LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 25 Noi 2011, 12:58

...doar niste premii derizorii neachitate as aminti, in rest fiecare isi stie ce datori neplatite are. Unii aleg sa le plateasca aici altii pe lumea cealalta...din cazan. :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 25 Noi 2011, 14:27

Adelin scrie:...doar niste premii derizorii neachitate as aminti, in rest fiecare isi stie ce datori neplatite are. Unii aleg sa le plateasca aici altii pe lumea cealalta...din cazan. :oops:
fii sincer! nu ti-ar placea sa-l vezi in cazan alaturi de gerula si pe asta din urma tipind cit il tin rarunchii: nu e cazan, nu e cazan, e spa, trogloditilor? :lol: :lol: :lol:
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 25 Noi 2011, 14:54

Acuma ,ca sa fim corecti,premiile le-a achitat..Alea mai mari.
Alea mai mici,cica asteapta sa fie ridicate.
Cit o fi costat deplasarea ca sa le incaseze beneficiarii,e alta poveste.
Care,peste un timp poate ar suna asa„eu am vrut sa le platesc,dar n-au venit sa le ridice„ :roll:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de Chief » 22 Ian 2014, 12:21

Urasc sa spun acum: "v-am zis io" dar chiar v-am zis io, si chiar va spuneam c-o sa va spun: v-am zis io!

http://www.pvtv.ro/pescuit/breaking-new ... -2014.html

Pentru mai multe, puteti citi acest topic de pe la pagina 100...

Ca sa nu vorbim de reactii din acea vreme, de genul:

"Da bre , AGVPS tre sa-si piarda statutu ! Ti-o trebuit atata vreme da macar ai ajuns undeva !
Crezi ca o sa intample ?
Statu roman o sa-i retraga la AGVPS statutul pentru ca Fanica o facut federatie ! Pai daca era sa-l retraga o facea demult
eu zic sa nu va faceti probleme. nea Fane va descoperi in curand ca Fips-cips functioneaza ilegal
si-i va desfiinta si pe aia.
Eu va spun sincer ca de-aia nu m-am bagat in FRPS, astept sa infiinteze nea Fane"

multe la numar, si cum m-au facut multi in toate felurile pentru ca incercam sa deschid ochii la... o IDEE, nimic mai mult... au trecut inca 3 ani FIX, tot asa cum spuneam atunci ca or sa treaca si suntem fix tot acolo. Intre timp, nu am bagat nici mana in buzunarul vreunui pescar si nici nu m-am cunoscut inca personal cu Popescu. :)
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de semlecangheorghe » 22 Ian 2014, 13:03

De obicei asemena decizii se iau in urma unei adunari generale,conform statutului..
Aceasta A.G. nu a avut inca loc.
Poate sa fie o fumigena federala,toata treaba asta..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de StefanDinu » 22 Ian 2014, 19:46

Chief scrie:Urasc sa spun acum: "v-am zis io" dar chiar v-am zis io, si chiar va spuneam c-o sa va spun: v-am zis io!
Serios? Pe bune ? Tu citesti tot ce ti se pune in retina si zici ca e adevarat ?!?!? Poate asta o sa te mai puna pe ganduri: Andrei VLADEANU indeplineste functia dubla de angajat PVtv si responsabil FRPS de competitiile de crap. Acum un alt ziarist zicea ca sunt doar 4-5 ziarisi de pescuit in romania ... nu stiu la cine nu se referea !
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de Adelin » 23 Ian 2014, 01:26

Pacat, unii oameni au talente ascunse care razbat si ies la suprafata abia dupa 3 ani (fix)...nici nu vreu sa ma gandesc cate preziceri exacte se puteau face in 3 ani.
Daca ne-am canaliza energia si talentul in scopuri nobile am putea salva vieti!...si totusi unii din noi alegem sa ne neglijam harul si sa ramanem in anonimat.
Pacat! :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de razvan m. » 23 Ian 2014, 12:00

Chief scrie:Urasc sa spun acum: "v-am zis io" dar chiar v-am zis io, si chiar va spuneam c-o sa va spun: v-am zis io!
Bine ai zis tu, Tristiane cand ai zis... !
Dar ce ai zis, ca nu mai imi aduc aminte ? Ca zisesi si disparusi si uitaram ca existasi... :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de SF » 24 Ian 2014, 17:14

Chiefsfishing.ro functioneaza :?: sau am eu probleme cu pianu :)

Poate ii doar o impresia de a mea , da parca tot mai multi se caca pe acest PVTV !

ganicus
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 20
Membru din: 23 Mai 2013, 16:58

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de ganicus » 25 Ian 2014, 17:55

Imi place foarte mult in ce situatie sa ajuns.Eu si colegii de la stationar am sperat ca domnul Popescu va veni, asa dupa cum a promis, cu surse independente de finantare.

Insa nu a fost sa fie asa.Am aflat ca dupa momentul in care a silit ajvps ul, rig service, si fips sa il tolereze la aceeasi masa, sa trezit brusc in situatia de a avea o nevoie acuta de bani.

Faptul reiese si din situatia in care a incercat o negociere prin V.S. cu seful de la Stolnici, negociere in care suma de 70 ron pe concurent este considerata foarte mare de catre negociatorul federal,V.S.

Este foarte interesant cum aceasta persoana, cindva presedinte de liga face acest traseism.Pe acest topic acuza vehement liga de rezultate catastrofale punind aceasta sitatie pe seama conducerii defectoase a lui S.D.
Insa nimeni nu se intreaba cum de aceasta situatie a continuat si pe anul 2013 avind in vedere faptul ca raul -S.D.- a fost indepartat si inlocuit cu persoane considerate mult mai capabile.

Aceeasi persoana acuza vehement intr-o vreme w.s.b. ul de deturnari de fonduri si taxe de participare prea mari.Apoi, in anii urmatori cluburile nu au mai organizat etapele.Din nou, lucru de mirare, taxele nu au scazut, ba din contra, au crescut.Mirare, avind in vedere ca din nou, asa zisul rau wsb ul a fost indepartat.

Momentul actual coincide cu lansarea zvonului conform caruia fips agreeaza federatia, zvon lansat de catre cine altul decit M.M. prin intermediul pvtv.Si cred ca intre aceste doua personaje exista o legatura deoarece acelasi V.S. recruta discret in rindurile pescarilor de spining cu situatie materiala mai buna participanti pentru cel mai nou proiect al spiningului xxx league.

Acum si liga si stationarul si crapul si musca sint in stand by, asteptind luna aprilie pentru a se stabili clar niste traiectorii.Si toate acestea pentru ca traseisti ca V.S. si oportunisti precum M.M. au dat dimensiuni palpabile unui vis lipsit de continut precum aceasta federatie.

Profitind de un wsb sictirit, plictist, si in pragul fragmentarii, visurile de marire si control deplin asupra spiningului sint din ce in ce mai palpabile pentru cei care se considera elita spiningului romanesc, si care nu vor uita niciodata,printre altele, umilinta unui podium cucerit in totalitate de catre wsb.

Iar federatia nu este decit un mijloc ca sa isi indeplineasca visurile.Nu conteaza efectuul pe care il are acest lucru asupra pescuitului de competitie.

Scrie răspuns