Dizolvarea F.R.P.S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 12 Feb 2012, 14:06

Popescule , in viziunea ta , mosulica asta de apare in clip ii practicant de sport si viitor cotizant la federatie , sau un simplu recreativ si car enu are de-a face cu federatia si o sa-si vada linistit de pescuit ?

http://www.youtube.com/watch?gl=SG&feat ... VMZWU8F22M

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 12 Feb 2012, 14:16

Simpatic mosul. Ei, nu stie el ca vremurile apuse, despre care vorbeste cu nostalgie se vor reintoarce mai curand de cat crede.... Acum ca a pus Popescu ochii pe lac, cu ganduri mari, treaba e pe jumatate rezolvata. :lol:
Vorba aia, omul sfinteste locul. Va sfinti Popescu si locul asta, ca pe celelalte pe unde a trecut... :lol:

Cica balta are si guvide. Deci nu vad de ce nu s-ar putea tine tot acolo si etapele de pescuit marin :idea:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 12 Feb 2012, 14:19

nucus scrie: Daca vei continua sa ne spui aceleasi povesti, intram intr-o alta era glaciara :lol: !
Iata o explicatie plauzibila pentru valul neobisnuit de ger care afecteaza intreaga tara ! :lol: :lol: :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 12 Feb 2012, 15:00

nucus scrie:Am vorbit in nume personal si n-am sa ma zgirii pe ochi cum n-am sa-ti cer scuze decit doar ca reciprocitete !
Punem pariu că o s-o faci?

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 12 Feb 2012, 15:14

SF scrie:Popescule , in viziunea ta , mosulica asta de apare in clip ii practicant de sport si viitor cotizant la federatie , sau un simplu recreativ si car enu are de-a face cu federatia si o sa-si vada linistit de pescuit ?

http://www.youtube.com/watch?gl=SG&feat ... VMZWU8F22M

Popescu , raspunde , ii mosu din clip un practicant de sport si viitor cotizant la federatie ?

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 12 Feb 2012, 15:27

Ati vazut cu ce nonsalanta a recunoscut, tarfa pescarilor ,ceea ce am scris despre ea? Nici macar nu a incercat sa contesteze ceva . E clara situatia , tarfa penala vrea sa controleze absolut tot ce tine de pescuitul recreativ/sporiv
Ba mai mult , a venit si cu "noutati" , vrea si Lacul Morii pentru competitii :lol:
Acum , printre cei care intra pe acest forum ,cu siguranta sunt multi care pescuiesc pe acest lac . vreau sa stiu si eu opiniile lor :lol:

212 asociatii sunt inregistrate in REGISTRU UNIC DE EVIDENŢĂ
AL ASOCIAÅ¢IILOR PESCARILOR SPORTIVI , interesat este ca doar cateva au luat pozuitie impotriva aberatiilor acestei federatii cu pretentie de "guru" absolut in pescuit, restul asteapta sa ce ?
Jocul asta duplicitar a unor asociatii scoate in evidenta interesele lor meschine care nu au legatura cu pescuitul, asa s-a intamplat si cand au fost distruse raurile de munte , mare majoritate au mers "pe burta" cu ciocul mic
Crede cineva ca daca ,acesta anomalie din pescuit , ajunge sa controleze tot , se mai alege cineva cu ceva ? :lol: :lol: :lol:
Domnilor "sefi" de asociatii , aveti vise erotice daca va faceti iluzii ca mai puteti voi sa mai ciuguliti ceva in cazul in care federatia o sa contriooleze tot , basca ca o sa aveti de plata si o "mica " cotizatie anuala de solidaritate :lol: :lol:
Asa ca , dormiti linititi , federatia vegheaza la "bunastarea, voastra

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 12 Feb 2012, 15:38

Ecroaco mitomana , nu te mai obosi sa raspunzi , deja cei de la crap ti-au pus un diagnostic :


http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic ... b69f22d28d

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 12 Feb 2012, 15:38

Boulene,
registrul respectiv a fost desființat, tocmai pentru că respectivele asociații erau un fel de SRL-uri mascate, care făceau fix ce zici tu despre mine. :lol: :lol: :lol:
Primii care s-au prins de mișcare, nu au fost aceste asociații de care te milogești tu, ci tocmai (ghici?) AGVPSR care aleargă ca găina fără cap pe la ANTS să se autorizeze ca structură sportivă. Ghinionul ei este că ANTS s-a prins de mânărie și i-a cerut să despartă vânătoarea de pescuit și apoi pot solicita afilierea. Ia zi tu, din creierul ăla cât un bob de piper, ce o să facă?
PS Vezi ce limbaj elevat folosesc eu cu un dobitoc? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 12 Feb 2012, 15:44

Fai tarfa schizoida , cum sa alerge aia dupa CIS cand ei sunt asociatiie de vanatori si pescari .

Cine sloboz sa te bata peste gura o sa dea CIS la vanatori ? Ori esti prost , ori dobitoc ,

Te reguleaza toata lumea-n gura si tu tot nu te mai saturi ? :lol: :lol: :lol:

Cat poate sa minta escoaca asta nimfomana ! Unde ai desfiinta panarama registrul asociatiilor , ai ceva la mana ?

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 12 Feb 2012, 16:00

Academiciene, fă o strigare la ANTS pentru a verifica afirmațiile mele. Dar pe cât ești tu de inteligent nu ma mir că nu pricepi că trebuie să fi înscris în Registrul sportiv pentru a fi autorizat ca structură sportivă. Dacă se numește asociație de pescari sportivi nu înseamnă nimic. E ca și cum tu te numești bass assassin și în fapt ești un dobitoc. Dacă zici că ești bass, pune-ți o poză pe forum. Aș vrea să-ți văd și eu mecla. Și să ți-o vadă toți. Dar ești prea laș ca să faci așa ceva!
Fă o strigare și la ANPA să vezi ce e cu registrul de evidență al așa ziselor asociații de pescari sportivi. Ce te costă? Nu ai și tu 2 lei de telefon? :lol: :lol: :lol: :lol: Păduche!

Scrie răspuns