FRPS invita cluburile sportive la dialog

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 28 Sep 2011, 15:07

Te grabesti? Eu, nu. O să afli la timpul potrivit, precum si lista celor care au incercat blocarea eliberării CIS-ului. Spre ghinionul lor, degeaba.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 28 Sep 2011, 15:11

Eu nu ma grabesc...spor la treaba. :D
Matale te-ai grabit un pic cu anuntul asta:
"FRPS a inregistrat la OSIM dreptul de organizare a competitiilor sportive oficiale de pescuit sportiv, atat cele nationale cât și cele internaționale care se desfășoară pe teritoriul Romaniei."
Care e usor eronat... usor. :D Si susceptibil de .. info false. :D
Si cu asta:
"Anunț pe această cale faptul că FRPS a înregistrat la OSIM conform clasei 41 de clasificare Nisa - activități sportive - toate competițiile sportive oficiale nationale și internaționale de pescuit sportiv care se desfășoară pe teritoriul national, inclusiv la muscă artificială. Începând cu anul 2012 organizarea acestora revine de drept FRPS ca unic organozator în conformitate cu prevedrile exprese ale art. 37 lit. b și f din Legea nr. 69/2000 privind educația fizică și sportul.
Pentru cei care doresc să participe la CN 2012 le reamintesc prevederile art. 13 alin. 3 din Legea 69/2000 și anume obligativitatea de a fi legitimat la un club sportiv. Calendarul competițional precum si cluburile care au inscris echipe sau sportivi pentru CN 2012 va fi postat pe www.frpsc.ro"
Care in lipsa CIS-ului e un pic prematur... un pic. :lol:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 28 Sep 2011, 17:38

Caree,C.I.S.,brae???Da-l naibii,..io crdeam ca acu e in derulare”formalitatea„ aceea de aderare la F.I.P.S.-C.I.P.S,,ca asa era vorba prin primavara :roll: :roll: :roll: Mai atit era de inseplinit...o formalitate...,nu-i asa??


Nea Fane care este pozitia Federatiei,fata de Rosia Montana??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 28 Sep 2011, 18:22

Profit pe aceasta cale de faptul ca tov. presedinte e aici si ne raspunde pertinent la intrebari si intreb si io de curios asa: fuse expozitia sau nu fuse?! :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 28 Sep 2011, 20:48


Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

de Gerula pe Mai 25th, 2011, 5:36 pm

Si-a exprimat vreunul din cluburile membre ale LRS dorinta de a se afilia?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 28 Sep 2011, 21:31

apsalba scrie:Te grabesti? Eu, nu. O să afli la timpul potrivit, precum si lista celor care au incercat blocarea eliberării CIS-ului. Spre ghinionul lor, degeaba.
Traieste! Traieste ! E viu! :shock:

Sa ne traiesti coane Fanica! Ce mai faci? Ce mai e nou prin federatiune? Cum o fo' targu' , fain ? Si altceva? Ce mai zici ? Ce "suprize" ne mai pregatesti ?

Slava domnului ca esti teafar! Auzi , da ai patit ceva de nu ne-ai mai scris pana acum ? In fine , bine ca esti teafar si ne poti scrie!

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Mesaj de Mister Fisherman » 29 Sep 2011, 06:46

Sa ne traiesti Nea Fane !

Cand ai inviat bre si ce idei minunate ti-au mai trecut prin "serenissima" minte ?
Sa stii ca ai inceput deja sa starnesti invidia pe aici !
Cata inteligenta si ce gandire intelepta ai matale tot timpul , extraordinar !!!
Si cine s-a gandit vreodata la ce miscare" inteligenta" ai sa faci , cu asta le-ai inchis gura la carcotasi definitiv ! Esti de .. nu se poate

Traiasca FRPS in frunte cu mult iubitul , stimatul si inegalabilul ei presedinte Stefan Popescu !

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 29 Sep 2011, 08:41

...zice cam asa parca

" Activitati sportive : organizarea de competitii sportive oficiale nationale international;servicii de pescuit;organizarea de campionate si turnee internationale"

De aici si pana la ce spui e o diferenta enorma , sa-i zic minciuna ? iar te superi aiurea ...NU-ti confera dreptul de exclusivitate in organizarea competitiilor de gen , nu-ti acorda vreo titulatura rezervata legislativ pentru competitiile pe care le vei organiza, iar OSIM nu se ocupa cu acordarea acestor drepturi ci pune sub titlul de proprietate inregistrarea solicitata care la descriere cuprinde domeniul de activitate .

Daca ma insel arata-mi articolul de lege ce interzice APCR sau LRS sa mai faca concursuri pentru ca ele sunt sum imperiul inregistrarii tale la OSIM.

Daca poti raspunde la obiect stric si documentat apreciez , daca nu nu o fa te rog frumos .
Din partea inca o data sincer iti doresc sa organizezi cat mai multe competitii sportive si la care sa vina cati mai multi oameni care poate asteapta de mult sa faca acest pas si asa cum am mai spus , fie ca aceste competitii sa genereze echipe care sa aiba numai rezultate cel putin cat ale baietilor din lotul de barca .
Cred ca iti poti calca pe suflet sa le adresezi macar felicitari si sa le recunosti meritul de a fi vicecampioni mondiali ...ATENTIE....FIPS CIPS.
Nu ca alte competitii nu ar conta la fel de mult dar faceai de mult referire ca FIPS CIPS , numai tu etc ...nu mai au rost detaliile ...
Inteleg acum de ce am avut atatea apeluri ieri de la tine ...ca sa-mi spui de aceasta inregistrare si care nu ne mai permite noua sa facem nimic ....
Te inseli ...amarnic ...oricine poate face concursuri de pescuit in Romania ...si e treaba lor cum o fac si ce asteapta de la ele asa cum ar trebui sa fie treaba ta si numai a ta in ceea ce vrei sa faci
Crede-ma si numai daca nu vrei nu vei recunoaste ca alta atitudine din partea ta ar fi avut alte rezultate ...
Sport la treaba si felicitari pentru inregistrarea siglei ...e simpatica .
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 29 Sep 2011, 09:31

Hai mai Ovidiu iar ii pui prea multe intrebari si nu mi-a raspuns la intrebarea cu targul....."A fost au ba?!"...intreb pt ca eram direct interesat de introducerea Ardealui în circuitul expozitional. :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 29 Sep 2011, 09:52

Daca ar fi sa ne luam dupa Popescu, o data ce un producator de franzele isi inregistreaza firma sau marca la OSIM, nimeni in tara asta nu mai poate produce franzele !
Logica popesciana !

Si cand te gandesti totusi ca unii isi pun sperantele in mintea luminata a d-lui Popescu...
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns