Ofer GRATUIT ardei foarte iuti si extrem de iuti

numai pentru persoane fizice

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ofer GRATUIT ardei foarte iuti si extrem de iuti

Mesaj de feugen » 06 Dec 2017, 15:32

Ardei foarte iuti si extrem de iuti, pana in ziua de 15 decembrie ofer GRATUIT:
- butasi (tulpine taiate dar cu lastari crescuti). Taietura este "izolata" cu ceara. Acestea vor mai viguroase decat plantele tinere si intra pe rod, daca sunt bine ingrijite, prin martie - aprilie. Soiuri disponibile: Trinidad Scorpion Butch Taylor, Habanero chocolate, Habanero orange si Infinity rosu
- plante intregi: Carolina Reaper inaltime aproximativ 1,2m (au cateva flori si multi boboci), Infinity inaltime aproximativ 0.8m (momentan in pauza de flori) si Bhut Jolokia rosu inaltime aproximativ 1m (cateva flori + cativa boboci)
Motivul pentru care renunt la ele este acela ca doresc sa imi fac loc pentru noile rasaduri (Habanero rosu, chocolate, orange), Rawit rosu, Carolina Reaper rosu, Bhut Jolokia (white, orange, chocolate, rosu), Scotch Bonett yellow, Infinity rosu, Trinidad Scorpion BTrosu
Ofer plantele cu pamant la radacina dar fara ghiveci. Doritorii ar trebui sa aduca saci plastic sau pungi (dupa caz) pentru transportul lor. Pentru mutare trebuie sa li se asigure o temperatura de minim 10 grade (sa fie transportati cu auto incalzit) altfel plantele vor muri. Prefer ca acestea sa ajunga la mai multe persoane si nu la una singura. Daca nu se gasesc doritori pentru ele pana pe 15 decembrie le arunc la gunoi.
Bucuresti

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ofer GRATUIT ardei foarte iuti si extrem de iuti

Mesaj de feugen » 06 Dec 2017, 20:59

Momentan tot ce am este rezervat. Daca vreunul dintre doritori se "retrage" anunt
Bucuresti

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ofer GRATUIT ardei foarte iuti si extrem de iuti

Mesaj de feugen » 12 Dec 2017, 20:09

Au plecat toti ardeii catre noii "exploatatori"
Bucuresti

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Ofer GRATUIT ardei foarte iuti si extrem de iuti

Mesaj de pikeman » 13 Dec 2017, 22:26

pffff, cum am ratat ocazia daca nu dau prin topicul asta :evil: :wallbash: :wallbash:

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ofer GRATUIT ardei foarte iuti si extrem de iuti

Mesaj de feugen » 14 Dec 2017, 10:38

pikeman scrie:pffff, cum am ratat ocazia daca nu dau prin topicul asta :evil: :wallbash: :wallbash:
Peste aproximativ o luna scot la vanzare rasaduri de:
Carolina Reaper (din seminte Olanda) maxim 2 rasaduri ramase disponibile
Bhut (Naga) Jolokia rosu, galben, alb, ciocolata (din seminte Olanda) maxim 2 - 6 rasaduri ramase disponibile
Trinidad Scorpion varianta Butch Taylor (seminte Olanda dar si din productie proprie) maxim 1 olanda si 9 productie proprie ramase disponibile
Infinity (seminte Olanda dar si productie proprie) maxim 4 olanda si 21 productie proprie ramase disponibile
Habanero rosu, galben si ciocolata (seminte productie proprie) maxim 3 - 12 ramase disponibile
Scotch Bonett galben (seminte Olanda) maxim 6 ramase disponibile
Rawit rosu (seminte Olanda) maxim 14 ramase disponibile

Pentru majoritatea rasadurilor am comenzi cu avans platit dar am scos mai multe fire din fiecare soi pentru a fi sigur ca voi avea pentru onorarea comenzilor deja primite. Nu toate semintele germinate ajung sa creasca (unele nu scapa de samanta, altele mor pe parcurs etc). O problema ar fi aceea ca nu fac expeditii prin curier (nu am cum sa le asigur o temperatura mai mare de 12 - 15 grade care este limita inferioara de supravietuire) => doar predare personala.
Bucuresti

Scrie răspuns