Mulineta metalica

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2820
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Mulineta metalica

Mesaj de tito » 28 Mai 2023, 12:21

Ai vreun exemplu in care am favorizat pe cineva, sau am facut discriminari ? Ti-e mai simplu sa-mi dai sfaturi si sa ma acuzi decat sa postezi pozele, astfel incat acest anunt sa fie regulamentar . De cand s-a schimbat regulamentul ti-ai exprimat nemultumirea si ai fost campionul anunturilor cu link spre siteul ala de vanzari, ca oboseai daca scriai si aici cateva cuvinte despre ceea ce vindeai si afisai un pret.

Am rezolvat, am sters postarea care nu avea legatura cu pozele atasate in prima pagina.

sebaas
veteran
veteran
Mesaje: 2332
Membru din: 30 Noi 2010, 23:36

Re: Mulineta metalica

Mesaj de sebaas » 29 Mai 2023, 10:29

NU mă interesează dacă și cum favorizezi pe cineva, însă atît timp cît eu vad diverse anunturi fara foto....nu stau și nici nu vreau sa ți le arat eu, că să creadă vreunul că îi port de grija.
O tot tii langa cu site la care dădeam link și trimitere! In momentul respectiv nu era interzis așa ceva! De cînd mai atentionat am mai făcut vreo trimitere ?
Daca nu s-ar pierde timp.cu redimensionarea, etc...și s-ar urca pozele pur și simplu că pe oricare site, te asigur că la fiecare ridicare a postului as atașa foto, însă așa procedura e anapoda, că sa nu zic altfel( redimensionezi, telefonele mai noi nu te lasă la rezoluție ce o acceptă site vostru, etc ..) .
Înțelegi odată că nu e rea voință, și asta se datorează condițiilor impuse de voi cu dimensiunea ..

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2820
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Mulineta metalica

Mesaj de tito » 29 Mai 2023, 13:56

Zici ca nu te intereseaza dar faci acuzatii nefondate, ca cea din pagina anterioara. Si daca n-ai dovezi cand faci astfel de afirmatii ideal ar fi sa "taci".
In alta ordine de idei, in regulamemnt mai scrie si urmatorul lucru "Aceasta sectiune se adreseaza numai persoanelor fizice, sunt permise doar vanzarile ocazionale." Ori tu numai ocazional nu vinzi, asa ca din bun simt iar ar fi trebuit sa "taci".
O scurta descriere a ceea ce vindeai ar fi fost un semn de respect pentru colegii de forum. Colegi care din respect pentru ceilalti scriau si aici cateva randuri despre ceea ce vindeau, chiar daca unii dintre ei puneau la randul lor link spre site-ul ala de vanzari. O tin langa pentru ca imi amintesc cat de vehement ai fost cand s-a implementat noua regula, plus ca mi-am pierdut mult timp sa-ti sterg link-urile respective.
Ai posibilitatea sa incarci pozele pe un site de upload, la rezolutia nativa si apoi sa pui imaginile aici, sau doar link spre locul in care ai postat imaginile.
Daca aici e greu si anapoda, de ce nu pui anunturile doar pe site-ul ala de vanzari ? Oare pentru ca daca ai mai multe anunturi trebuie sa platesti si pentru faptul ca aici ai sanse mai mari sa vinzi ?
Pai daca aici e gratuit, cred ca merita sa faci un mic efort si sa respecti regulamentul...la fel ca ceilalti colegi !

sebaas
veteran
veteran
Mesaje: 2332
Membru din: 30 Noi 2010, 23:36

Re: Mulineta metalica

Mesaj de sebaas » 30 Mai 2023, 13:08

Tu, ai face bine ca sa nu-mi mai porți mie de grija și să-ți vezi de ale tale, repet linkul spre site-ul la care făceam trimitere era permis și nu interzis la data respectivă, acum n.ani, după implementarea regulii și atenționării, m-am conformat, însă vad că tu tot langa o tii cu acea situație și faci in așa fel încât să pară că tu ai dreptate, cu toate că nu e așa!
Mai bine te-ai ocupa sa creezi la cont rubrica ,,ștergere cont,, ca eu și alții să ne putem șterge contul exact cum l-am creat, fara alte ms pe la administratori , etc. Și pe această cale că sa nu mai am discuții aiurea cu tine, te rog să-mi ștergi contul, daca nu poți atunci spune-mi cum sa procedez că sa mi-l pot șterge și să nu te mai plângi atîta de ce probleme îți creez eu, etc ..Ms.

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2820
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Mulineta metalica

Mesaj de tito » 30 Mai 2023, 23:17

Nu-ti port tie de grija, printre altele atunci cand timpul imi permite fac curatenie pe aici, iar tu esti unul dintre cei care a facut mizerie si acum vrei sa fii mai presus decat altii. Vad ca te faci ca nu pricepi si ai uitat cum procedai. Erai singurul care puneai un titlu la ceea ce vindeai si in interiorul anuntului postai doar link-ul spre site-ul ala de vanzari. Toti cei de aici stiu acest lucru, despre ce dreptate vrei sa vorbim ? Pentru a demonstra ca ai dreptate trebuie sa aduci dovezi, nu sa faci acuzatii mincinoase cum ca as favoriza pe cineva ! Unde sunt anunturile alea fara poze pe care doar tu le vezi ?
Am vazut cum te-ai conformat, ai mentionat si alte marci/modele de mulinete care nu fac parte din acest anunt, fara sa atasezi foto, asa cum cere regulamentul. Nu inteleg ce doresti, vrei sa pozezi in victima, iti cauti sustinatori ?

Daca vrei sa "dispari" de aici e simplu, trimite-i un mesaj administratorului sa-ti stearga contul si problema e rezolvata. Nu inteleg de ce ii amesteci si pe "altii" cand vad ca doar tu pui problema asta ? Mie nu-mi da sfaturi cu ce ar trebui sa fac si indicatii, atata timp cat nu ma platesti pentru asta. Si daca ti-e greu sa-i dai un mesaj administratorului, nu mai intri pe acest forum...e mai comod si mai simplu.

Scrie răspuns