FRPS invita cluburile sportive la dialog

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 29 Sep 2011, 12:59

Tavi scrie:Nea Fane lasa vrajeala si fumigenele. Pana nu ai CIS nu ai nimic.
Cand vei avea CIS vei avea dreptul legal sa-ti denumesti competitiile nationale si oficiale. Atat si nimic mai mult. Pana una alta, nu ai competitii, nu ai concurenti, nu ai CIS, nu ai afiliere la FIPS, nu ai decat niste hartii si un desen inregistrat la OSIM.
[...]
Da tupeul? De tupeu ce zici?
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 29 Sep 2011, 13:53

tu nu ai gura? :D
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 29 Sep 2011, 14:30

era un banc cu ursu si ariciu .....si cu pe unde vorbeste :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 29 Sep 2011, 15:12

Ma dezamagesti ...nu ca ar fi prima oara ...
ai scapat din vedere cateva aspecte ... nu iti voi spune care caci nu fac decat sa te ajut sa distrugi in continuare ...cam asta e telul tau
insa la momentul oportun vei realiza ca nu poti pune monopol pe denumirea de "campionat national" caci este inclusa in mai multe ramuri de mai multe genuri si deci iarasi ...gresesti
TITULATURA DE "CAMPIONAT NATIONAL" NU ITI APARTINE....este absurd...tu asa ai scris :
titulatura de campionat national ne apartine ....corect?
gresesti ...amarnic...
in continuare nu arati decat ca te intereseaza inainte de orice sa distrugi ce este daca poti pentru a lua tu locul prin lipsa de concurenta nu prin prezenta de performanta

spune ca nu am dreptate ! ...


BTW stii ca FIPS nu e obligat sa te primeasca indiferent ce forma de organizare ai nu ? pana una alta de nonguvernamental ai auzit ? iar membrii daca se opun admiterii tale nu ai ce sa faci ...nu-mi invoca statutul lor caci e simplu ...exista comisii care discuta calitatea pe care ai dobandit-o eventual si tin cont de metodele folosite , istoricul pe care il ai ( btw iti cam trebuie niste ani de competitii recunoascute sa poti apela la statutul de mebru FIPS CIPS...sunt convins ca stii nu ?)
etc
ca-ti dau idei
eu te provoc la performanta ...intre ce vei organiza si ce organizam noi
te tine ?
si daca vei fi mai bun ai tot respectul si aprecierea daca nu ...recunoaste-le tu pe ale altora
cum normal ar fi deja s-o faci


ce spui ?accepti provocarea ?
atentie ca presupune fair play nu procese cu un club ,(de care nu ai auzit dar isi are sediul la tine acasa ),impotriva lrs
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 29 Sep 2011, 15:28

apsalba scrie:Înteleg la ce te referi. Toate la timpul lor. Nu se pot sări anumite etape. Mă gâdesc că știi la ce mă refer.

Acu nu demult ,prin primavara,asta nu era decit o ”formalitate”Iti amintesti??

Iti amintesti ca m-ai citat,atunci cind mi-am exprimat idoielile cu privire la nasterea federatiei,aruncindu-mi in fata actul acela constitutiv?Ei bine,pina nu aveti C.I.S.,nu existati...

Si mai cred ca uniforma de ursulet panda ,nu la incintat prea mult pe omul A.N.P.A.-ului,si ,presupun,ca nici nu are darul sa grabeasca primirea C.I.S.-ului.Asadar, a poza in martir,sugerind ca anumite elemente ”malefice” se opun ,suna melodrama.In realitate se cheama ”ce-si face omul cu mina lui”...

Si tot nu mi-ai raspuns care este pozititia federatiei fata de Rosia Montana,fie si neoficial,si fara C.I.S....
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 29 Sep 2011, 15:40

Gigi, tu nu ai inteles ca pe Fanel nu I'll mai intereseaza mediul, cu I'll interesa pe vremea FNPSR-ului. Ala a fost un propiect care a murit. Acuma I'll intereseaza competitia...
Sau asta ar trebui. Insa ma intreb, daca chiar I'll doare de competitii de ce dracu n-a organizat inca niciuna sub egida noii federatii?
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 29 Sep 2011, 15:41

nu CIS-ul atesta existenta unei persoane juridice ci CIF-ul, si chiar si fara CIS federatia poate daca vrea sa organizeze competitii ... caracterul lor este identic cu al oricarei alte competitii de gen
ce nu se vrea a se intelege este imposibilitatea de a monopoliza acest aspect
indiferent de titulatura, poate organiza orice entitate de gen concursuri pe care sa le numeasca functie de acoperire teritoriala sau participare , cum doreste
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 29 Sep 2011, 17:12

[quote="razvan m."]Gigi, tu nu ai inteles ca pe Fanel nu I'll mai intereseaza mediul, cu I'll interesa pe vremea FNPSR-ului. Ala a fost un propiect care a murit. Acuma I'll intereseaza competitia...
Sau asta ar trebui. Insa ma intreb, daca chiar I'll doare de competitii de ce dracu n-a organizat inca niciuna sub egida noii federatii?[quote]

Brae,competitiile nu se pot numai pe piste artificial amenajate.Poate ca merge la crap si satationar dar la fly,spinning si pescuit marin trebe si piste naturale..Ori daca problemele de mediu se rasfring asupra pestilor si nu numai ,unde naiba se vor mai prinde pesti??In lighean??

Ce mare lucru sa aiba si federatia un cuvint de spus??

Da daca le astupa aia gura cu vreo 500000 de euroi??Eee??Nu-i bine sa ai federatie??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 29 Sep 2011, 17:18

Tavi scrie:tu nu ai gura? :D
Am da raman mut de cate ori posteaza asta. :D
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 29 Sep 2011, 21:25

Intr-unul din rarele lui momente de luciditate ,Gerula a scris

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

de popescu stefan pe Septembrie 28th, 2011, 1:51 pm

FRPS a inregistrat la OSIM dreptul de organizare a competitiilor sportive oficiale de pescuit sportiv, atat cele nationale cât și cele internaționale care se desfășoară pe teritoriul Romaniei.
http://www.osim.ro/publicatii/marci/bop ... st2011.pdf

poz.119 si fila 72
popescu stefan trecut prin multe Mesaje: 249Membru din: Aprilie 17th, 2010, 9:02 am
Sus

--------------------------------------------------------------------------------




Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

de Gerula pe Septembrie 29th, 2011, 11:41 am

Nu stiu de ce incerci cioace de-astea. Gandeste-te ca o chestie de-asta n-o citesc doar trogloditii din cotetul lui rasulescu (astia sunt aproape in moarte cerebrala, ar putea pune botul). In LRS sunt cativa oameni care judeca, si nu reusesti decat sa nu fii luat in serios.

Poi vezi dragule, daca asculti si iei pe pastilutele??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns