Dizolvarea F.R.P.S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de SF » 02 Mar 2012, 12:44

Nu mai insistati , daca nu stiati unele persoane sant influentate de fazele lunii , incepeti si voi cand o sa-i fie luna favorabila :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de semlecangheorghe » 03 Mar 2012, 18:50

Beii,...si a fost o furtuna saptamina asta...da nu asa,ci o rupt pomii,..asa furtuna o fost..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de nucus » 05 Mar 2012, 14:30

Fortuna intr-un pahar cu apa...

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de apsalba » 06 Mar 2012, 14:36

Serios? Vedeți că toate competițiile vor fi verificate de ANAF. Grijă mare. Vedeți cum faceți cu declarațiile privind spălarea de bani. Nu știți ce sunt alea? O să aflați! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Mar 2012, 14:44

Domnu presedinte,ma tot intreb,oare domnul Vladeanu si-a revenit dupa ce l-ati declarat persona non grata??Eu unul nu as fi putut trece peste moment...Dureros,dureros..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Mar 2012, 15:03

Si ca sa va mai linistiti,uitati-va aici ce crapi frumosi..

http://www.pvtv.ro/video/tone-de-crap-la-corbu.html
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de jhonny » 06 Mar 2012, 18:31

apsalba scrie:Serios? Vedeți că toate competițiile vor fi verificate de ANAF. Grijă mare. Vedeți cum faceți cu declarațiile privind spălarea de bani. Nu știți ce sunt alea? O să aflați! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Iar ai aparut, acum te-ai gandit sa le arati pisica cu ANAF, nu asa te stiu mai...ca am si uitat cum te cheama.
Concursurile se verifica de FEDERATIE... si... NUUUU????....Sau sa ABROGAT!!!! :roll: :roll: :D :D :D :D

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de Tavi » 06 Mar 2012, 19:24

apsalba scrie:Serios? Vedeți că toate competițiile vor fi verificate de ANAF. Grijă mare. Vedeți cum faceți cu declarațiile privind spălarea de bani. Nu știți ce sunt alea? O să aflați! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Este adevarat, am auzit si eu ca Blejnar ar fi declarat la Radio Erevan ca se intentioneaza introducerea jgheaburilor de masurat fiscale si introducerea accizarelor pentru nada si voblere. Se pare ca si DNA-ul si SRI-ul au intrat pe fir, de altfel este unul din motivele pentru care a fost prelungit mandatul lui Morar, eliminarea coruptiei din pescuit.
In sfarsit se face ceva pentru combaterea marii evaziuni din concursurile de pescuit.
Sper sa se lase cu arestari, m-am saturat de toti imbogatitii peste noapte din concursurile de pescuit. E momentul sa plateasca si ei impozite pentru sumele imense de bani care se invart pe acolo!
Propun de asemenea impozitarea suplimentara a sculelor de baitcast! Taxa pe inutilitate!
Poate asa are si tara asta o sansa!
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Mar 2012, 19:59

Tavi a scris
Propun de asemenea impozitarea suplimentara a sculelor de baitcast
Asa,asa,..si suplimentar aceasta taxa,sa fie indexata cu rata inflatiei..

Insa asta, numai si numai daca,si muscarii sint de acord sa plateasca un impozit pe fiecare iepure,cocos sau alta oratanie sacrificata de dragul legatului...

P.S.Am auzit ca pe orataniile federale,sacrificate in acest scop nu se platesc taxe,impozite...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de ovidiu14 » 07 Mar 2012, 18:11

Serios? Vedeți că toate competițiile vor fi verificate de ANAF. Grijă mare. Vedeți cum faceți cu declarațiile privind spălarea de bani. Nu știți ce sunt alea? O să aflați!

te voi lasa sa te cataloghezi singur /..asta daca ai bun simt dupa postarea mea....in contrapartida il rog pe vicepresedintele federatiei ...TALE...sa confirme sau sa infirme ce spun ...Vali scuza-ma dara asta e ...

Am participat la concursuri ...3...organizate de tine ...prin federatia pe care o pastoreai la vremea aia ...si pe care o renegi astazi...dand vine pe D-l Bele ...daca observi dansului ii pot spune DOMN.... Apsalba .....al carei presedinte erai ...PACAT DE OAMENII DIN APSALBA ....UN CARACTER DEOSEBIT SI LE MULTUMESC CA I_AM CUNOSCUT ....., deci apsalba a fost organizator al ...2 concursuri parca nu ?...am participat ...in cadrul campionatului federatiei ..la toate 3....pe spinning...NU AM PRIMIT NICI UN DOCUMENT FISCAL PENTRU TAXELE PLATITE .....( pt mintea ta obosita ...am acte pe toate taxele platite la LRS)...... e o fapta care nu se prescrie parca cum ai dori tu nu ? s-au s-a prescris si de asta astazi iti arati mizeriile mintii prin gesturi infantile si reprobabile la adresa celor ce aiu facut cat nici nu visezi ca vei face vreodata pentru pescuitul de competitie din ROMANIA...

spune ca mint ?...defapt e retoric ...ai mai avut o data ocazia sa ma faci mincinos si nu ti-a iesit ....ca nu ai putut ...iata ca sunt si lucruri pe care orice ai face nu reusesti sa le speli ... nu vreau sa intru in amanunte aici ...AMANUNTE ...ca sa nu incep iarasi ....
...popescule ...declaratiile mele pot fi probate cu martori ...daca ai tu[eul sa spui ca mint ...tu vei ramane un josnic prin incercarile de a distruge munca unor omanei PASIONATI ...si nu INTERESATI ...asa cum esti tu ...
Dupa cum vezi ...niciodata nu mi-am folosit in palmares titlul de vicecamp[ion national obtinut in campionatul federatiei nationale care nici macar o cupa nu a dat ca premiu pentru acel loc ......
Nu ma intereseaza ce ati facut cu 1 milion sau 2 cat am platit taxa ...nu-mi spune ca ai luat mici si bere de ei ca iti dai singur cu tesla in oua ...si e deranj ...ai sa vb prea subtire pentru pretenarii politici pe care ii folosesti in mizeria la care esti cap ....
ca si incheiere ...
Nu ma mai suna ....nu are rost ...nu sunt nici parsiv ...( sa intru in federatie ta cu gandul ca oricum tu dispari pana la aurma ...) si nici prost ...( sa iti mai cred ineptiile pe care le debitezi de prin 2008 sau mai bine )
.....
...imi place ca astazi unii care la infiintarea FNPSR cu 2 zile inainte doreau sa fie membrii si urma sa imi dea copii dupa actele asociatiei lor se transforma in mediatori...samariteni...filozofi ...sau impaciuitori cu taberele diametral opuse create pe parcursul timpului...de dragul.........audientei.....si atat...caci ei s-au retras peste noapte cu 24 de oare inainte de ag a fnpsr si nu au mai trimis actele pentru ca ..."am descoperit noi cine e popescu"...iar apoi s-au simtit excelent ani de zile umpland cu saliva APR ce a crezut intr-o federatie si necesitatea ei si a fost mebra pt un an ...pana a facut pasul inapoi avand in vedere ca hotararile ag nu se respectau ....... exista hartia care moptiveaza retragearea APR din fnpsr ....chiar daca in procesul verbal pe care ai avut grija sa-l coafezi probabil nu exista aceste amanunte ...... insa ai o problema ...
Vali Staratonov poate confirma ce spun eu aici ....
chiar daca i-am cerut sa confirme la inceput ...imi retrag rugamintea ...nu vreau sa-l pun in nici o situatie ..pentru ca tu nu meriti sa murdaresti oameni.... tu nu meriti nimic ... asta e ghinionul tau
asa te-ai nascut ...
.... indiferent ce divergente am avut cu vali Stratonov de-a lungul vremii...si au fost destule ...am reusit si sa continuam sa ne salutam.... cu tine e tardiv orice ...e tardiv orice inainte de a exista ... repet pt ca tu asa te-ai nascut ...
hai mergi la ANAF si spune ca tu nu ai avut nici o imp[licare in FNPSR...ca nu tu ai incasat banii ...ca nu tu trebuia sa dai facturi ,,,chitante ....etc.... continua mizeria care te caracterizeaza ...
Sa iti amintesc cum cantareai crapii de la dostad in saci de gunoi vileda ? daca ai uitat adu-ti macar aminte cum ti-am cerut cel putin sa nu mai filmati cantarirea in acest mod ca va faceti de **** .......ca presedinte apsalba ce te aflai , ca si concurent si ca si ...restul....REPET NU VREAU SA INTRU IN AMANUNTE ...NU MA OBLIGA...ABTINE-TE SI VEZI DE FEDERATIA TA SI DE CE VREI SA FACI FARA SA UMPLI DE **** RESTUL OAMENILOR LA NIVELUL CARORA DIN PUNCT DE VEDERE SPORTIV NU TE VEI RIDICA NICIODATA ..
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Scrie răspuns