Cumpăr barcă gonflabila - 3-3.5m

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

shogunu65
veteran
veteran
Mesaje: 591
Membru din: 04 Dec 2013, 12:18

Re: Cumpăr barcă gonflabila - 3-3.5m

Mesaj de shogunu65 » 01 Noi 2021, 14:15

goodmans scrie:
18 Ian 2021, 09:53
Salut,

Daca mai esti in cautare de barca iti recomand sa iei Kolibri 330 nu de alta dar importatorul Sfeduneac Andrei de la kolibri market ofera garantie full casco 5 ani la orice barca noua.
O intepi/tai ti-o repara gratuit.Apar probleme nasoale ti-o schimba desi foloseste acelasi material ca la barcile de renume si este termosudata.
Nu fac reclama ca nu detin asa ceva dar am o barca allroundmarine kiwi 280 de la hobbymall,barca are 2 ani si pot sa iti spun ca este o barca de tot kktul.
In acest moment imi mut rotile de pe ea pe un zodiac Z131 din 1986 care este mai OK si in care am mai multa incredere decat in allroundmarine.
Mai este si scumpa pe deasupra.
Salut. Ce probleme ai cu Kiwi? am un Kiwi 300 de vreo 4 ani si arata impecabil. Am folosit o destul de mult si doar am curatat o bine dupa fiecare utilizare. Nu s-a dezlipit nimic pana acum la ea. Cu ce motor o folosesti pe a ta?

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Cumpăr barcă gonflabila - 3-3.5m

Mesaj de goodmans » 01 Noi 2021, 15:04

shogunu65 scrie:
01 Noi 2021, 14:15
goodmans scrie:
18 Ian 2021, 09:53
Salut,

Daca mai esti in cautare de barca iti recomand sa iei Kolibri 330 nu de alta dar importatorul Sfeduneac Andrei de la kolibri market ofera garantie full casco 5 ani la orice barca noua.
O intepi/tai ti-o repara gratuit.Apar probleme nasoale ti-o schimba desi foloseste acelasi material ca la barcile de renume si este termosudata.
Nu fac reclama ca nu detin asa ceva dar am o barca allroundmarine kiwi 280 de la hobbymall,barca are 2 ani si pot sa iti spun ca este o barca de tot kktul.
In acest moment imi mut rotile de pe ea pe un zodiac Z131 din 1986 care este mai OK si in care am mai multa incredere decat in allroundmarine.
Mai este si scumpa pe deasupra.
Salut. Ce probleme ai cu Kiwi? am un Kiwi 300 de vreo 4 ani si arata impecabil. Am folosit o destul de mult si doar am curatat o bine dupa fiecare utilizare. Nu s-a dezlipit nimic pana acum la ea. Cu ce motor o folosesti pe a ta?
Salut.Are pori peste tot pe unde este lipit/imbinat materialul si destul de multe chestii pe ea s-au dezlipit.Barca este depozitata umflata,dar nu la presiunea de utilizare,in spatiu de birouri cu temperatura constanta 22 grade.
Am folosit-o de maxim 15 ori.
Motor utilizat tohatsu 9.8mb 2t si 25 kg greutate.
Barca se poate folosi,tine aerul ok pentru 2-3 zile consecutiv dar dupa asta incepe sa se simta presiunea pierduta si trebuie pompat iar.Asta in interior,cu temperatura constanta deci fluctuatiile de temperatura nu pot fi luate in calcul.
Poate am prins eu una proasta sau vreun rebut dar parere mi-am format deja:
allroundmarine kiwi 280 o barca de tot kktul la pretul pe care il platesti.
Stima.

shogunu65
veteran
veteran
Mesaje: 591
Membru din: 04 Dec 2013, 12:18

Re: Cumpăr barcă gonflabila - 3-3.5m

Mesaj de shogunu65 » 02 Noi 2021, 08:49

Poți pune niste poze cu ceea ce s-a dezlipit? Porii aia sunt chestiuni obișnuite, poate doar ai avut ghinionul sa fie la tine mai mulți. Sau mai exista posibilitatea să piardă aer pe la valve, daca nu sunt fixate bine sau intra diverse mizerii prin interior. Oricum, e curios cum tine aerul 2-3 zile, dar se dezumfla intr o perioada mai mare.

Scrie răspuns