LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 05 Mai 2011, 14:53

apsalba scrie:Bineinteles ca citesc. Si imi asum si responsabilitatea afirmatiilor.PS Normal, fiecare plateste pentru ceea ce face. Nu te contrazic.
Ia uite ce tupeu are ciumpalacul vesnic prezident :lol:
S'altare și bunăstare !

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 05 Mai 2011, 20:29

T.Adrian scrie:Este de-a dreptul amuzant cu cata eleganta se sustrag ambele parti de la subiectele "sensibile" :lol: :lol: :lol:

....Io am gasit ceva mult, mult, mai amuzant in regulamentul de desfasurare competiilor,ala de este supus dezbaterii publice ,ouau ce mai exemplu de transparenta.Aflati dragilor ,ca la viitoarele concursuri organizate de federatie,trebuie sa fie musai si masina de pompieri,si spectatorii stau in loc special amenajat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Adicatelea un concurs de pescuit,este asemena unui concurs de footabal:jandarmi,si nu oricum ci cu punct special de comanda,ca de ,este ceva gen "furtuna in desert",spectatorii separat,nu stiu un fel de tribune(???? :lol: :lol: ),fiecare om de pe acolo nu are voie decit daca este in calitate oficiala... :lol: :lol: ..si cireasa de pe tort:masina de pompieri...daca este cazul(??????? :lol: :lol: )Poi nu ??Daca iau foc tribunele???Daca spectatorii nemultumiti de prestatia arbitrilor,salailor sau concurentilor,dau cu petarde si fumigene????Ce vreti sa ia "pista "de concurs ,foc?? :lol: :lol: :lol: :lol: Brava dom Popescu,te-ai gindit la toate...Nu esti in stare sa tii un concurs ca lumea,si visezi....cai verzi pe pereti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Trebuie sa te hotarasti,ori faci concursuri de pescuit ,ori de footbal.Hibrizi intre ele ,nu merge,Da tu, n-ai de unde sa stii ca nu esti pescar...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 05 Mai 2011, 22:04

gigi petarde ca petarde... da sa nu dea cu carbid :lol:

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 05 Mai 2011, 22:20

@semlecan
...pai dupa experienta lui Modigliani e posibil ca masina de pompieri sa fie justificabila :lol: :lol: :lol:
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Mai 2011, 05:56

........Corect.Numai ca acolo trebuia o salupa-pompier.Mai, da ce informat esti.Ai fost prin zona??


http://www.wsbteam.com/jurnal-de-concur ... cu-stiuci/


.....Dom Popescu"pista "de la Periprava asteapta concurentii."Pista"nu-i inflambila ,prin natura ei,poate vreun motor termic,dar aluia ii ajunge un simplu extinctor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: O sa fii in "tribuna",printre spectatori???
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 06 Mai 2011, 06:53

T.Adrian scrie:Este de-a dreptul amuzant cu cata eleganta se sustrag ambele parti de la subiectele "sensibile" :lol: :lol: :lol:
Nu ma sustrag, dar ovidiu 14 probabil ca a incurcat-o prin cortul pe care i l-am facut cadou, impreuna cu sacii de dormit, saltelele si lampa de cort. Ce a uitat probabil este ca organizarea s-a facut de APS Alba, nu de federatie, iar suta de lei care a fost platită de participanti s-a tradus in gratare, pulpe de pui, bere care s-au consumat de participanti in cele trei zile de concurs. Vinul a fost din partea casei, ca si palinca. :lol: Din cate stiu, fiecare participant a plecat cu cate un cort echipat complet (saci de dormit - 2 buc., saltele, lampa de cort) care faceau mai mult decat amarata aia de suta de lei. Dar in lipsa de argumente logice privind competitiile neautorizate organizate de LRS, aplica si el metoda : Da cu cacao ca poate te crede cineva. Are profesori de calitate pe acest forum. Iar caracterul este demn de un academician. De la academia Catavencu. :D
Printre beneficiari: Ristivan Ovidiu, Lucian Constantin, Stefan Dinu, Dan Craciun,s.a. Ar putea sa confirme, daca sunt barbati.

Tipar ranit
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 129
Membru din: 23 Feb 2010, 13:58

Mesaj de Tipar ranit » 07 Mai 2011, 02:59

apsalba scrie:. Ordinele si viramentele bancare sunt instrumente de plata, nu documente contabile. Pentru a incasa o suma de bani trebuie sa emiti un document contabil (factura), pentru ca cel care plateste sa stie ce se face cu banii lui. In ce cont contabil au fost inregistrati banii? Sunt convins ca la donatii. Asta ca sa nu platesti impozit, altfel orice venit se impoziteaza. Apropo, ai platit impozit pe ei? :lol: :lol: :lol:
nea faneeee anul acesta ai dat chitante pe as. APULUM 40 lei din care 30 lei -taxa permis de pescuit pe 2011 -10 lei cheltueli disrtibutie, iar pe permisele de pescuit la rubrica eliberat de: scrie ANPA Filiala Ardeal, DUMETA unde ai inregistrat cei 10 lei in contul donatii :?: sau la venituri din prestari servicii :?: " Apropo, ai platit impozit pe ei" :twisted: :twisted: :twisted:
Fii atent :!: dupa ce ai pierdut o caruta de bani cu procesele "castigate" acum te mai baga si la delapidare (evaziune fiscala) :twisted: :twisted: :twisted:
PS :Astept raspuns la intrebarile anterioare :D
ONOARE SI CURAJ :!: DAI INAINTE CU TUPEU :!:
Din oameni faci pescari, dar din pescari si FANICI oameni nuuuuuu!

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Mesaj de jhonny » 07 Mai 2011, 17:45

apsalba scrie:
T.Adrian scrie:Este de-a dreptul amuzant cu cata eleganta se sustrag ambele parti de la subiectele "sensibile" :lol: :lol: :lol:
Nu ma sustrag, dar ovidiu 14 probabil ca a incurcat-o prin cortul pe care i l-am facut cadou, impreuna cu sacii de dormit, saltelele si lampa de cort. Ce a uitat probabil este ca organizarea s-a facut de APS Alba, nu de federatie, iar suta de lei care a fost platită de participanti s-a tradus in gratare, pulpe de pui, bere care s-au consumat de participanti in cele trei zile de concurs. Vinul a fost din partea casei, ca si palinca. :lol: Din cate stiu, fiecare participant a plecat cu cate un cort echipat complet (saci de dormit - 2 buc., saltele, lampa de cort) care faceau mai mult decat amarata aia de suta de lei. Dar in lipsa de argumente logice privind competitiile neautorizate organizate de LRS, aplica si el metoda : Da cu cacao ca poate te crede cineva. Are profesori de calitate pe acest forum. Iar caracterul este demn de un academician. De la academia Catavencu. :D
Printre beneficiari: Ristivan Ovidiu, Lucian Constantin, Stefan Dinu, Dan Craciun,s.a. Ar putea sa confirme, daca sunt barbati.

Asa FFFFFF , dai in gat pe toti, spune si ...ce nu le-ai dat, fai de cacao pe toti care au pus botu.....si in primul rand pe....TINE.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 07 Mai 2011, 18:15

..........."
--------------------------------------------------------------------------------

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV
de fan G E R U L A pe Mai 7th, 2011, 2:11 pm

Gerula, vezi c-o povestit Fane dincolo ceva despre prezidentu' nostru care-o plecat cu cortul dat de organizator de la un concurs al FNPSR. Si ceva saci de dormit, saltele, lampa, sa fie acolo.....""""



Si hop,sarii si cel mai las om in viata sa dea o mina de ajutor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mah ,Gaerula,ce esti asa de tacut???Sau esti prea ocupat cu cursurile de pompier(atomic),pentru masina de interventie a a federatiei??? :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 09 Mai 2011, 09:18

nu am ce sa-ti fak dar esti mincinos
Nu ma sustrag, dar ovidiu 14 probabil ca a incurcat-o prin cortul pe care i l-am facut cadou, impreuna cu sacii de dormit, saltelele si lampa de cort. Ce a uitat probabil este ca organizarea s-a facut de APS Alba, nu de federatie, iar suta de lei care a fost platită de participanti s-a tradus in gratare, pulpe de pui, bere care s-au consumat de participanti in cele trei zile de concurs. Vinul a fost din partea casei, ca si palinca. Din cate stiu, fiecare participant a plecat cu cate un cort echipat complet (saci de dormit - 2 buc., saltele, lampa de cort) care faceau mai mult decat amarata aia de suta de lei. Dar in lipsa de argumente logice privind competitiile neautorizate organizate de LRS, aplica si el metoda : Da cu cacao ca poate te crede cineva. Are profesori de calitate pe acest forum. Iar caracterul este demn de un academician. De la academia Catavencu.
Printre beneficiari: Ristivan Ovidiu, Lucian Constantin, Stefan Dinu, Dan Craciun,s.a. Ar putea sa confirme, daca sunt barbati.
s-a dormit in corturile de care vorbesti ...nu s-a plecat cu ele acasa amice
iar ai mintea scurta
iar de la tine am o lampa de cort primit cadou ..o vrei inapoi ? ..Ti_O dau
ai langa tine un participant l;a aceste competitii de care am vb intreaba-l ca sa vezi ca iarasi minti
si chitanta nu ai dat
eu nu dau cu cacao ,,,asa esti tu nu am cum sa fak asta
dar iti demonstrez ca ar fi bine sa te uiti la tine si sa taci nu esti mai breaz decat nimeni si greseala ta eterna va ramane gura care-ti bate c u r u...de atatea ori ti-au spus mii de oameni taci si faci si e mai bine
dar nu te poti purta ca un barbat si atunci folosesti stericale manat si de un degenerat care are pretentii de neam de traista dar nici la samanta de pir nu a ajuns

astept sa raspunzi la intrebari ( sunt 100 pe aici care asteapta asta ...si mereu ai folosit aceeasi metoda de ...0,5 lei...2 pt tine e indulgenta exagerata)
ai consumat prea mult timp tuturor
solutia ta e sa dispari ...ai dovedit de ce esti in stare nu-ti ajunge ?
hai cu denigrarile ca mai am pentru tine nici o problema ...continuam cu taxe chitante saci sau cu statutul tau de peste ?
cu ce vrei ...
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Scrie răspuns