepta si alte suprize, vis a vis de atitudinea fata de cooperativa. Pacat.
Desi am constatat o continua scadere calitativa, am perseverat in a achiziona lunar (mai apoi la doua luni si acum cand da Domnu sau sponsorul sa iasa de la tipografie :mrgreen: ) tot ce a aparut pe piata de profil, am aproape toate numerele din AVP, PM, PPT si PPS. Pentru a scurta perioada cumparam chiar si trei reviste pe luna - AVP, PM, PPT :lol: Dar in mod clar numarul cu odele aduse cooperativei este ultimul numar de PPT pe care am dat banii. Si la cat de multi cititori le-au ramas, lucrul acesta ar trebui sa-i puna pe ganduri.
Imi amintesc ca Malin dispretuia si AGVPS-ul , la inceputuri , dupa aia nu o avut asa mari greturi pe vremea cand era anti Fane , acuma iar o intrat AGVPS-ul in conu lui de umbra .

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 10 Ian 2014, 02:00

Depinde de interes, de asta e frumoasa Romania: niciodata nu sti ce surprize iti rezerva viitorul. :oops:
Dusmanul tau de azi poate fi prietenul tau de maine! :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

malin
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 12 Mai 2005, 16:50
Localitate: Bucuresti

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de malin » 10 Ian 2014, 12:51

Razvan si Adelin, va rog sa nu ma tarati intr-un razboi din care nu fac parte (de la baietii ascunsi in spatele unor pseudonime nu am pretentii). Nu am nicio interferenta cu LRS, nicio legatura cu FRPS. Vad acum ca am ajuns sa fiu injurat nu pentru ce scriu eu, ci pentru ce scriu altii, asta intr-o pozitie in care eu nu am rol in politica redactionala a PPT. De ce nu aveti o discutie cu Andy Arif, cel care ingrijeste partea de spinning, el ar putea sa va lamureasca de ce de pilda nu il cenzureaza pe Dan F. Secosan, ca sa mai cumparati si voi revista PPT. Adica Secosan, cel pe care "noul" AVP l-a curtat cu asiduitate in toti acesti ani pentru a-l aduce in redactie, fiind de departe cel mai important autor din zona pescuitului stationar. Faptul ca unul si altul de pe aici simte nevoia sa se pishe pe o revista sau alta nu ma intriga. Pescarimea romana o sa aiba in maxim un an ceea ce probabil ca i se potriveste cel mai bine, adica disparitia presei scrise de specialitate. In acelasi timp am rugamintea sa nu amestecati aici interesele de PR si marketing de la Pescuit pur si simplu Vs. PPT, cu probleme ce tin de politica pescuitului. Sunt cativa ziaristi din presa halieutica (iar ziaristi in adevaratul sens al cuvantului nu sunt la noi decat vreo sase) care isi exprima public ideile, partizanatele, ideologiile la care adera, in timp ce cei care fac aici pe fetele mari nu au minima decenta sa spuna clar, pe fata, cine e Fat Frumos si care Zmeul. Nea Fane Popescu sau nea Nicu Selaru?

Scrie răspuns