Dizolvarea F.R.P.S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de MihaiV » 22 Noi 2012, 07:07

Eu tot nu inteleg ce cauta topicul asta pe sectiunea "competitii". Raposata n-am vazut sa aiba si nu cred ca va avea nici o legatura cu competitiile.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de apsalba » 22 Noi 2012, 07:36

MihaiV scrie:Eu tot nu inteleg ce cauta topicul asta pe sectiunea "competitii". Raposata n-am vazut sa aiba si nu cred ca va avea nici o legatura cu competitiile.
Vrabia mălai visează. Prietenul tău, dl. Țăruș este mai bine informat decât tine.

Pentru doritorii care sunt interesați de clubul Cetate, aveți ceva activități.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de jhonny » 22 Noi 2012, 10:08

Ma neispravitule, am treaba la Alba Iulia si ma planific pe 15-16 dec. si o sa vin la subsolul tau sa vad cati prozeliti mai ai.
:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:
Trece-ma la lista cu participanti la capitolul INVITATI. :lol1:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de Mister Fisherman » 22 Noi 2012, 10:55

Ce vrei sa vezi acolo ? Cum se strang toate fosilele cu foamea-n glanda si asculta la aberatiile unuei alte fosile care se crede sef peste pescuitul "sportiv" ? :lol: :lol: :lol:

Fosila sef nu are scrupule ,este in stare sa-si vanda si sufletul numai sa obtina CIS-ul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de apsalba » 22 Noi 2012, 13:30

Măi jegule,
Aici s-a pescuit fără taxă și s-au dat premii. Așa că,mai taie.
jhonny scrie:Ma neispravitule, am treaba la Alba Iulia si ma planific pe 15-16 dec. si o sa vin la subsolul tau sa vad cati prozeliti mai ai.
:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:
Trece-ma la lista cu participanti la capitolul INVITATI. :lol1:

N-ai tu curajul ăsta. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de jhonny » 22 Noi 2012, 15:12

Frica de ce??? Ca pe mine nu ma schimba nimeni!!!!!
Spatiul este frcventabil, nuuuu?????
Pregateste o adeziuneeeee!!!! Vezi ca incep sa vina meseriasii, spatiul se populeaza, asociatiile sportive se intaresc, nuuuu??????

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de zavera » 22 Noi 2012, 15:45

apsalba scrie:
MihaiV scrie:Eu tot nu inteleg ce cauta topicul asta pe sectiunea "competitii". Raposata n-am vazut sa aiba si nu cred ca va avea nici o legatura cu competitiile.
Vrabia mălai visează. Prietenul tău, dl. Țăruș este mai bine informat decât tine.

Pentru doritorii care sunt interesați de clubul Cetate, aveți ceva activități.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Din pacate, nu se deschide !
Eram destul de curios sa vad cum este organizat un astfel de club.
Nu are cumva si vreun blog, un portal ...ceva ?
Unde să-şi prezinte sportivii, palmaresul, vitrina de trofee etc.
Inteleg ca este un club destul de vechi, cu anumite activitati.

Oricum, la capitolul "comunicare si relatii publice", federatia sta cam rau...
Dai anunt despre sedinte si nu prezinti realizarile ? Ciudat ! :shock:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de Mister Fisherman » 22 Noi 2012, 18:24

Iata un exemplu de gandire a unei fosile paranoido-mitomane ... :lol: :lol: :lol: :lol:

Pescuitul sportiv este ramura sportivă recunoscută de stat și reglementat prin prevederile exprese ale Legii nr. 69/2000 privind educația fizică și sportul, cu modificările și completările ulterioare. În comformitate cu prevederile art. 2 al Legii nr. 69/2000, practicarea pescuitului sportiv este activitate de interes național sprijinită de stat.
De asemenea, statul recunoaște și garantează dreptul persoanelor fizice și juridice dreptul de a se asocia în vederea constituirii de structure sportive. Autoritatea privind organizarea, administrarea și controlul activităților și competițiilor pe ramura de sport – pescuit sportiv – revin prin lege, Federației sportive de specialitate, constituită și autorizată în condițiile legii. Practicarea pescuitului sportiv în habitatele piscicole naturale ca activitate recreativă sau de agrement se face în baza unui permis de pescuit recreativ/sportiv, eliberat de asociațiile de pescari sportivi, legal constituite. Asociațiile de pescari sportive legal constituite și autorizate de Autoritatea Națională pentru Sport și Tineret
, precum și forurile de reprezentare la nivel național, constituite pe principiul liberei asocieri, vor fi luate în evidență de Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale și Ministerul Mediului și Pădurilor în vederea de programe de acțiuni și proiecte comune pentru conservarea și protejarea resurselor acvatice vii.
si bomboana de pe coliva cooperativei :lol: :lol: :lol: :lol:
Asociațiile Județene de Pescuit Sportiv și Asociația Municipală de Pescuit Sportiv București își vor elabora propriile regulamente privind organizarea activității de Pescuit Sportiv la nivel județean, în conformitate cu prezentul regulament. În caz de conflict între dispozițiile acestor regulamente și regulamentul FRPS, prevalează regulamentul FRPS .


Atentie ! Nu se mai pescuieste dupa regulamentul ANPA , ci numai dupa regulamentul debitat de o minte cu grave tulburari psihice . :lol: :lol: :lol:

Bai fosila , ai consultat un psihiatru inaite sa debitezi idiotenia asta de regulament ? :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de Adelin » 22 Noi 2012, 23:43

apsalba scrie:Măi jegule,
Aici s-a pescuit fără taxă și s-au dat premii.
:

De ce ne minti, de ce ne minti...?! :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=nc9WpXSTcCE
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de jhonny » 23 Noi 2012, 17:36

La adunarea generala, voteaza cluburile asociate inscrise in registrul sportiv.
Ca la FRF cu Mircea Sandu. Ai grija amaratule, ca astia te pot schimba oricand si halal presedinte de federatie, te duci pe copca. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns