Dizolvarea F.R.P.S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 12 Feb 2012, 16:05

SF scrie:
SF scrie:Popescule , in viziunea ta , mosulica asta de apare in clip ii practicant de sport si viitor cotizant la federatie , sau un simplu recreativ si car enu are de-a face cu federatia si o sa-si vada linistit de pescuit ?

http://www.youtube.com/watch?gl=SG&feat ... VMZWU8F22M

Popescu , raspunde , ii mosu din clip un practicant de sport si viitor cotizant la federatie ?
Popescu , ai de gand sa raspunzi ?

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 12 Feb 2012, 16:09

Din ce am văzut, este un biet sărman care prinde si el de o prăjală. Nu intră în sfera noastră de interes decât eventual pentru a fi ajutat prin alte mijloace. Sper să fie din ce în ce mai puțini.

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 12 Feb 2012, 16:15

Fai escroaco , te-a cruprins subit compasiunea ? Asta asa sa inchizi gura la lume , ca de altfel , daca erai tu "mare sef" cu sigurata si acel sarman era taxa macar cu 10 lei . Acum normal ca nu intra in sfera ta de interes , nu are sediu si patrimoniu .

Hai sictir tarfa mitomana !

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 13 Feb 2012, 07:40

Si daca pana acum nu v-ati convins de escroaca penala , va rog sa urmariti un raspuns dat pe un forum , pe timpul cand era presedinte FNAPSR . Asta se intampla in 2008 , pe atunci pescuitul nu era recunoscut ca sport , ca nu avea el federatie sportiva :lol:
Dar tot escroaca mitomana sustine acum ,ca pescuitul este recunoscut ca sport din 2002 :lol:

Fai penalo , mananci c.acat cu gura plina , pescuitul este recunoscut ca sport in functie de cum delirezi tu ? Iesi ca puti ! :arrow:
Or vreau sa va amintesc faptul ca pescuitul nu este recunoscut ca sport si pentru a fi recunoscut trebuie sa functioneze (cluburile) cel putin trei ani si apoi se poate vorbi de Liga.
Numai un om "normal la cap" poate sa creada ce spune paragladina asta !

http://www.prietenipescari.ro/pescuit/f ... .msg11131/

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 13 Feb 2012, 09:13

Domnule Popescu,tinind cont de indemnul domniei tale, am dat un ochi pe sit-ul federal,parcurgind niscaiva statute si regulamente.Desi scopul meu initial era sa gasesc citeva referiri despre modul(democratic)de alegere,schimbare,inlocuireetc a 'presedintelui',inainte de toate nu am putut sa nu remarc anumite schimbari,cum ar fi

http://frpsc.ro/category/conducerea-frps/
-contul federal este trecut la vedere,dai el din prima..ok,e bun si asta..

-vad cu uimire ca din conducerea frps.lipseste numele d-lui Dorel Harsan.Deasemnea din lista asociatiilor,cluburilor ,inscrise in federatie,lipseste asociatia d-lui Dorel Harsan.Hmmm ,sa fie vorba de 'Clubul de pescuit sportiv Arad?",club aflat in asa zisa,..asteptare??
Deasemnea stiu ca anul trecut selectioner principal era exact domnul Dorel Harsan,ori anul acesta asa zisul lot national la intocmit d-l Stratonov,ceea ce ma face sa emit supozitia ca ,d-l Harsan s-a ....distantat de federatia domniei tale,lucru care nu poate sa fie bine pentru domnia ta ,avind in vedere trecutul competitional al domnului Harsan,precum si legaturile strinse ale domniei sale in forurile internationale..
-deasemenea am constatat un look foarte atragator al sit-ului,diferit de cel de anul trecut...numai ca ..oops,lipseste ....forumul..Forum care exista anul trecut,adar anul acesta a disparut,pesemne din cauza numarului prea mare de accesari comparativ cu puterea de moderare a numerosului personal,din nenumaratele structuri interne ale federatiei..ma rog...
- dupa ce am cautat vreo ora printre regulamente ,statute etc,etc,lucru nu foarte inviorator pentru ficatul meu sensibil,nu am gasit nicaieri vreo referire la presedinte,mai exact statutul acestuia..Asadar,am doua intrebari

1.Exista in statutul federatiei,un statut al presedintelui?Daca da ,unde?
2.D-l Dorel Harsan,mai face parte din conducerea federatiei,asa cum afisati anul trecut??Atentie la a doua intrebare,pot verifica instant raspunsul si va rog sa aveti bunul simt sa nu-mi dati o replica de genul"intreaba-l pe Dorel Harsan"...Multumesc anticipat..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 13 Feb 2012, 09:53

Domnu Popescu,cred ca este inzapezit.. :roll:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 13 Feb 2012, 10:03

1. Art. 29 din statut se referă la președinte.
2. Da. Dl. Hărșan este președintele comisiei de antrenori și Clubul sportiv de pescuit Arad la care este președinte a trimis cererea de afiliere la federație. În cursul zilei de azi trimite și listele cu sportivii pentru legitimare și propunerile pentru loturile naționale din partea clubului.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 13 Feb 2012, 10:54

Te-ai înzăpezit? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 13 Feb 2012, 11:01

Nu ,stai numa ca revin indat,acu am oleaca treaba..

Te rog frumos da-ne link-ul la articolul acela,poate sa-mi fi scapat,caci nu sint obisnuit cu atitea legi..paragrafe etc..Multumesc..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Mesaj de jhonny » 13 Feb 2012, 11:02

FFFF, nu mai scrie sub acest nume de utilizator, ca tu nu mai esti sef la acea as. si ai fost atentionat de actualul lor sef, ce nu ai inteles?

Scrie răspuns