Caut Megabass Orochi Rattle Viper

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ssfisher
veteran
veteran
Mesaje: 1379
Membru din: 26 Apr 2011, 19:05
Localitate: Resita

Caut Megabass Orochi Rattle Viper

Mesaj de ssfisher » 15 Apr 2020, 12:54

Asa cum spune si titlul topicului ma intereseaza o lanseta de baitcast Megabass Orochi Rattle Viper model XXX F3-68K sau F3-68X4 Technical Game noua sau in stare cat mai buna.
Astept ofertele voastre pe mesageria privata sau pe mail.
Multumesc :respekt:

stoica stefan
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 05 Dec 2004, 18:20
Localitate: iasi

Re: Caut Megabass Orochi Rattle Viper

Mesaj de stoica stefan » 16 Apr 2020, 09:16

Salutare, la ce vrei sa o folosesti? Sunt curios, eu avand un Ratle Viper F4-67k, ce vrei sa faci cu ea. Multumesc

Avatar utilizator
ssfisher
veteran
veteran
Mesaje: 1379
Membru din: 26 Apr 2011, 19:05
Localitate: Resita

Re: Caut Megabass Orochi Rattle Viper

Mesaj de ssfisher » 16 Apr 2020, 11:43

stoica stefan scrie:
16 Apr 2020, 09:16
Salutare, la ce vrei sa o folosesti? Sunt curios, eu avand un Ratle Viper F4-67k, ce vrei sa faci cu ea. Multumesc
Salut, as vrea sa folosesc lanseta la aplicatii cu voblere mici (pana in 5 cm) la clean, biban, pastrav de lac. Nu am pescuit lanseta dar din review-urile primite de la alti posesori am inteles ca desi are limita superioara de putere data de producator la 3/4 oz. se potriveste mai degraba ptr. nalucile din clasa L-ML.

stoica stefan
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 05 Dec 2004, 18:20
Localitate: iasi

Re: Caut Megabass Orochi Rattle Viper

Mesaj de stoica stefan » 16 Apr 2020, 12:00

Tu vb de lanseta de spinning? Cea de cast este puternica...sincer nu cred ca poti sa pescui cum trebuie chestii asa mici. mai am ceva Megabass pana in 14 si e destul de ranguta. Cel pana in 3.5g pot sa-l pescui si ideal cu ishad tail de 3``plus jig de 2g deci ...pune mana intai pe ea inainte sa o cumperi. Acum mai conteaza un lucru, cat de grele sunt voblerele ce le vrei a pescui si cata rezistenta opun la recuperare...daca si talia pestilor este talia pestilor este buna, s-ar putea sa fie ce ai nevoie.
Numa`bine!

Avatar utilizator
ssfisher
veteran
veteran
Mesaje: 1379
Membru din: 26 Apr 2011, 19:05
Localitate: Resita

Re: Caut Megabass Orochi Rattle Viper

Mesaj de ssfisher » 16 Apr 2020, 19:45

stoica stefan scrie:
16 Apr 2020, 12:00
Tu vb de lanseta de spinning? Cea de cast este puternica...sincer nu cred ca poti sa pescui cum trebuie chestii asa mici. mai am ceva Megabass pana in 14 si e destul de ranguta. Cel pana in 3.5g pot sa-l pescui si ideal cu ishad tail de 3``plus jig de 2g deci ...pune mana intai pe ea inainte sa o cumperi. Acum mai conteaza un lucru, cat de grele sunt voblerele ce le vrei a pescui si cata rezistenta opun la recuperare...daca si talia pestilor este talia pestilor este buna, s-ar putea sa fie ce ai nevoie.
Numa`bine!
Nu la lanseta de spinning ci la modelul de baitcast ma gandeam, dar exista sub denumirea de Rattle Viper mai multe modele. Probabil tu te referi la modelul F4-67X4 - RATTLEVIPER TYPE-F care are actiune extra fast: https://www.eastackle.com/p-2477-megaba ... g-rod.aspx in timp ce eu caut fie modelul X4 - F3-68X4 - RATTLEVIPER-TECHNICAL GAME https://www.eastackle.com/p-2473-megaba ... g-rod.aspx sau F3-68K Rattle Viper https://www.mickeys-tackle.ch/de/ruten/ ... etail.html care ambele au "regular taper". Daca primul model este prezentat ca fiind o lanseta specializata in aplicatii cu naluci soft, despre celelalte doua modele, pe care de fapt le caut, se spune ca sunt ideale pentru pescuitul unor naluci de reactie usoare cum ar fi crankbait-uri mici, jerkbait-uri, spinnerbait-uri usoare si naluci mici de suprafata .
Asa cum am scris si anterior, as folosi lanseta cu naluci reactive (dar nu deep divere) de 5-7-10 gr. pe lacurile din apropierea Resitei, speciile tinta fiind cleanul, bibanul sau pastravul de lac.
Ai perfecta dreptate; ar fi ideal sa pun mana pe lanseta, eventual sa o si probez dar din pacate acest lucru este imposibil, deoarece nu cunosc pe nimeni care sa aiba lanseta si sa mi-o poata imprumuta astfel ca ramane doar varianta de a ma baza pe prezentarile magazinelor on-line, respectiv review-uri de pe diverse forumuri de pescuit ale celor care au folosit-o.
Numai bine si tie.

Avatar utilizator
ssfisher
veteran
veteran
Mesaje: 1379
Membru din: 26 Apr 2011, 19:05
Localitate: Resita

Re: Caut Megabass Orochi Rattle Viper

Mesaj de ssfisher » 21 Apr 2020, 16:23

ssfisher scrie:
15 Apr 2020, 12:54
Asa cum spune si titlul topicului ma intereseaza o lanseta de baitcast Megabass Orochi Rattle Viper model XXX F3-68K sau F3-68X4 Technical Game noua sau in stare cat mai buna.
Astept ofertele voastre pe mesageria privata sau pe mail.
Multumesc :respekt:
:arrow: Caut in continuare. Ma intereseaza in special modelul F3-68X4 Technical Game

Avatar utilizator
ssfisher
veteran
veteran
Mesaje: 1379
Membru din: 26 Apr 2011, 19:05
Localitate: Resita

Re: Caut Megabass Orochi Rattle Viper

Mesaj de ssfisher » 29 Apr 2020, 15:45

ssfisher scrie:
21 Apr 2020, 16:23
ssfisher scrie:
15 Apr 2020, 12:54
Asa cum spune si titlul topicului ma intereseaza o lanseta de baitcast Megabass Orochi Rattle Viper model XXX F3-68K sau F3-68X4 Technical Game noua sau in stare cat mai buna.
Astept ofertele voastre pe mesageria privata sau pe mail.
Multumesc :respekt:
:arrow: Caut in continuare. Ma intereseaza in special modelul F3-68X4 Technical Game
:arrow: :arrow: :help:

Avatar utilizator
ssfisher
veteran
veteran
Mesaje: 1379
Membru din: 26 Apr 2011, 19:05
Localitate: Resita

Re: Caut Megabass Orochi Rattle Viper

Mesaj de ssfisher » 26 Mai 2020, 07:05

ssfisher scrie:
29 Apr 2020, 15:45
ssfisher scrie:
21 Apr 2020, 16:23
ssfisher scrie:
15 Apr 2020, 12:54
Asa cum spune si titlul topicului ma intereseaza o lanseta de baitcast Megabass Orochi Rattle Viper model XXX F3-68K sau F3-68X4 Technical Game noua sau in stare cat mai buna.
Astept ofertele voastre pe mesageria privata sau pe mail.
Multumesc :respekt:
:arrow: Caut in continuare. Ma intereseaza in special modelul F3-68X4 Technical Game
:arrow: :arrow: :help:
Topicul se poate inchide.
Multumesc pentru gazduire
:respekt: :respekt: :respekt:

Scrie răspuns