A fost respinsa actiunea de dizolvare a LRS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 22 Iun 2011, 10:51

miky
nu vreau sa ascund nimic , nu vreau sa se uite nimic , nu doresc ca ignorarea sa insemne uitare sau te miri ce alte interpretari de genul asta
eu ma refeream la ceva de genul sa-si vada fiecare de treaba lui
nu vreau sa ma intereseze mai mult tabara adversa decat cea din care fac parte
sub aspectul asta vorbeam
indiferent cine si ce a gresit sa il arati cu degetul nu rezolva nimic
daca se poate face ceva , asta cred ca e important
sa se faca , sa se vorbeasca mai putin si apoi crede-=ma chiarca doar valoarea competitiilor va face diferenta
nu este deloc bine ca fenomenul se poate imparti dar nici dragoste cu sila nu se poate
si atunci nu cred ca varianta aleasa de "federatie" la un moment dat e cea mai buna ...adica sa distrugi pe ceilalti ca pescarii sa nu mai aiba alternativa
cand exista monopol mediocritatea se instaleaza comod
in postarile mele nu vei gasi niciodata lucruri scrise numai de dragul de a fi spuse "asa, sa fie"
interpretarile oricui nu pot fi decat acceptate ...si atat
LRS are in spate multa munca si mai are multe de spus , si de facut ...
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 22 Iun 2011, 10:51

:lol: :lol: :lol:


Scuze Ovidiu,ai postat inaintea mea,m-a amuzat ultima parte a raspunsului lui Micky,deci lui ii sint adresate...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 22 Iun 2011, 10:59

ovidiu14 scrie:nu vreau sa ascundLRS are in spate multa munca si mai are multe de spus , si de facut ...
si de invatat...
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 22 Iun 2011, 11:39

cat se poatede corect Tavi
..doar ca un amanunt , am avut ocazia sa stau de vorba in Croatia cu pescari din 7 tari ...despre fenomenul spinning de competitie
toti, dar toti crede-ma au avut un singur raspuns si se regaseste si in presa croata si sarba in cateva articole ,
...voi sunteti profesionisti"
crede-ma ca departe de mine gandul de a spune cuvinte mari
asta le-a fost reactia si suedezilor de la Monarch Doch, ungurilor de la trabucco. ucrainienilor sau polonezilor de la salmo
si de asta imi permit sa spun ca totusi spinningul a ajuns undeva ...departe ...si asa cum spunea Malin ...spinningul merge mai departe ....si nu oricum
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 22 Iun 2011, 11:51

ovidiu, eu unul nu contest performantele LRS si probabil ca sunteti peste croati si alti europeni, bravo!
Dar e bine sa te compari cu cei mai buni nu cu cei mai slabi. Dati un ochi la ce se intampla peste ocean in turneele de bass , ei sunt adevaratii profesionisti. Pastrand proportiile si trecand peste partea financiara care va ramane un vis frumos, sunt multe lucruri care se pot prelua de la ei si aplica (gratis) cel putin in privinta regulamentelor si modului de organizare a competitiilor.
Si mai e mult de lucru la calitatea pistelor de concurs. Din pacate nivelul competitiei este puternic afectat de asta. Nu poti face concursuri adevarate in conditiile in care jumatate din concurenti dau gherla, e mai mult loterie decat alegerea celui cu adevarat mai bun.
Compara Gostilele cu Periprava...
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Mesaj de ANDREI RIGA » 22 Iun 2011, 12:37

miky scrie:ci dimpotriva poate ar fi timpul sa inceapa o discutie serioasa despre fenomen, despre cine a gresit, ce s-a gresit, unde s-a gresit, ce trebe facut, ce se doreste efectiv, etc... ma refer evident la cei cu dorinte sincer constructive...
Miky,
Sunt perfect de acord cu tine, cu o singura exceptie
"despre cine a gresit" trebuie trecut la coada prioritatilor. Sub nici o forma uitat, dar mai la coada. In capul listei trebuie sa fie "ce s-a gresit, unde s-a gresit, ce trebe facut".
Eu zic ca asta este diferenta intre politica si management!

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 22 Iun 2011, 15:19

trebe sa ma explic :
cand am zis cine-a gresit nu ma refeream la a arata cu degetul !
de pilda, io consider ca Popescu NU A GRESIT :lol: :lol: :lol:
omu' asa e el malefic, si xxxxx :lol: ... de la natura ! Are un interes si pe ala si-l urmareste tenace ! si pentru asta trece peste cadavre ! El nu face lucruri din greseala, ci speculeaza orice cuvant, orice situatie, orice oportunitate de a-si atinge scopul ! Si le speculeaza bine, reusind sa provoace atatea valuri ! Machiavelli ar fi mut de admiratie in fata lui !
alaturi de el, in federatie insa, au ajuns si altii, care afirma ca din buna credinta, si-i cred, s-au inrolat acolo ! Chiar daca ar fi sa aiba si argumente in privinta asta, atitudinea si reactiile lor privind actiunile federatiei, a presedintelui lor, chiar si a clubului Cetate, ... dupa mine contin greseli ! Bland, le-as zice greseli umane ! :D
Daca acesti oameni sunt de buna credinta, asa cum afirma, si-i cred, atunci ei nu trebe aratati cu degetul, insa trebe convinsi, facuti sa inteleaga unde iese drumul in aratura ! Sunt sigur ca la un moment dat vor pricepe !
Si de partea cealalta au fost greseli, cred eu ! greseli care puteau fi evitate ! Ma rog, eu sunt din afara sistemului, dar nu propuneam o vanatoare de vrajitoare, ci dimpotriva: primul pas in a deveni mai bun, este acela de a accepta ideea ca ai putut gresi, fara sa simti nevoia de a te ascunde in multime ! Pacifismul cu orice pret, nu inseamna mare lucru si ne fereste de progres :D

PS: cand am zis a le ascunde sub covor, nu am insinuat ca ar fi ceva de ascuns, sau ca tu, Ovidiu14 ai dori asa ceva...
termenul de ascuns sub covor, insemna de a le da la o parte, intr-un colt, sa nu mai stea in cale, sa nu mai deranjeze ochiul si armonia ce va' sa vina :lol: :lol: :lol:
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 22 Iun 2011, 17:51

....Stai numa sa apara Machiavelli,si osa te crucesti ce a mai inventat..De obicei dupa o perioada de absenta,te socheaza cind apare...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 23 Iun 2011, 08:01

tavi
ovidiu, eu unul nu contest performantele LRS si probabil ca sunteti peste croati si alti europeni, bravo!
Dar e bine sa te compari cu cei mai buni nu cu cei mai slabi. Dati un ochi la ce se intampla peste ocean in turneele de bass , ei sunt adevaratii profesionisti.
nu compara volei cu fotbal ....vorbim despre competitie de spinning din barca ...PUNCT
eu nu am discutat de bass care nu-si are rostul aici ...vorbim deja discutii daca trecem la bass si nu cred ca e cazul

ti-am spus ceva reactii ...daca ti s-a parut ca m-am comparat cu cineva ai inteles gresit ...ei ne-au catalogat, si au mai facut-o si cu ani in urma cand cei de la Lapland au venit la Sarulesti la un concurs ...ii las pe cei ce stiu reactiile lor de atunci sa ti le spuna sa nu crezi ca ma compar iarsi cu cineva ...plus ca aici nu e vb de mine ci de fenomen
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 23 Iun 2011, 09:13

Ai dreptate Ovidiu ! Comparatiile nu sunt relevante si mai ales nu-s necesare !
Esentialul este ca LRS, cum, necum, are un campionat care a produs performanta, titluri, succese (uri :lol: ) Ca sunt sportivii valorosi, ca e campionatul puternic, ... Who cares ? ? ? Important e ca sistemul FUNCTIONEAZA si a produs rezultate !
Si ca sa revenim la subiect si la invataminte, tocmai asta e shpilul:
nu trebe stricat ceva care exista, functioneaza si are rezultate, si inlocuit mai apoi cu altceva, produs pe hartie in biblioteca cuiva din exteriorul fenomenului, care dupa cum se vede, da ca nuca in perete,...ci dimpotriva, ... acel ceva deja functional, trebe facut mai bun, daca se poate doar, plecand de la ce deja exista si dovedeste ! ! !
Si daca diversele sectiuni deja functionale, spinning, crap, fly, stationar, si etc. (adica si marin si pescuit din avion sau alte stiluri pe care trebe sa le inventam), deci daca aceste sectiuni, si numai ele, din interior, ajung la concluzia ca totul ar functiona mai bine daca s-ar uni intr-o structura care mai apoi sa permita o sustinere mai buna a fenomenului competitional in pescuit inclusiv la nivel bugetar (de stat si alte surse interesate de finantarea fenomenului macro), atunci e nevoie de o federatie mare !
Pana insa sectiunile de mai sus, nu ajung singure la concluzia asta, si efortul nu pleaca din interiorul lor,... federatia nu e necesara, iar orice altceva ar vrea sa-i tina locul, are fizionomie de "strutocamila"
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

Scrie răspuns