LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de terrybill » 26 Ian 2014, 01:38

Ce se intampla la ora actuala in competitii e pennybill.... dar au mai fost momente. Acum e MEGA-PENNYBILL.
Va fi la mare rang zicala "dupa razboi, multi viteji se-arata..." fara nici o "rana".
TRIST!
E un paradox pe care eu inca incerc sa-l elucidez, nu stiu daca voi reusi, insa daca reusesc, PE CUVANT CA NU MAI DAU IDEI DE IESIT DIN EL LA NIMENI! Raman la parerea ca e mare pacat cum pescari de competitie excelenti au ales sa nu mai participe din cauza conditiilor, iar altii la fel de buni sa "piara pe limba lor" din cauza comportamentului antisocial sau doar al pizmei altora, lucru inacceptabil intr-un sport (daca il putem numi asa). Faptul ca ma mai obosesc la ore tarzii sa mai postez ceva pe aici este datorita faptului ca undeva, in adancul sufletului, se pare ca-mi mai pasa o farama... cand se va stinge tot... nu se va mai aprinde niciodata. Succes, doamnelor si domnilor!
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de costica_fishing » 27 Ian 2014, 13:01

Toate ca toate....
FIPS se comporta in functie de cat ii duce capul pe aia din conducere....

Da' eu nu inteleg cine e Ganicus. Iar din postul lui nu inteleg cine e V.S., S.D......

Si nu inteleg de cand pana cand cei din WSB se simt supusi unui regim de discriminare.....

Si cine dracu se simte umilit de nu stiu de podium ocupat in intregime de wsb....

Poate nu sunt eu foarte intelegator...
Sau poate am facut bine ca mi-am gasit alte preocupari decat ....spinningul in jambiere.
near the beer

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de Adelin » 27 Ian 2014, 13:43

...nici eu nu inteleg de ce e implicat WSB-ul in toate jocurile astea de culise, din care sincer nu mai inteleg nimic...poate aflam si noi chesti noi de care inca nu stim. :lol: :lol: :lol: ...poate Ganicus are prea multa benzina si vrea sa o puna pe foc. Ideea e sa ne spuna macar din ce zona e, ca sa stim de unde ni se trage. :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de razvan m. » 27 Ian 2014, 16:40

Scenarita ! :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de semlecangheorghe » 27 Ian 2014, 17:23

Sa moara mortu' :lol1:care so sictirit intre voi?? :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de Adelin » 27 Ian 2014, 23:39

Nu stiu, dar vad ca s-o dat la fund...
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de Chief » 25 Feb 2014, 22:53

Adelin scrie:Daca ne-am canaliza energia si talentul in scopuri nobile am putea salva vieti!...si totusi unii din noi alegem sa ne neglijam harul si sa ramanem in anonimat.
Pacat! :oops:
Mare adevar! Sa vezi cand s-or face poze la poarta la federatie, dar pe-atunci...

"
razvan m. scrie:Dar ce ai zis, ca nu mai imi aduc aminte ? Ca zisesi si disparusi si uitaram ca existasi... :lol:
atitudinile vor fi de genul asta, ca alui Mihuta, si se vor baza unii pe faptul ca, pardon, s-a uitat. Tu mai stii ce zicam? Da io mai stiu ce ziceai? Cine noi? Oare mancam... dinala... kkt? :)))

E cam urat sa faci dinastea cand esti barbat. Da nu-i bai.

Poze cu ruine si case neterminate, cu baroni zburand pe rachete si barci scufundate, sate fara caini si toate nenorocirile... caterinci dinastea de gradinita, sa-ti vina inapoi dupa 3-4 ani si sa-ti dea peste gura e cam nasol... mda... ma rog... daca ai principii si ceva "stofa" te poate afecta sau poti recunoaste oricand ca ai gresit si n-a fost cea mai buna decizie a ta, dar apele se vor alege.

Asa cum ziceam si atunci si a spus Sorin Rudeanu in seara asta, ca e propozitia care am spus-o de 1000 de ori AICI si se gaseste usor: intram, votam, schimbam - asta era singura discutie legata de Popescu... iar de federatie nu vroiau fetele sa vorbeasca nici la nivel de principiu... da arhive sunt, si publice si personale, macar de caterinca.

Nu sunt de acord nici cu Stefan Dinu care in final de emisiune, subliniaza hotarat, de mai multe ori, faptul ca, niciun club consacrat nu va intra in federatie. Problema nu poate fi pusa asa dupa parerea mea. Nu mi se pare atitudinea cea mai sanatoasa. Este doar o parere.

Mihuta, zisei si disparui, da mai apar din cand in cand, ca sa nu uiti tu ce-ai zis, ca io cu ce-am zis, nu mi rusine :*
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de razvan m. » 25 Feb 2014, 23:09

razvan m. in 30 ianuarie 2011 scrie: Statul roman nu poate impune nimic unui organism privat transnational. Dupa cum ai vazut, pierderea calitatii de membru sau dobandirea ei se voteaza de catre membri FIPS si CIPS. Statul roman nu te poate baga sau scoate dintr-o asociere ce functioneaza dupa alte legi decat cele romane.

Te prinzi la pariu pe, sa zicem, 500 Euro ca pana la finele lui 2013 Federatia nu va deveni membra acolo ?

PS Ti-ai schimbat numele ? Cum sa iti spunem de acum, Sefu' ? :lol:
http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... 00#p266854

Probabil ca ai unele probleme de memorie legat de ce s-a discutat pe aici, si de aceea vii din cand in cand si o bagi pe aia cu v-am spus io. Dar ia citeste putin ce scriam in urma cu 3 ani, ca sa vezi cata dreptate ai avut.

Vin si te intreb acuma, cand ai impresiat ca am ajuns la vorbele tale: cand crezi ca va intra federatia in FIPS si in CIPS ?
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de Chief » 25 Feb 2014, 23:44

Nu stiu cand, nu stiu daca cu Popescu, dar tot va intra. ASTA ERA IDEEA. AGVPS-ul e oricum mai odios, adica sa dam bani la vanatori si la sute de angajati care nu fac nimic pentru noi, mi se pare cel putin masochism daca nu prostie. Io n-am numic personal cu nimeni dar de cate ori spun ceva se lasa cu ambitii personale. Si asta e pacat. Eu spunea nu ca ce destept sunt eu CA V-AM SPUS EU, doar ca am pierdut timpul degeaba si intr-adevar, fenomenul competitional s-a degradat mult, din toate motivele alea... Mai stam. Poate si Sorin Rudeanu care este unul dintre cei mai implicati oameni de la crap, care e o miscare puternica, vorbeste prostii ca mine. E vorba de sustinerea ideii de federatie. Atat. A spus si el foarte clar, foarte concis, foarte la obiect, ce, de ce, si cum. Pt cei care au urmarit emisiunea. Pentru cei care nu, o gasesc in reluare.

Ca ce va face Popescu? Mi se rupe. Da puteti si voi sa va calcati pe mandrie si sa admiteti ca avem nevoie de federatie (ca aia era singura mea problema) si atunci s-au rezolvat 90% din probleme. Io am niste "banuieli" ca CIPS-FIPS va merge cu Popescu. N-o sa mai spun ca alta federatie nu va mai fi si tot Popescu a facut-o si trebe sa uitam de Bau-Bau si sa-l lasam pe Nu din brate... bineinteles, daca vrem sa facem ceva. Daca vrem sa vedem care-i mai profet si mai destept, aicia oricum n-o transam niciodata. tic-tac tic-tac tic-tac...

Si daca va veni vremea sa-i recunoasca CIPF-FIPS federatia lui Popescu, ce-o sa faceti? Zi. Acuma. Sincer. Care se fac sportivi si se baga in competitii si asa mai departe si care nu mai calca niciodata pe o pista de concurs? Si de ce? Din orgoliu? Asta e singurul "premiu" al competitiilor de pescuit? Am auzit ca da. Ca asta e intrebarea. Cine, ce face? Atata tot!

Ori daca dupa 5 ani de bagat bete in roate, tot acolo se duce vreunu, nu ii el vinovat ca a facut rahatul praf? Au mai fost in istorie unii contra. Oare nu-i momentul sa mai calculam o data cum sta treaba cu realitatea. Malin a spus ca acum e momentul sa mergem mai departe. Io cred ca era mai bun acum 3 ani. Poate azi, eram altundeva. Sper sa nu spunem tot asa peste inca 2-3 ani.
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de SF » 25 Feb 2014, 23:50

Chief scrie:
E cam urat sa faci dinastea cand esti barbat. Da nu-i bai.

Poze cu ruine si case neterminate, cu baroni zburand pe rachete si barci scufundate, sate fara caini si toate nenorocirile... caterinci dinastea de gradinita, sa-ti vina inapoi dupa 3-4 ani si sa-ti dea peste gura e cam nasol... mda... ma rog... daca ai principii si ceva "stofa" te poate afecta sau poti recunoaste oricand ca ai gresit si n-a fost cea mai buna decizie a ta, dar apele se vor alege.

Asa cum ziceam si atunci si a spus Sorin Rudeanu in seara asta, ca e propozitia care am spus-o de 1000 de ori AICI si se gaseste usor: intram, votam, schimbam - asta era singura discutie legata de Popescu... iar de federatie nu vroiau fetele sa vorbeasca nici la nivel de principiu... da arhive sunt, si publice si personale, macar de caterinca.
Pozele alea si caterincile se numesc haz de necaz , si-s specific romanesti , nu ai ce sa le faci . Bine , daca le face Academia Catavencu , atunci se vad altcumva , da-n fond ii tot aia :wink:

Si io repet si altii au repetat , si voi , unii , va faceti ca nu intelegeti , desi Popica o tot repetat si el , federatia lui ii facuta vizand banii recreativilor , asa cum intelege el sportu , si o dat dovada de asta de nenumarate ori , cu citate din legi , in stilu consacrat ,interpretand in modu lui , se stie care ii .

In rest , cu aceasi schema poti intra si-n AGVPS , intri , votezi , schimbi . La ora asta stie orice copil ca nu conteaza entitatea ci ala ce o pastoreste :wink: , ori Popescu si aia care i se aduna nu cadreaza , deci gascuta lui oriunde s-ar baga si ar face tot la rezultatu ala ajung , lupu isi schimba paru da naravu ba , unii au avut o situatie in schema , la spin sau la crap , au pierdut acea situatie din vina lor , cine crede ca acuma is altii daca vin la Popescu :?: , ii vina lor ca au ramas de dinafara , si acuma vor din nou sub reflectoare .

De barbatie nu vorbim, io-s din ala de moda veche , cu sprancenele la locu lor si intregi :lol:

Scrie răspuns