intentii pentru un turneu opan de spinning de pe mal cozma

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Cozma
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 16 Iul 2007, 15:14

intentii pentru un turneu opan de spinning de pe mal cozma

Mesaj de Cozma » 03 Apr 2010, 15:49

Turneul Cozma spinning de pe mal
Inntentionez sa initiez organizarea unui turneu de spinning de pe mal.
Scopul acestui turneu este promovarea pescuitului la spinning de pe mal.Dar cel mai important este educarea si formarea pescarilor in spiritual dragostei si respectului pentru natura.Acest turneu va promova firmele producatoare si firmele care comercializeaza scule de pescuit vom promova si asociatiile si cluburile care se implica in acest proiect..Deci invit pe toata lumea sa participle la acest eveniment.CINE DORESTE SA ORGANIZEZE O ETAPA IN ACEST TURNEU ESTE BINEVENIT.De asemenea este bine venit orce sponsor.Intentia mea este sa organizam aceste competitii cu costuri minime si deci si cu txe minime.
Pentru buna desfasurare a concursurilor am intocmit un regulament pe care il postez si care va fi in dezbatere publica doua saptamini .In aceste doua saptamini primesc sugestii pentru inbunatatirea acestui regulament iar in masura in care consider ca sunt bune si nu contravin unor regulamente internationale le inplementez .Pentru acest an m-am gindit la trei concursuri dar daca sunt asociatii sau cluburi care doresc sa organizeze concursuri in cadrul acestui turneu ne vom extinde la patru sau cinci concursuri.Concursurile vor avea loc incepind din luna iunie cind se deschide pescuitul la ses .Pentru buna desfasurare a competitiei am trim un regulament la AGVPS Bucuresti dar pina acum nu am primit raspuns ,eram curios daca regulamentul este agreat de comisia de competitii din cadrul AGVPS.O etapa m-am gindit sa o facem pe Somes zona Juc Apahida ,pentru asta am luat legatura cu AJPS –cluj de la care am primit acceptul,le multumesc si pe acceasta cale ca am primit acceptul anul trecut sa organizez cupa LRS pe lacul Sacalaia.Mam gindit la o etapa pe Cris unde cred ca vom primi acceptul AJVPS-Bihor,la care le multumesc ca au aprobat un concurs(in2008) pe care lam organizat la Alesd (etapa in cadrulLRS).Pe Cris poate doreste un club sau o asociatie din Oradea sa organizeze.Colaborarea cu ajvps-urile din tara este necesara in primul rind pentruca gestioneaza apele curgatoare,pe care dorim sa facem competitii.

Avatar utilizator
buntaro
senior
senior
Mesaje: 366
Membru din: 27 Aug 2007, 21:03
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de buntaro » 03 Apr 2010, 15:56

pentru concursul de pe somes bine ar fi daca ati reusi sa vorbiti la electrica sa o ia mai usurel cu uzinarea barajelor,pt ca apa sa aiba cat de cat un debit constant macar in perooada concursurilor,altfel se va prinde ce se prinde de obicei,ceva carpe ,vreun lighean,ma rog,trofee din astea.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: intentii pentru un turneu opan de spinning de pe mal coz

Mesaj de adiwolf » 03 Apr 2010, 22:54

Cozma scrie:...........Colaborarea cu ajvps-urile din tara este necesara in primul rind pentruca gestioneaza apele curgatoare,pe care dorim sa facem competitii.
oare nu induceti in eroare??
apele curgatoare sunt ape publice, iar unicul gestionar al resursei acvatice este ANPA.

http://www.anpa.ro/index.php?v=stire&id=49

penultimul paragraf este cat se poate de explicit.

[/quote]

dadrian
junior
junior
Mesaje: 37
Membru din: 29 Sep 2008, 17:51
Localitate: CLUJ

Mesaj de dadrian » 05 Mai 2010, 17:30

La momentul postarii (04.03.2010) inca nu aparuse" comunicatul de presa" care a facut insfarsit lumina.o lumina cam chioara si recomand tuturor pescarilor sa aiba un exemplar in buzunar.

Scrie răspuns