Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

visco
senior
senior
Mesaje: 335
Membru din: 11 Iun 2006, 21:33
Localitate: Bucuresti

Re: Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

Mesaj de visco » 10 Noi 2019, 23:59

Up

visco
senior
senior
Mesaje: 335
Membru din: 11 Iun 2006, 21:33
Localitate: Bucuresti

Re: Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

Mesaj de visco » 20 Dec 2019, 22:11

Up

Dril
junior
junior
Mesaje: 88
Membru din: 09 Dec 2019, 20:27

Re: Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

Mesaj de Dril » 23 Dec 2019, 11:34

Mă poate ajuta și pe mine cineva cu experiență în acest domeniu, să identific undeva ....pe glob această barcă??!
Aș vrea să.mi fac un cadou de Craciun și să achiziționez această barcuta, dar din păcate nu sunt convins că este un Zodiac autentic .
Poate reușește cineva să mă lămurească ce e cu acest model, când a fost fabricat, unde , care a fost prețul de piață etc etc
Respectă LEGEA : prinde, reține și consumă pește în limitele legale! Avem legi obligatorii de respectat. Restul...e opțional...

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

Mesaj de vali stratonov » 23 Dec 2019, 14:10

Daca placuta postata e de pe barca atunci fi sigur ca barca e "originala"...
Da o cautare pe google si ai sa vezi ca in europa o gasesti si pe uk..si pe germania si prin austria.
De noua barca costa intre 1600- 2000 euro...depinde de unde o iei...
Cea din poza pare ok iar pretul poate cred ca poate fi putin negociat...un Zodiac daca e intretinut cum trebuie te tine o viata...daca nu traiesti prea mult..asta e vorba unui prieten suedez..
Lasind gluma la oparte e o barca de nadejde si in plus e o barca care tine pretul ...daca te hotarasti sa o iei si ai putina grija de ea chiar e o barca care te va tine mult timp.
Spor.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

Mesaj de vali stratonov » 23 Dec 2019, 14:18

Cred ca barca are cel mult 5 ani...incripitia Hp. ...de pe podina a aparut pe barci cam in vremea aia..sper sa nu ma insel.
Oricum barca in poza arata bestial...iar daca nu are alte vicii ascunse (petice,locuri dezlipite) face cu siguranta 1000 euro... e doar parerea unuia care a detinuti cel putin 10 barci gomflabile la viata lui.)))
Alt level e barca de aluminium cu motorizare mai mare.)
Spor si daca "mosul" e darnic cu tine roaga-l sa iti ia barca asta si no sa regreti.)))
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

Mesaj de kleniacul » 23 Dec 2019, 20:49

Cei care te pot lămuri cu adevărat sînt cei de la Euronautica,importator oficial Zodiac.Eu de acolo am luat un Zodiac Cadet S,3,40 m,1700 de euro era prețul în 2008.Ca al colegului Stratonov,dacă l-am văzut eu bine la F&H Channel.După 11 ani inca e foarte bun,mă gîndesc la anul să-i iau peridoc😁.Avantajul la acest FR este podina,o dezumfli și o împachetezi,dar e și un dezavantaj,se poate înțepa dacă nu ești atent.Eu am pescuit o singură dată dintr-un FR,dar avea podina dezumflată,era înțepată,așa o luase la mîna a doua,și nu mi-a plăcut,comparativ cu podina tare de la barca mea.Nu sînt prea lămurit cu vechimea,dar ar trebui să aibă vînzătorul interesul să te lămurească,documente de achiziție,ceva.Oricum,o barcă Zodiac bine întreținută ar trebui să te ducă 15-20 de ani.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

Mesaj de adiwolf » 24 Dec 2019, 00:52

mai exista o placuta pe barca in afara celei pozate.
roaga vanzatorul sa pozeze si acea placuta si te vei edifica complet - acolo este trecuta o serie de litere si cifre care indica anul de fabricatie
sau
http://www.westportmarina.com/zodiac/Zodiac_Models.htm
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

Mesaj de vali stratonov » 24 Dec 2019, 10:39

Adevarat...mai e o placuta ingusta de tabla prinsa deasupra placutei celei mari sau chiar in partea opusa sus pe placa de motor...
Daca o mai are pe barca te poti edifica complet.))
Spor...
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

Mesaj de goodmans » 24 Dec 2019, 11:57

Negociaza pretul cat de bine poti si nu sta pe ganduri.
Sambata trecuta am fost pe Olt cu un Zodiac Z 131 din 1997 (22 ani) :D , doua persoane cu bagaj.

Barca arata bine de tot,daca poza este cu ultima stare a barcii.Podina gonflabila trebuie protejata cu ceva pentru ca se inteapa usor.

Fire intinse si Sarbatori Fericite!

zaytsuca
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 229
Membru din: 05 Iul 2016, 08:40
Localitate: Piatra Neamț

Re: Barca gonflabila "Zodiac Fastroller", 2,85m

Mesaj de zaytsuca » 24 Dec 2019, 12:33

Eu am zodiac din 1970, încă este în folosință.

Scrie răspuns