Cumpar Graphiteleader Calamaretti

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Bogdan.Florin
senior
senior
Mesaje: 393
Membru din: 17 Oct 2015, 07:09

Cumpar Graphiteleader Calamaretti

Mesaj de Bogdan.Florin » 12 Ian 2024, 11:58

Salutare, dupa cum scrie si in titlu, cumpar Calamaretti, neaparat lungime peste 2.40 si putere peste 35g. Eventualele oferte mi le puteti trimite pe whatsapp, la 0767133411. Multumesc.

ily
veteran
veteran
Mesaje: 794
Membru din: 05 Feb 2011, 15:15
Localitate: sibiu

Re: Cumpar Graphiteleader Calamaretti

Mesaj de ily » 12 Ian 2024, 22:37

Calamaretti GOCS 832H si GONCS 832H duc cel mai mult , dar nu peste 30gr.
Eu nu am vazut un calamaretti mai puternic decat cele doua si pot sa iti spun ca am vazut destule calamaretti.
Daca vrei un graphiteleader trebuie sa te orientezi catre alta serie.

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2820
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Cumpar Graphiteleader Calamaretti

Mesaj de tito » 13 Ian 2024, 10:45

Teoretic ar fi seria UX, cele produse in China care nu se ridica la nivelul celor produse in Japonia, pentru ca blank-ul e facut dintr-un carbon inferior. Practic insa, desi e specificata puterea maxima de 70 sau 80 gr, nu se va putea lansa si naluca nu va lucra corect folosind greutatile respective, pentru ca firul recomandat de producator este PE 0,4-1 si varful are doar 1,8mm.

Bogdan.Florin
senior
senior
Mesaje: 393
Membru din: 17 Oct 2015, 07:09

Re: Cumpar Graphiteleader Calamaretti

Mesaj de Bogdan.Florin » 14 Ian 2024, 11:18

tito scrie:
13 Ian 2024, 10:45
Teoretic ar fi seria UX, cele produse in China care nu se ridica la nivelul celor produse in Japonia, pentru ca blank-ul e facut dintr-un carbon inferior. Practic insa, desi e specificata puterea maxima de 70 sau 80 gr, nu se va putea lansa si naluca nu va lucra corect folosind greutatile respective, pentru ca firul recomandat de producator este PE 0,4-1 si varful are doar 1,8mm.
Am vazut seria UX, ma gandeam ca sunt produse in China, altfel nu aveau cum, la pretul ala de magazin...

Bogdan.Florin
senior
senior
Mesaje: 393
Membru din: 17 Oct 2015, 07:09

Re: Cumpar Graphiteleader Calamaretti

Mesaj de Bogdan.Florin » 14 Ian 2024, 11:20

tito scrie:
13 Ian 2024, 10:45
Teoretic ar fi seria UX, cele produse in China care nu se ridica la nivelul celor produse in Japonia, pentru ca blank-ul e facut dintr-un carbon inferior. Practic insa, desi e specificata puterea maxima de 70 sau 80 gr, nu se va putea lansa si naluca nu va lucra corect folosind greutatile respective, pentru ca firul recomandat de producator este PE 0,4-1 si varful are doar 1,8mm.
O vreau pentru mare, de pe mal; voblere, poate niste cicade, poate niste jiguri. Nu o folosesc la squid, imi doresc sa pot lansa cat de cat cu ea, si sa poate face fata unui macrou de mici dimensiuni, poate bonito, mahi-mahi sau ce s-or mai gasi...

Bogdan.Florin
senior
senior
Mesaje: 393
Membru din: 17 Oct 2015, 07:09

Re: Cumpar Graphiteleader Calamaretti

Mesaj de Bogdan.Florin » 14 Ian 2024, 11:22

ily scrie:
12 Ian 2024, 22:37
Calamaretti GOCS 832H si GONCS 832H duc cel mai mult , dar nu peste 30gr.
Eu nu am vazut un calamaretti mai puternic decat cele doua si pot sa iti spun ca am vazut destule calamaretti.
Daca vrei un graphiteleader trebuie sa te orientezi catre alta serie.
Multumesc pt lamurire, Ily! O sa am nevoie de niste fire straineze, pentru shore jigging, ne auzim pe atunci. :respekt:

RaduDaniel
senior
senior
Mesaje: 483
Membru din: 01 Iun 2016, 01:06
Localitate: Constanta/ Helsinki

Re: Cumpar Graphiteleader Calamaretti

Mesaj de RaduDaniel » 14 Ian 2024, 13:10

Din ce zici, presupun ca de Mediterana vorbesti. Pt un macrou sau sa te joci cu pestisori la mal, merge si ce vrei. Dar daca iti intra mahi, bonito sau ceva mai serios, care are prostul obicei sa intre la pietre, nu ai sanse...
Dc vrei shore jigging pe bune, uita-te macar la un H si mai lung. Lansetele de SJ sunt mai puternice ca cele de spin la aceeasi cw. Iar fire, nu te arunca la scumpiciuni, ca se freaca si taie de pietre, la fel de usor😉

Bogdan.Florin
senior
senior
Mesaje: 393
Membru din: 17 Oct 2015, 07:09

Re: Cumpar Graphiteleader Calamaretti

Mesaj de Bogdan.Florin » 14 Ian 2024, 13:46

RaduDaniel scrie:
14 Ian 2024, 13:10
Din ce zici, presupun ca de Mediterana vorbesti. Pt un macrou sau sa te joci cu pestisori la mal, merge si ce vrei. Dar daca iti intra mahi, bonito sau ceva mai serios, care are prostul obicei sa intre la pietre, nu ai sanse...
Dc vrei shore jigging pe bune, uita-te macar la un H si mai lung. Lansetele de SJ sunt mai puternice ca cele de spin la aceeasi cw. Iar fire, nu te arunca la scumpiciuni, ca se freaca si taie de pietre, la fel de usor😉
Pe viitor si Mediterana si Adriatica, deocamdata Egee si Ionica. O sa incep incet-incet, din aproape-n aproape. Am comandat o Dialuna de 3m, 40g. Cred ca asta e ok momentan. Multam de sfaturi! :respekt:

Bogdan.Florin
senior
senior
Mesaje: 393
Membru din: 17 Oct 2015, 07:09

Re: Cumpar Graphiteleader Calamaretti

Mesaj de Bogdan.Florin » 14 Ian 2024, 13:47

Bogdan.Florin scrie:
14 Ian 2024, 13:46
RaduDaniel scrie:
14 Ian 2024, 13:10
Din ce zici, presupun ca de Mediterana vorbesti. Pt un macrou sau sa te joci cu pestisori la mal, merge si ce vrei. Dar daca iti intra mahi, bonito sau ceva mai serios, care are prostul obicei sa intre la pietre, nu ai sanse...
Dc vrei shore jigging pe bune, uita-te macar la un H si mai lung. Lansetele de SJ sunt mai puternice ca cele de spin la aceeasi cw. Iar fire, nu te arunca la scumpiciuni, ca se freaca si taie de pietre, la fel de usor😉
Pe viitor si Mediterana si Adriatica, deocamdata Egee si Ionica. O sa incep incet-incet, din aproape-n aproape. Am comandat o Dialuna de 3m, 40g. Cred ca asta e ok momentan. Multam de sfaturi! :respekt:
Iar de SJ, deja am pus ochii pe un MajorCraft Crosride XR5. 8) :lol:

RaduDaniel
senior
senior
Mesaje: 483
Membru din: 01 Iun 2016, 01:06
Localitate: Constanta/ Helsinki

Re: Cumpar Graphiteleader Calamaretti

Mesaj de RaduDaniel » 14 Ian 2024, 15:33

🤣🤣🤣Exact astea le aveam in calcul dc continuam sa merg la Med.
Dialuna mh presupun? Iar mc, presupun 3m 120gr? Sa-mi zici te rog cum este, dc o iei...
Eu luasem special un moonshot ml si un crostage 2.9m 60gr, care este extrem de misto ca actiune si construita bine. Din pacate nu am mai ajuns in Med. Tre sa ma multumesc cu Norvegia😁. Oricum nu ma uita dc iei MCul!!!
Ce mulinete ai luat pt ele?

Scrie răspuns